[ nebule @ 07.12.2007. 08:56 ] @
Napravio sam jedan sajt koji je prezentacija jednog auto servisa.To je moj prvi sajt ali slušajući savete i primenom određenih stvari sajt je visoko rangiran na pretraživačima.Kucajući ključne reči sajt zauzima do 14 mesta na pretraživačima čime sam izuzetno zadovoljan.

Pitanje je sledeće...Sajt ima domen tk tačnije redirekciju.Hteo bih da uzmem domen .co.yu ali nikako mi ne bi odgovaralo da se nešto promeni u rangiranju.Da li je pametnije da trenutno ostanem na redirekciji(povećao mi se obim posla zahvaljujući rangiranju) ili će i domen co.yu isto biti tako kotiran.Molim za savet.HVALA.
[ old @ 07.12.2007. 14:26 ] @
U tvojoj situaciji bih ostavio - ono što donosi profit, to jest redirekciju .tk.



-------------------------------

Idealno bi bilo, ali je previše(?) komplikovano, postepeno preći na .co.yu odnosno .rs domen.

Ako nisi orijentisan samo na Srbiju bolji je .com.

PS
Strašno je kad neko odabere .tk slušajući savete



[ nebule @ 07.12.2007. 15:47 ] @
TK sam odabrao samo kao probu za sajt...onda sam čekao da vidim kako će mi proći optimizacija pa da krenem u registraciju co.yu domena i plaćeni hosting jer sam smatrao da je redirekcija degradirajući faktor u optimizaciji.Naravno onda je došlo do ovoga sa rangiranjem i sad nisam pametan.Sajt mi je pretekao najveće"lavove" iz branše,pre mog sajta su neki direktorijumi i neke trivijalne stvari.Hvala ti na savetu,sačekaću da vidim hoće li biti još neki odgovor pa ću odlučiti.Veliki pozdrav.
[ old @ 08.12.2007. 09:55 ] @
Dijagnoze su preciznije ako vidimo sajt.

Dobro je što ga ne reklamiraš, ali ne može da škodi da ga staviš u potpis (a kad je tvoj - i u profil).