[ Tyler Durden @ 20.09.2003. 22:09 ] @
rekompajlirao sam kernel (2.4.22) i sad ka butujem taj novi kernel pri podizanju i startovanju servisa, sa iptables nesto ne stima.

Code:
flusing all current rules and users defined chains: OK
clearing all current rules and users defined chains: OK
applying iptables firewall rules: iptables-restore: line 18 failed


O cemu se radi??? Koji "line 18"? Koji fajl on to cita?
[ mrki @ 21.09.2003. 22:15 ] @
vidi koja su ti pravila definisana

#iptables -L

Chain INPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Ovoko izgleda kad nekoristis firewall
[ Tyler Durden @ 22.09.2003. 15:07 ] @
Ma problem je, cini mi se, sto nesto od opcija za iptables nisam stavio prilikom kompajliranja kernela, samo ne znam sto.


root@endor mark]# /sbin/iptables -L
modprobe: Can't locate module ip_tables
iptables v1.2.7a: can't initialize iptables table `filter': iptables who? (do you need to insmod?)
Perhaps iptables or your kernel needs to be upgraded.
[ rastaman @ 22.09.2003. 15:38 ] @
pa jesi li tokom konfigurisanja kernela "ukljucio" iptables ? a ako ne zelis da iskompajliras kao modul iptables, komotno ga ubaci u kernel...
i naravno ako ponovo dobijes problem sa tim 18. redom, vidi iptables -L -n
mada ako sve ukljucis kod podesavanja iptables-a ne bi trebalo da imas problema, a sto se tice listanja rule-ova, ako ti nije jasno sta je sta kad izlista (iptables -L -n) potrazi negde fajl odakle on pokrece te rule-ove...(obicno je u /etc)
[ Tyler Durden @ 22.09.2003. 17:02 ] @
Ma jesam ukljucio sam ih u kernel. Sad sam maloprije ponovo kompajlirao kernel i ukljucio jos neke opcije oko iptables, onako koje su mi se ucinile logicnim i iz helpa, ali opet ista stvar.
Glupo mi je da ukljucim sve opcije koje se tamo nalaze, ako mi ne trebaju.
Mada sad bih trebao da nabavim jos jedan komp, pa cu da si napravim mrezu tako da ce mi sigurno trebati sve oko masq/NAT filteringa...
Ima li neko da je sacuvao u fajl (ima ona opcija) svoju konfiguraciju kernela??
[ brcha @ 22.09.2003. 17:40 ] @
evo ti moj conf od kernela (isti kao i kod tebe 2.4.22), mada ne znam koliko će ti to koristiti :)
[ rastaman @ 22.09.2003. 18:08 ] @
e ako ni te ne uspe...instaliraj novi iptables, pa onda rekompajliraj kernel (ukljuci sve (ono sto je exp. nemoj)) i ukompajliraj u kernel, jes da ce ti kernel biti malo veci, ali ipak ;p ako ti proradi, mozes ici postepeno iskljucivati ono sto ti ne treba, mada kod iptables-a ne znam sta je visak, narocito ako ces vec nesto da radis sa mrezom...