[ Brkic @ 12.12.2007. 12:47 ] @
kada povezem komp /integrisana audio kartica-realtek/ sa pojacalom zvuk bruji,kada spojim DVD sa pojacalom sve je OK,znaci problem je do komp-a i duzine kabla izmedju kompa i pojacala/10m/. Pitao sam jednog RTV masjtora sta moze biti i odbah je rekao do uzemljenje racunara,ploca nema dobro uzemljenje.
Pitanje je kako da ispitam unimerom da li je uzemljenje dobro ili nesto drugo ??
[ Aleksandar Đokić @ 12.12.2007. 14:30 ] @
po 1000000-put, prvo probaj da okrenes uticnicu koja ide u struju (od racunara), jel istim kablom vezujes komp i DVD?

mozda ti kabal ne valja, kupi deblji kabal i odnesi kod nekog ozbiljnijeg da ti to odradi
[ Brkic @ 12.12.2007. 18:25 ] @
Jesam probao sam sa obrtanjem uticnice od struje ali nista.
Problem je nastao kada sam zamenuo plocu,sa starom je lepo radilo a sa novom bruji.Kabel je ispravan jer sam povezao komp i Televizor i onda je dobar zvuk,zato sam isao u RTV servis da vidim da li je nesto sa pojacalom medjutim pojacalo lepo radi sa svim sem sa Kompom. Zato je majstor rekao da je problem u masi/uzemljenju od kompa a i da pojacala od TV-a i od Pojacala ne rade na istom principu.Kaze da je izlaz iz SoundBlastera prljav+masa/uzemljenje+duzina pa zato pokupi jos nesto sitno smetnji i nastaje brujanje.
E sada sta je tu stvarno ne znam ali nemam drugi kabel a ovaj je u zidu pa ga ne mogu pomerati.
Kaze da izmerima mase/uzemljenje na ploci ??