[ dusan28 @ 03.12.2007. 14:26 ] @
Zanima me koliko zaista kosta izgradnja bazne stanice za Wireless 2.4GHz u najjeftinijoj varijanti i koja je oprema potrebna, uzmite u obzir da je rastojanje od postojece bazne stanice 5Km i da je ce nova bazna stanica opsluzivati mali broj korisnika 5-10. Pitam zato sto je provajder meni naveo cenu od 1500eur sto je po meni previse za obicnu baznu stanicu da li me oni obmanjuju ili je to surova realnost sa kojom moram da se pomirim? Unapred hvala!
[ tox master @ 16.12.2007. 20:38 ] @
preterali su i to dosta!
acess point moze da se napravi za mnogo manje para,ima vise varijanti.

pozdrav
[ toplim @ 16.12.2007. 20:46 ] @
Zavisi od visine i preglednosti. Mozda ti treba stub od 50m...zna to da bude skupo.
[ tox master @ 16.12.2007. 22:02 ] @
Citat:
toplim: Zavisi od visine i preglednosti. Mozda ti treba stub od 50m...zna to da bude skupo.
u pravu si,ja sam mislio da se podrazumeva da postoji mesto (krov zgrade,...) gde samo treba montirati ap.
ako treba praviti stub onda cena moze da bude i veca od navedene.

pozdrav
[ Paxy @ 17.12.2007. 12:55 ] @
Skoro uvek mozes da racunas na neciji krov, sto ti znatno ustedi ulaganja.
Antene: omni i usmerena ~ 120 e
MT: 120 e
Kutija: 50 e

Treba se samo jos snaci za napajanje, ako je to solarne celije i akumulator onda dodatno :)
[ dusan28 @ 21.12.2007. 13:43 ] @
Citat:
toplim: Zavisi od visine i preglednosti. Mozda ti treba stub od 50m...zna to da bude skupo.

Uzgred u pitanju je prilicno ravnicarski kraj i rastojanje je zapravo manje od 5 km zašto bi podizali takav stub?
Citat:
Paxy
Treba se samo jos snaci za napajanje, ako je to solarne celije i akumulator onda dodatno :)

Valjda mogu dati onome ko plaća struju besplatan net..
[ tox master @ 21.12.2007. 17:56 ] @
Citat:
Valjda mogu dati onome ko plaća struju besplatan net..
naravno ,ovako ljudi i rade uglavnom.
samio da ne budes baksuz pa neletis na nekog dedu koji i ne zna sta je internet a usput mu neko napunio glavu kako to zraci i utice na zdravlje,onda nista od postavljanja!
neki moji drugari su imali slican slucaj samo sto je njima covek dozvolio to da stave i posle nekog vremena kad su hteli da se popnu gore da menjaju antenu nije ima dao da izadju gore a u medjuvremenu je cuo kako to "zraci" pa je naravno iskljucio napajanje koje ide do ap-a!
nudili mu pare,internet ne znam sta sve nisu pokusavali i na kraju su nekako jedva uspeli da ga ubede da ih pusti gore da premeste ap i antene na drugu lokaciju.

ps:nadam se da neces naleteti na ovakvog bolida!

pozdrav
[ Caminero @ 08.01.2008. 22:43 ] @
Da ne otvaram novu temu interesuje me da li bih mogao sa wireless karticom (PCI,usb...) da se prikljucim na wireless (da li je dovoljno da uhvatim signal)?!? Ja sam na Novom Beogradu izmedju Limesa i Vera (gledam na SC). Da li moze i bez dodatne antene ?!?
[ n1tr0 @ 14.01.2008. 05:27 ] @
Pa to zavisi od jacine signala(koji primas, i koji provider prima). Ako je provider jako blizu verovatno ce moci, ali ako je udaljenost veca, tesko...
Ako ti vidis osrednji ili slab signal, onda verovatno nece moci. Uostalom procitaj malo na: http://www.elitesecurity.org/f70

Dusane da li si resio problem?
[ vlado85 @ 31.01.2008. 11:15 ] @
Sta strucnjaci misle o ovom protoku?

[ tox master @ 07.02.2008. 18:54 ] @
hmmmm.....poznata slika vec,bar meni!
a necu ni da komentarisem nista jer postoji jakooo dugacka tema o ovom provajderu.

pozdrav
[ Marko Enter @ 08.02.2008. 13:47 ] @
Dusane si uradio nesto sa postavljanjem AP-a ?

pozdrav Marko
[ RuNJa87 @ 05.04.2008. 23:45 ] @
Pozz svima,

Kod mene postavljanje AP-a je kostalo preko 1000e, ali je visina stuba 21m,3 sektor antene,1 grid 24 db, sve to ide preko racunara 400 MHz, 128, 6,4gb. Nakaceno je oko 30 korisnika u radiusu 3 km.

Mnogo zavisi od terena(suma, zgrade i to) i gde su ti krajni korisnici,znaci koliko visoko moras ici i kako ce se izvesti montazai kakva oprema treba, od toga ti zavisi i cena..