[ mirvir @ 19.09.2003. 11:44 ] @
zanima me dali je moguće spojiti PC monitor na video i ako da kako
[ rsinisa @ 21.09.2003. 09:04 ] @
Najlaksa varijanta je da kupis karticu sa TV izlazom ili sa video izlazom.

Pozdrav.
Sinisha
[ pctel @ 21.09.2003. 10:58 ] @
Citat:
Najlaksa varijanta je da kupis karticu sa TV izlazom ili sa video izlazom.

?????????????????????????????????????
Treba ti TV tuner kartica (ili graficka sa video in), ako uopšte hoćeš da ide preko kompjutera. Znači, kupiš PI 75 za 20-ak evrića i tuner KWorld za 35, i rešen problem.
Direktno ne može nikako.
[ mac @ 21.10.2003. 00:25 ] @



postavlja se pitanje zasto zelis da spojis pc monitor na video?

Da li su tvoji razlozi dovoljno opravdani da badzis PAL dekoder I Sync separator?
To bas i nije tako jednostavno,ali u svakom slucaju je moguce.Pokusaj da pitas nekog TV servisera da li bi se upustio u prepravku starih modula iz recimo Niskih
televizora.Nije komplikovano dobiti RGB signale ali sa sync separatorom treba znati
podesiti amplitudu H/V signala,a trebace ti i dodatno napajanje cini mi se 17 volti.
[ pctel @ 21.10.2003. 00:40 ] @
TV radi na 15KHz, a monitor na 30-70 KHz. Ne znam za druge, ali ja se u resavanje ovog problema ne bih upustao.
[ Okram_marko @ 01.11.2003. 13:22 ] @
Ako ti je toliko stalo kupi si Manly tv Box karticu. Direktno se spaja na ekran. Ona služi za gledanje TV-a na ekranu

Evo ti opis:
opis: vanjski tv prijemnik
Tv prijemnik: NTFS, PAL,SECAM
Konektori: TV, VGA, S-Video, Audio Out

Dodatne informacije : Ve-Mil, Zagreb
Tel: o1/3667-700

Cijena: 462,99 Kn.
Imaš i sliku, pogledaj:
[/img]
[ nemysis @ 27.11.2003. 20:59 ] @
Zdravo svima

Ja imam problem da mi ako priključim S-Video kabl, 10m od početka, konsola radi izvanredno. Čim startam X slika se gubi. Znači ne mogu da gledam DIV-X na Televizoru.

Koristim Nvidia 5600 karticu sa Nvidia drajverima. Nije moglo ni pre kad nisam koristio te drajvere.

Pozdrav nemysis
[ Okram_marko @ 27.11.2003. 23:16 ] @
Slusaj stari, Ja imam GF 4 MX440 i ja sam na pocetku imao takvih problema ali sam ih rijesio. Prvo mi moras reci koje drajvere koristis. Objasnjenje slijedi:
1.)Kada udes na Properties, pojavi ti se ono sta ti se pojavi.
2.)ides na Settings tada ti se otvori prozor setingsa
3.)Predpostavljam da imas dva ekrana u onom prozoru. Jedan je oznacen sa 1 ili kako je napisano (Plug and Play Monitor), a drugi je 2 Default Monitor-tvoj TV
4.)egdje ispod se nalazi recenica ''Extend my Windows Desktop onto this monitor''
Tu opciju moras iskljuciti ako vec nisi. Klikni na Aplay
5.)Sada ides na Advenced.
6.) negdje u vrhu ces naci Nvidia .... Broj kartice. Kliknes na to.(sa razlicitim drajverima nije isto)-ovo je za detonatore 40.
7.)sada moras naci opciju nView Display Mode.
8,) kada si to nasao, pojavit ce ti se opcije koje aspekte zelis. Ti klikni na clone a zatim klikni na Aplay. Kompic ce te pitat da li si siguran, ti naravno jesi pa klikni Yes.
Ako je sve lijepo spojeno, pojavit ce ti se indeticna slika na TV kao i na monitoru.
Sada kada pokrenes film, bit ce ti pokazan i na TV-u
Ima jos jedan lijep fazon ali to kada malo skontas tu svoju graficku.
Ali evo reci cu ti. kada zelis da ti je na TV-u slika na Full Screen a na ekranu obicna onda slijedi upute.
1. Tamo gdje si nasao i opciju Nview Display Mode, naci ces i opcije Overlay Controls.
2. sada kada ti se otvori taj prozor, nadi negdje, obicno je lijevo, opcija Full Screen Device. Bit ce nastimano na Disable. Ti promjeni i nastimaj na Secundary Display.

To je sto se tice slike.
Boju i ostale stvarcice ces nastimati sam po zelji jer nijedan tv nije isti a ni graficka takoder. Ako sta uspijes javi mi se na mail. Bit ce mi drago ako upali jer je i meni trebalo vremena i vremena da skontam. Napomena!!!--drajveri ti odreduju sta ce ti graficka moci odnosno koje ce opcije ili funkcije imati.

Toliko od mene.

Marko.