[ pancevac2006 @ 10.12.2007. 08:30 ] @
Imam problem sa domenom.

Registrovan je prosle nedelje. Podesio sam dns adrese ali se desava da kada ukucam adresu otvori onu stranicu koju je registrator postavio dok nisam podesio dns adrese.

Jedan dan je sve ok i otvara sajt gde sam hostovao, a drugi dan mi otvara stranu od provajdera kog kojeg sam registrovao domen.

Da li neko zna sta to moze biti?
[ Noe @ 10.12.2007. 20:22 ] @
proveri dns zapis na hostingu.
[ KV300 @ 18.12.2007. 20:53 ] @
Imam problem sa domenm ladovina.org on je navodno ugasen zbog spampa preko maila i kako sada da ga povratim?
[ kebic @ 19.12.2007. 00:09 ] @
Citat:
KV300: Imam problem sa domenm ladovina.org on je navodno ugasen zbog spampa preko maila i kako sada da ga povratim?


Verovatno je obrisan samo hosting tako da trbe da se obratis provajderu za autorizacioni kod da mozes da prebacis domen na drugog provajdera i pazi na taj spam to svima zadaje probleme.
[ KV300 @ 19.12.2007. 09:25 ] @
Nije obrisan host samo domen.
[ webex @ 19.12.2007. 09:44 ] @
Domen nije obrisan... samo je u hold statusu...

Status:CLIENT HOLD
Status:CLIENT TRANSFER PROHIBITED
Status:TRANSFER PROHIBITED

E sad ja ne znam šta ovo tačno znači (pretpostavljam) i voleo bih da neko ko zna objasni...
[ xgolubx @ 22.12.2007. 18:19 ] @
To znaci da mora da ga obnovi (pa izmjeni nameservere) ili da pusti da istekne pa ponovo ako bude imao srece da ga zakupi
[ stani-pani @ 25.12.2007. 11:34 ] @
Status:CLIENT HOLD
Status:CLIENT TRANSFER PROHIBITED
Status:TRANSFER PROHIBITED


To znači da mu je domen zaključan, a ne da ističe. Uglavnom je kod većine registrara namešteno po default-u da prilikom registracije domen se zaključa zbog sigurnosti. Kada želiš da transferuješ domen u neki drugi registrar moraš prvo da ga otključaš i onda ćeš imati sledeće: Status: OK.

Sve je u redu sa tvojim domenom, pancevac2006, problem moraš da rešiš sa hostingom za početak. Posle ti ostaje mukotrpna borba da skineš domen sa spam-lista.