[ ventura @ 08.12.2007. 10:10 ] @

Veoma interesantna stvar koju sam primetio... Kupovao sam nešto na Amazonu, nešto mi je internet bio loš pa sam odmah otvorio amazon.com i amazon.de da pogledam uopšte da li imaju to što tražim, pa reko koji će brže da se otvori.. Uglavnom net je proradio i otvorila se oba istovremeno iznenadio sam se da je cena na Nemačkom Amazonu skoro duplo veća nego na USA.

Neki CD koji sam kupio na Amazon.com košta $65.69 (~45€), a potpuno isti CD na Amazon.de košta 72,99€, dakle 62% više nego na USA sajtu.

A evo i linkovi ovde (.com) i ovde (.de).

[ mojo12 @ 08.12.2007. 13:31 ] @
Mogao si za 10 dolara da skines taj Audiobook na www.emusic.com

Link je: http://www.emusic.com/audioboo...ons-MP3-Download/10002504.html

Primaju Visa Virtuon karticu Raiffeisen banke.
[ ventura @ 08.12.2007. 13:50 ] @
Nije stvar u tome, mogao sam i da ga skinem besplatno preko torenta, nego radi se o tome da su cene drastično različite na amazon.de i amazon.com
[ Ivan Dimkovic @ 08.12.2007. 14:48 ] @
Cene se drasticno razlikuju - i cesto je ista roba u USA i te kako jeftinija nego u DE.

Amazon UK je jos gori - cak je skuplji cesto i od DE :)
[ labicko1 @ 21.12.2007. 21:58 ] @
A moze li da se naruci roba sa americkog sajta. Ja sam kupovao stvari sa Amazon.de ali sam narucivao na adresu rodjaka u Austriji (neverujem mnogo nasim ljudima u posti), ali kad sam jednom probao da porucim robu da stigne na jednu adresu u Ukraini dobio sam poruku da oni nemogu da poslju to na tu destinaciju. A takodje me interesuje i kolko ce skuplje postarina da me kosta ako narucim iz USA.