[ Trend Computers @ 11.12.2007. 23:04 ] @
Zdravo svima. Zeleo bih da prebacim kredit sa mog broja na tudji, da li je to moguce u MTS-u. Hvala unapred na odgovorima.
[ calexx @ 11.12.2007. 23:30 ] @
Ne verujem inače bih začas sebi nabacio brdo kredita. ;)
[ Trend Computers @ 11.12.2007. 23:51 ] @
Znam da na 063 radi ali ne znam kako funkcionise za 064.
[ Catch 22 @ 12.12.2007. 01:36 ] @
Kod mts-a može isključivo sa postpaid broja da se pošalje dopuna kredita na prepaid broj, pri čemu dopuna stiže uvećana za 10 %.
Sa prepaida na prepaid NE MOŽE!
[ calexx @ 12.12.2007. 08:50 ] @
Sada je uvećanje 50% pa je možda to razlog zašto ne može sa pripejda na pripejd. Čini mi se da je jedno vreme moglo pa je bilo zloupotrebe. Hm, sad sam se setio one priče o tipu koji je imao enorman kredit, možda ga je tako napravio.
[ bttp @ 21.06.2009. 01:03 ] @
Jel ovo i dalje nije moguće?

Imam 2000 din na jednoj kartici koju ne koristim pa bih prebacio na neku drugu..
[ owim @ 21.06.2009. 06:34 ] @
Nije moguće i nikada nije bilo moguće. Provereno.

MTS ima "problem" sto u bazi u isto polje smesta celukupan kredit korisnika, dobijen realnom uplatom, ali i promocijom, i postpaid kreditiranjem, itd. Drugim recima, za razliku od VIP-a i Telenora gde je bonus kredit jasno odvojen i proverava se na drugom brojacu, ovde je sve zajedno. Da bi znali koliko je uplaceno u realnom novcu (nominalnoj vrednosti) bio bi potreban backtrace svih transakcija uplata vezanih za sve prepaid brojeve, sto ocigledno ne postoji.

Kada bi bio dozvoljen prenos sa MTS prepaid-a na prepaid, mogao bi da odes do trafike, kupis karticu TP1000 i dobijes 1.500 krede, prebacis sebi kredu na broj, bacis tu karticu. I tako vise puta.

Ono sto je dobro (za nas korisnike) je sto prilikom prelaska sa prepaid-a na postpaid PRENOSI SE CEO IZNOS kredita! Dakle, ako je bila akcija "dupliraj kredit", sa 5.000 din mogao si dobiti 10.000 din na kartici i preci na postpaid, gde bi ti tih 10.000 din bilo registrovano kao avansna uplata. Drugim recima, u postpaid-u bi sve placao u pola cene!

To moze samo kod MTS-a! Ziv nam bio i dugo (ovakav) trajao! :)

[Ovu poruku je menjao owim dana 21.06.2009. u 07:48 GMT+1]
[ zderavko @ 15.06.2010. 17:07 ] @
Usluga Friendly dopuna omogućava prepaid korisnicima da, kad god požele, deo svog kredita pošalju drugim prepaid korisnicima mt:s i to sa svog mobilnog telefona.

Iznos Friendly dopune može biti u visini od 50 do 200 dinara, a naknada za ovu uslugu je 4,34 dinara sa pripadajućim porezima. Potrebno je samo da korisnik koji šalje Friendly dopunu ima dovoljno kredita na svom prepaid računu u trenutku slanja ove dopune.

Uputstvo za Friendly dopunu

Uslugu možete aktivirati jednostavno!

1. Pozovite mt:s vodič unošenjem koda *100# i u prikazanom meniju odaberite opciju Friendly dopuna.
2. Nakon toga, dovoljno je da pratite dalja uputstva na svom mobilnom telefonu.

Napomena:

Ukoliko korisnik koji šalje Friendly dopunu ima nenaplaćenu Express dopunu, ne može koristiti uslugu Friendly dopuna dok se ne izvrši naplata dugovanja za Express dopunu. Isto važi i za korisnika koji prima Friendly dopunu.

Međutim, ako kod korisnika koji prima dopunu postoji dugovanje po osnovu Express dopune, a istekla su tri dana nakon kojih se vrši naplata, korisnik će moći da primi Friendly dopunu, ali će njen iznos biti umanjen za iznos duga za Express dopunu.


Izvor: http://www.mts.telekom.rs/index.php/friendly-dopuna.html

[ zvezdasbg @ 15.06.2010. 22:30 ] @
E nazdravlje :)
[ trader6 @ 16.06.2010. 14:24 ] @
ova tema vec postoji vec par nedelja
[ bobanex @ 16.06.2010. 23:07 ] @
ili par godina
[ zvezdasbg @ 17.06.2010. 20:45 ] @
Pa postoji godinama jer je Telenor to uveo pre sto godina pa su MTS-ovci kukali sto i kod njih nema te usluge. Evo sad ima :)