[ Nikola Denić @ 21.09.2003. 21:10 ] @
Sta mislite o novom Flash 2004 Pro , koliko ce on da promeni web
http://www.macromedia.com/soft.../static_tour/new_capabilities/

Procitajte vise ?

Ja licno sam odusevljen da cujem i vasa misljenja :)

Pozdrav
[ CONFIQ @ 21.09.2003. 21:13 ] @
Nikakve!
Odavno ne koristim nikakve proizvode macromedie, ne znam šta bi to konkretno trebalo da promeni?

~Say FiQ
[ Nikola Denić @ 23.09.2003. 01:54 ] @
Hm , recimo da je to bilo pitanje za one koji se zanimaju za macromedijina resenja ...
[ arsa xx @ 25.09.2003. 17:18 ] @
Citat:

Nikakve!
Odavno ne koristim nikakve proizvode macromedie, ne znam šta bi to konkretno trebalo da promeni?


Tvoja je stvar sto ne koristis i nemam nista protiv toga.
A promene sa novom verzijom nekog sofrvera su uvek ocigledne i konkretne.
.swf je po meni do sad najbolje ali stvarno najbolje resenje za multimedialni web.
[ Nikola Denić @ 27.09.2003. 02:17 ] @
Citat:
arsa xx:
Tvoja je stvar sto ne koristis i nemam nista protiv toga.
A promene sa novom verzijom nekog sofrvera su uvek ocigledne i konkretne.
.swf je po meni do sad najbolje ali stvarno najbolje resenje za multimedialni web.


Ne samo to , nego sad macromedia daje opciju da pomesamo usability i flash za sto bolje rezultate.Iako to nece mnogo njih da prizna ali flash je buducnost weba (naravno uz php i mysql , css i java script)
[ Ivan Stanojevic @ 23.10.2003. 23:19 ] @
Ja u konkretnom radu ne vidim skoro nikakvu razliku izmedju flasha 7 i flasha 5...
Sta je to sto 7dmica moze a da se na ovaj ili onaj nacin ne moze izvesti u 5tici ?
[ bluesman @ 24.10.2003. 00:25 ] @
Citat:
Ivan Stanojevic:
Ja u konkretnom radu ne vidim skoro nikakvu razliku izmedju flasha 7 i flasha 5...
Sta je to sto 7dmica moze a da se na ovaj ili onaj nacin ne moze izvesti u 5tici ?

Koliko sam ja cuo (procitao) glavna fora je sto su angazovali J. Nielsena da im popravi usability pa je magarac sastavio spisak od 117 "DO and DO NOT" specijalno za flash sto su ovi nekako i implementirali. Ne znam kako - nisam video. Macromedia je postala k'o Corel kojima je politika firme da svake godine mora da izadje nova verzija pa makar nema znacajnih noviteta. Ko se seca Adobe Photoshop 2.5 i koliko im je vremena (verzija) trebalo da doguraju do v4...

Citat:

flash je buducnost weba (naravno uz php i mysql , css i java script)


Mozda, ali ako to sto si rekao znaci da mislis da ce HTML izumereti, kako ce se prikazitai svi php, css i js ako nema html-a (ili nekog surogata)? Buducnost je sirok pojam, '67 su veliki IT umovi izjavili (tada veoma hrabro) da ce racunari u buducnosti teziti samo 6 tona. Predvidjanja daleke buducnosti treba ostaviti Baba-Kurani a dovoljno je da anticipiras narednih 1-2 godine (mada ni to nije lako iako sve malo stagnira) i bice sve u redu.
[ arsa xx @ 24.10.2003. 00:46 ] @
Ima stvari koje nemogu da se urade(izvedu) sa peticom a sa sesticom odnosno sedmicom mogu.
[ random @ 24.10.2003. 01:59 ] @
Flash teško može da bude budućnost web-a dok ne bude ratifikovan makar kao otvoreni IETF standard. A o usability-ju i "saradnji" sa ostatkom sveta (web pretraživači, spoljašnje linkovanje na određene delove sadržaja, itd.) da ne pričamo.
[ Ivan Stanojevic @ 24.10.2003. 04:46 ] @
Koje to stvari mogu da se urade 7micom a ne mogu 5ticom...?
[ Miroslav Strugarevic @ 24.10.2003. 16:48 ] @
Citat:
Ivan Stanojevic:
Ja u konkretnom radu ne vidim skoro nikakvu razliku izmedju flasha 7 i flasha 5...
Sta je to sto 7dmica moze a da se na ovaj ili onaj nacin ne moze izvesti u 5tici ?


Ima mnogo poboljšanja zbog kojih definitivno treba preći na 7-cu.
Podrška za CSS, lepši toolbox itd..
[ Ivan Stanojevic @ 24.10.2003. 22:03 ] @
sve to se moze uraditi u 5tici samo se ne dolazi do resenja u 1dnom nego u 2-3 koraka...

A ne zaboravimo koliko ljudi ima flash 5 player a koliko ima flash 6 ili 7 playere...
[ arsa xx @ 24.10.2003. 23:04 ] @
Citat:
Ivan Stanojevic:
sve to se moze uraditi u 5tici samo se ne dolazi do resenja u 1dnom nego u 2-3 koraka...

A ne zaboravimo koliko ljudi ima flash 5 player a koliko ima flash 6 ili 7 playere...

Nemoze


Code:

Availability

Flash Player 6. 

Usage

myMovieClip.beginGradientFill (fillType, colors, alphas, ratios, matrix) 

Ovo je samo jedna od mnogo funkcija koje nemogu da se urade na drugi nacin u vise koraka.

Ajd uradi mi gredijent kojem mozes da menjas parametre u kolko hoces koraka sa flash peticom .