[ cika007 @ 06.12.2007. 16:48 ] @
Sta ce biti sa sajtovima koji predju sa .yu na .rs? Da li nam predstoji mukotrpna borba za prvu stranu na pretrazivacima ili ce to biti automatski odradjeno?
Mislim, ako sam bio na 7-om mestu da li cu i dalje biti tu ili cu morati ponovo da radim SEO iz pocetka? Takodje, sta ce biti sa linkovima ka .yu? Da li ce neka redirekcija moci da odradi stvar?
[ Predrag Supurovic @ 07.12.2007. 09:09 ] @
Sve iz pocetka. REdirekciju ces moci da radis neko vreme dok budu radili .yu doeni ali kad aoni budu ugaseni, svi linkovi ka sajtu su nepovratno izgubljeni.
[ cika007 @ 08.12.2007. 01:31 ] @
Bas ono cega sam se i plasio :(
[ Davor Vlajkovic @ 08.12.2007. 01:39 ] @
[irony]

Ma bitno je da nas superultramegagigafakin nacionalni domen vise ne asocira na nesto sto odavno ne postoji.

[/irony]
[ Predrag Supurovic @ 08.12.2007. 08:19 ] @
[irony]
Jos bolje je sto novi ne asocira ni na sta i kostako svetog Petra kajgana...
[/irony]

Sad ce svi umesto na .rs da prelaze na .com ili sta vec. Sto platiti cetiri puta skuplje nesto sto ne vredi koliko .com?
[ bsaric @ 08.12.2007. 09:20 ] @
Hm, teško je reć, možda neće biti nanovo kad se pogleda iz druge perspektive. Preko noći sajt koji će imat PR6 će promijenit ekstenziju i postat nova domena, svi linkovi koji će ić prema njemu sa co.yu postat će .rs, time će bit mrtvi linkovi dok ih webmasteri ne izmijenjanju. Drugim riječima jaki webovi sada će u vrlo kratkom roku opet dobiti veći broj linkova koji im može opet osigurati rejting.

Kao što uvijek kažem "mali" sajtovi uvijek nadrpaju, veliki se izvuku jer veliki ulažu znatno više u marketing i time linkove.