[ mis970 @ 04.12.2007. 07:48 ] @
Imam problem pri "uvozu" txt fajla koji dobijam od Uprave za trezor i formiranju nalog za knjizenje, a tice se sloga-ova koji se odnose kompenzacije. Problem je u tome da su kod ove svrhe placanja (kompenzacija) uvek postoje dva ista sloga pri cemu je jedan dugovni , a drugi potrazni. U fajlu koji dobijam uz txt fajl to i jeste tako (tako i treba), ali meni su slogovi koji se odnose na kompenzacije u txt fajlu (koji obradjujem) potpuno isti. Imam opis pojedinacnog sloga izvoda ali to mi nije od pomoci, jer kao sto sam rekao slogovi su identicni.
Ne znam da li redosled slogova u fajlu ima neko znacenje, jer jedan slog je uvek na drugom mestu, a njegov "parnjak" na kraju ili pred kraj.
Unapred hvala.
[ dsmr @ 17.01.2008. 08:51 ] @
Kod Banaka koji isporuciju ove fajlove ovi podaci su za malo pa identicni: odnosno jedan podatak je u dugovnoj koloni a drugi u potraznoj (neka baknke imaju indikator da li je vrednost dugovana ili potrazna), to je dovoljno da se zna sta je sta.Mislim, da mora da je tako i kod uprave za trezor, a ako nije oni su napravili gresku pa moras da trazis ispravku od njih.