[ Lazar-I @ 11.12.2007. 12:38 ] @
Nedavno sam se raspravljao sa suprugom i tastom o ovoj temi. Moj tast se bavi proizvodnjom jabuka i pošto se komercijalno bavi time on primenjuje pesticide. Strogo poštuje karencu za svaki pesticid i uvek sve radi tačno po propisima. Završio je poljoprivredni fakultet tako da je stručan u tome.

Ja imam jabuku ispred kuće koja se nikad ne prska jer mi je sve jedno da li će dati rod ili ne, bitno je da pravi hlad i služi kao ukras. Plodovi njegovih jabuka su potpuno čisti dok plodovi moje jabuke imaju po neku crnu mrlju na kori. On mi kaže da su njegove jabuke zdravije za ishranu jer na njima nema bakterija, gljivica i crva. Ja se sa tim ne slažem i voleo bih da čujem i neka druga mišljenja, naročito od ljudi koji imaju neka znanja iz oblasti poljoprivrede, hemije, nutricionizma...
[ Miroslav Jeftić @ 11.12.2007. 12:40 ] @
Hehe... zdraviji su pesticidi, kako da ne. Jeste da nisam stručnjak, ali čudna neka logika.
[ ilijadunic @ 11.12.2007. 15:12 ] @
Znate za ono u zdravoj jabuci zdrav crv hehe

pozdrav Ilija
[ kristi1 @ 11.12.2007. 15:30 ] @
Kad sam bio klinac secam se da sam jeo jabuku "Sarunku", sladju jabuku u zivotu nisam jeo. Mislim da retko gde danas moze da se nadje ta domaca sorta jabuke, a sto se tice ovih danasnjih komercijalnih sorti, one ako se ne prskaju ne mogu ni da rode.
[ varginjo @ 11.12.2007. 17:51 ] @

Hm, zaista čudno.

Lazare, ja bih pre ubrao par neprskanih jabuka, seo u taj debeli lad i uživao u njima.:)
[ Fuzz @ 11.12.2007. 18:42 ] @
Lazare, tast ti je idiot. Covek koji je zavrsio fakultet da izjavi nesto toliko besmisleno...pa ne znam...
[ superbaka @ 11.12.2007. 22:29 ] @
nije bas da nema istine u tome sto tast prica, sto opet ne znaci da je tacno... u svakom slucaju, ako zanemarujete karencu, jeste li se zapitali da li je onaj brufen koji ste popili pre 6 meseci jos uvek u vama :)