[ dusanissimus @ 09.12.2007. 16:13 ] @
imam fixnu liniju viska u kuci (blago meni) i adsl
ortak ima sbb kabl i telefonski aparat
kako da napravim most preko interneta kako bi njemu omogucio da koristi moju tel liniju viska?
pretpostavka je da novac nije preterani problem, ali necu da se razbacujem...
[ vladojko @ 12.12.2007. 23:04 ] @
2 x fritzbox - po jedan kod tebe i kod njega
na onom kod tebe se podesi call through - on se preko voip-a poveze na tvoj fritzbox, ukuca pin kod i dobija tu-tu od tvoje fiksne linije :-)
[ dusanissimus @ 13.12.2007. 00:14 ] @
Citat:
vladojko: 2 x fritzbox - po jedan kod tebe i kod njega
na onom kod tebe se podesi call through - on se preko voip-a poveze na tvoj fritzbox, ukuca pin kod i dobija tu-tu od tvoje fiksne linije :-)


i to si isprobao?
drugo a da li moze njeganeko da poziva sa nekog treceg telefona?
[ brankos @ 14.12.2007. 12:52 ] @
A, jel´moze taj FRITZBOX da se konektuje na WiFi mrezu (otkljucanu) i da se poveze sa tel. linijom, a preko interneta da mu se pristupi sa PC-a ili mozda sa drugog FRITZ box-a na kome bi bio prikacen tel uredjaj pa da se tako telefonira?
[ dusanissimus @ 18.12.2007. 12:25 ] @
izgleda da je ovo reshenje koje je primenjivo...u nashim uslovima bar.
planet VIP-157
http://www.planet.com.tw/produ...p?product_id=410&menu_id=3
69e+pdv po komadu


[ DusanC @ 06.01.2008. 10:26 ] @
I ja sam mislio ali je bolji Linksys SPA3102 jer je mocniji uredjaj a i u slucaju nestanka struje automatski povezuje FXO sa FXS port-om.
[ dusanissimus @ 06.01.2008. 14:12 ] @
stvar je kako stoji u sledećem....
da bi cela stvar radila bez gređke izgleda da ipak mora da se diže jedan asterisk server, bilo sa bilo koje strane veze, tako da ću to verovatno i učiniti ako se dovoljno zainatim...
prekoruka koju sam dobio je trixbox besplatni namenski linux os za voip.
ako nekome pomaže srećno...trebaće vam, ja manje-više odustajem, eventualno ću da probam zezanja radi...
pozdrav svima!