[ lunjo @ 03.12.2007. 17:59 ] @
gdje da skinem razne blokove za autocad (instalacije, ventili...)
hvala
[ shojab @ 04.12.2007. 07:39 ] @
Probaj na www.traceparts.com
[ zli_gli @ 08.03.2008. 18:51 ] @
i meni su potrebni blokovi za crtanje sema (pumpe,ventilatori,el.motori, ventili cevi itd.) sve zivo sam pretrazio
napomena: 2D
[ aspitanis @ 09.03.2008. 21:57 ] @
Bez muke nema nauke...
Od programa za crtanje ne treba ocekivati da bas sve rade sami. U sematskim crtezima moze da se pojavi mozda najvise dvadeset raznih simbola. Pitam se da li je zaista toliko tesko JEDANPUT nacrtati svaki simbol i pretvoriti ga u blok, pa ga kasnije koristiti neogranicen broju puta u svim buducim crtezima. Za to je ipak potrebno manje vremena nego za pretrazivanje interneta u potrazi za simbolima koji bi nam bili potaman.
Sa druge strane, sa potragom ponekad i ne treba ici mnogo daleko. Mozda je ono sto nam treba tu, pored nas. Konkretno, na adresi:

C:\Program Files\AutoCAD 200x\Sample\DesignCenter

postoje blokovi iz nekoliko oblasti. Njih bi trebalo shvatiti samo kao polaznu tacku za dalju licnu nadogradnju. Ostalo zavisi od korisnika...
[ misharu @ 04.01.2014. 10:54 ] @
Citat:
lunjo:
gdje da skinem razne blokove za autocad (instalacije, ventili...)
hvala

Blokovi za prekidace el. rasvete u autocadu (dwg 2013) na linku: http://www.upl.me/q8VDWE
[ misharu @ 04.01.2014. 10:58 ] @
Citat:
aspitanis:
Bez muke nema nauke...
Od programa za crtanje ne treba ocekivati da bas sve rade sami. U sematskim crtezima moze da se pojavi mozda najvise dvadeset raznih simbola. Pitam se da li je zaista toliko tesko JEDANPUT nacrtati svaki simbol i pretvoriti ga u blok, pa ga kasnije koristiti neogranicen broju puta u svim buducim crtezima. Za to je ipak potrebno manje vremena nego za pretrazivanje interneta u potrazi za simbolima koji bi nam bili potaman.
Sa druge strane, sa potragom ponekad i ne treba ici mnogo daleko. Mozda je ono sto nam treba tu, pored nas. Konkretno, na adresi:

C:\Program Files\AutoCAD 200x\Sample\DesignCenter

postoje blokovi iz nekoliko oblasti. Njih bi trebalo shvatiti samo kao polaznu tacku za dalju licnu nadogradnju. Ostalo zavisi od korisnika...

Blokovi za prekidace el. ormane i opremu Hensel u autocadu (dwg 2013) na linku: http://www.upl.me/h5otUe