[ sinabl @ 06.12.2007. 23:00 ] @
Da li su ova dva programa uopste slicna?
Nabavio sam Adobe pa sam u nedoumici da li da ga uopste instalisem.
Dakle, zelio bih da cujem neke prednosti odnosno nedostatke ova dva programa...
Hvala
Pozz
[ Skandy @ 07.12.2007. 00:52 ] @
Moj glas za Ilustrator, podrzanost kolor profila, kompatibilnost sa ostalim Adobe programima.
[ Zmaj @ 07.12.2007. 07:14 ] @
da li znas i jedan da koristis? korisiti taj... pogledaj po forumu toliko puta je pisano o tomeo prednostim i manama svakog od ovih programa.

Moderator bi trebalo da zakljuca ovu temu.
[ sinabl @ 07.12.2007. 10:42 ] @
Znam da koristim Corel Draw pa vas zato pitam da li da prelazima na Adobe ili ne...
Citat:
Zmaj: da li znas i jedan da koristis? korisiti taj... pogledaj po forumu toliko puta je pisano o tomeo prednostim i manama svakog od ovih programa.

Moderator bi trebalo da zakljuca ovu temu.


Ja sam stvarno trazio slicne teme ali uglavnom su poredjeni Corel PS i Adobe PS.
[ Zmaj @ 07.12.2007. 15:25 ] @
Citat:
sinabl: Znam da koristim Corel Draw pa vas zato pitam da li da prelazima na Adobe ili ne...
Ja sam stvarno trazio slicne teme ali uglavnom su poredjeni Corel PS i Adobe PS.


draw i ilustrator su programi za vektorsku grafiku pa potrazi u tom podforumu. Inace corel ps ne moze da se poredi sa adobe ps, i oba su za rastersku grafiku.
[ Skandy @ 07.12.2007. 19:07 ] @
Ok, tek sada sam video da znas da radis u Corelu i da te zanima da li da ucis Ilustrator. Moj savet, drzi se onoga sto najbolje znas, a uci i druge dobre stvari jer sto vise znas vise vredis.
Imaj na umu da se mnogi poslodavci opredeljuju za kupovinu samo jednog od ova dva vektorska programa i zato je dobro poznavati oba.
[ sinabl @ 07.12.2007. 22:10 ] @
Ok. Hvala svima na odgovorima...
[ NICS @ 15.12.2007. 18:35 ] @
Illustrator-u dajem glas mada koristim Corel zbog katera jer pojedini koji imaju kater mrzi ih da instaliraju plugin za Illustrator tako da sam peinudjen da radim