[ boban_bgd @ 08.12.2007. 16:25 ] @
Potreban mi je materijal o projektovanju optičke trase izmedju dve tačke ( razdaljine od više stotina metara pa čak i nekoliko kilometara ). Bilo da je na engleskom ili srpskom. A naročito vezano za Postupak projektovanja SDH optičkog sistema. Ako neko nešto ima ili zna gde toga ima, bio bih mu veoma zahvalan.

[ markom @ 08.12.2007. 20:51 ] @
Hm. Pa postupak projektovanja za dve tačke je vrlo jednostavan. "Razvučeš" optiku između te dve tačke i to je to. Šta te tačno zanima?
[ marko37 @ 08.12.2007. 22:33 ] @
A šta imaš na krajevima te dve tačke? ADM, TM, neki treći uređaj? Sinhronizacija?
Ranije su postojala uputstva za projektovanje ZJPTT, ne znam šta je konkretno aktuelno za izgradnju SDH transportnih mreža. RATEL bi trebao da sastavi uputstva za izradu projekata za razne tipove TK mreža, ali ne znam dokle su stigli.
Najjednostavnija varijanta bi ti bila da vidiš da li možeš da se na neki način dokopaš nekog gotovog projekta SDH sekcije mreže preko optičkog kabla, odrađenog za potrebe "Telekom Srbije" ili recimo EMS-a (ne znam ko bi još imao SDH mrežu preko optike u ovoj zemlji).
Dalji saveti ti zavise, kao što komša lepo reče, isključivo od toga koliko ćeš informacija obezbediti. Mada ne očekuj previše, ne isplati se pomagati potencijalnu konkurenciju. :)
[ boban_bgd @ 10.12.2007. 12:31 ] @
Pazi, meni je potrebna više teorija nego praktične stvari. Pišem neki rad pa zato.
[ marko37 @ 11.12.2007. 22:42 ] @
Citat:
boban_bgd: Pazi, meni je potrebna više teorija nego praktične stvari. Pišem neki rad pa zato.


A jel mora da bude baš optika? Jel može RR SDH veza, sa recimo optičkim interfejsima? :)
[ Milos.pirke @ 19.09.2011. 14:05 ] @
Ja sam dobio temu za diplomski rad "Projektovanje optickog linka", vidim da ste i vi nesto radili na tu temu. Pa vas molim za pomoc [email protected] 0655515855
Pozdrav Milos