[ ADI007 @ 03.12.2007. 15:58 ] @
Moze li mi neko reci koliko trosi msn messager instaliran je na nokiu n95?? Neki kazu da puno trosi koliko to puno??


Edit: Promenjen naslov da odgovara sadržaju poruke.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 03.12.2007. u 17:54 GMT+1]
[ Keops @ 03.12.2007. 21:48 ] @
Pa zavisi koliko pricas. Meni je za 4 sata povremenog razgovora poslao 133 KB a primio 333 KB.
[ Pici man @ 04.12.2007. 12:23 ] @
Pazi ti kada vlasnici super luksuznog modela N95 koji košta kao polovan Yugo, stipsare oko par dinara koje će potrošiti u periodu od nekoliko sati tokom četovanja putem instant messenger-a ili ti MSN-a, i o tome još raspravljaju medjusobno da fora - "puno troši" i na taj način plaše neupućene korisnike?!?
Ljudi moji, pa koliko "troši" samo jedna SMS poruka ... ili koliko troši najobičnije cimanje od par sekundi ..., da ne govorim o tome koliko vam je "potrošio" N95 kada ste ušli u radnju da ga kupite ...
Što kaže Keops, ako je za 4 sata boravka na MSN-u potrošeno jedva 466Kb - u prevodu: 23 dinara ... onda šta reći ... koliko SMS poruka ste mogli poslati za 23 dinara - 7?!? Bolje rečeno, saobraćaj koji je "otišao" iz telefona se svodi na 133Kb a to je u prevodu jedva 6.5 dinara ... nema pošteno ni za dve SMS poruke, zar ne?

Da li treba još napomenuti i činjenicu da ovakav vid komunikacije preko pisanog teksta u IM nema granica u okviru mreže i van nje kao što bi bio slučaj sa slanjem SMS-a u inostranstvo gde ne bi više važila cena od 3 dinara za SMS već mnogo veća?!? Takodje, jel treba reći da dopisivanje putem IM-a ima gomilu prednosti od svih pristiglih i poslatih poruka koje su memorisane i vidljive u prozoru klijenta do mogućnosti četovanja sa više osoba istovremeno, pa i do razmene fajlova putem istog klijenta ...

Što se tiče mog ličnog primera, ja više koristim MSN klijent preko aplikacije SHAPE.Services.IMPLUS.v6.15 ili eventualno Agile.Mobile.Agile.Messenger.v3.86 nego što poklanjam pažnju SMS-u, što samo govori koliko je povoljnije na takav način pisati tekstualne poruke i dopisivati se sa poznanicima koji većinom u svojim mob. telefonima koriste neki od IM klijenata.


[Ovu poruku je menjao Pici man dana 04.12.2007. u 13:35 GMT+1]