[ marvin @ 19.09.2003. 11:20 ] @
U poslednje vreme dobijam poruku tipa "WARNING!!! encrypt(3) not present in the system!", pa me interesuje dal' neko zna da li dolazi u ports-ima ili se kompajlira sa kernelom? Da znam kako da ga „vratim“ u sitem... Radi se o FreeBSD 4.8-STABLE
[ random @ 19.09.2003. 13:34 ] @
Treba ti libcipher (/usr/lib/libcipher.so.2)... Čudno da ga nemaš, proveri... Inače ga lako instaliraš...

(# cvsup src stabla)
# cd /usr/src/secure/lib/libcipher
# make
# make install
# make clean
[ marvin @ 19.09.2003. 15:28 ] @
He, he.... /usr/lib/libcipher.so.2 imam! Sada ću da probam da je još jednom instaliram... Hvala na informaciji...
[ marvin @ 20.09.2003. 11:34 ] @
Dakle, iako sam imao libcipher.so.2 iskompajlirao sam i instalirao ponovo, ali bez uspeha :( Čak sam sada video da se žali kako nema ni setkey(3), pored već pomenutog encrypt(3)... Nemam ideje šta da radim. Da iskompaliram ceo kernel?!
[ aax @ 30.09.2003. 05:29 ] @
kad kompajliras to sto ti zadaje problema, probaj da stavis -lcipher ( using lib cipher) pa vidi dali ce ti to srediti stvar.btw, sta to hoces da iskompajliras?
$0.02
alex
[ marvin @ 30.09.2003. 11:55 ] @
Nisam do detalja opisao situaciju, moja greška :| Naime, poruku "WARNING..." sam primetio kada koristim Sylpheed-Claws mail klijent, i to kada program startujem iz nekog X terminala - ali nigde prilikom kompajliranja ili u toku samog rada ne vidim da smeta (ne)postojanje encrypt(3)...