[ euripyd @ 13.12.2007. 08:29 ] @
Svaki put kada zelim da koristim srpsku tastaturu Word mi prebaci nazad na englesku. To se ne desava ako samo pisem (sa leva na desno), vec ako bilo sta popravljam, misem kliknem na neko drugo mesto, pomerim strelicom mesto pisanja, itd. A to je poprilicno tesko, jer se uvek mora nesto popravljati, brisati. Znaci funkcionise samo ako se pise, a cim nesto pogresim, obrisem u nazad ili pomerim, odmah se vrati na engleski.
Da li i vi imate slican problem?
Poz
[ madamov @ 13.12.2007. 13:24 ] @
Nemamo zato što malo pogledamo po Wordovim preferencama i ustanovimo da postoji opcija "Match keyboard with font" ili nešto slično, pa istu isključimo. Ili u dokumentu pre nego što počnemo da kucamo selektujemo ceo (prazan) tekst i postavimo font koji odgovara tastaturi kojom želimo da unosimo tekst.

BTW, pitanje je pre za Word forum nego za Mac forum.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.12.2007. 14:58 ] @
Poslednji Office koji sam koristio na Win je 2003, a ne sećam se da je on imao tu opciju. Ili je Mac specific ili je Office 2008 (2007 na PC-ju) specific :)
[ madamov @ 13.12.2007. 15:15 ] @
Opcija postoji u Officeu 2004.
[ euripyd @ 13.12.2007. 18:02 ] @
Da, videcu. Fora je u tome sto nemam problema sa Win nego sa Mac verzijom.. Pa sam mislio da je do Mac-a problem. Zato sam postavio ovde.
Ne verujem da bas Mac likovi haraju Office delom na ES.. :)
Na winu imam 2003 a na OSX verziju 2004 (svedsku) hm.......
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.12.2007. 18:22 ] @
Citat:
euripyd: Ne verujem da bas Mac likovi haraju Office delom na ES.. :)


Word :)
I na jednom drugom srpskom forumu se javio problem korisnika Apple SW-a i HW-a, kojima su forumi razdvojeni, tačnije Mac HW forum ni nemaju, pa love informacije u PC forumu. Bzvz.
[ DS_Store @ 13.12.2007. 18:28 ] @
Onaj Office X (ili kako se već zvao Office pre verzije 2004) pravio je problem čak i kada se sve pripremi kako treba.

Office 2004 radi lepo kada se postupi ovako kako je napisao madamov - prvo Preferences a onda promena tastature na vreme.
[ euripyd @ 13.12.2007. 21:17 ] @
Citat:
madamov: i ustanovimo da postoji opcija "Match keyboard with font" ili nešto slično, pa istu isključimo.


Aha... nasao sam ga. Doduse na Svedskom Wordu to se zove"Anpassa typsnitt efter tangentbord"
[ madamov @ 14.12.2007. 08:02 ] @
Od švedskog jedino znam "Avsluta" iliti "vadi me bre iz ovog programa u kojem ništa ne razumem". B) Avsluta je isto što i Quit, za one koji nisu upoznati.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.12.2007. 10:21 ] @
Ja od švedskog znam više, ali mi je u ovakvim situacijama omiljena reč Cmd+Q :D
[ exsold @ 14.12.2007. 10:29 ] @
Evo ja sad zaintrigiran problemom probah u wordu 2008.
Sve dok je sistemska tastatura podešena na srpsku, bilo šta što sam kucao u wordu koristilo je srpski raspored.

Podešavanja samog worda nisam ni pipnuo
[ madamov @ 08.01.2008. 11:22 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ja od švedskog znam više, ali mi je u ovakvim situacijama omiljena reč Cmd+Q :D

Znam da sam još nešto hteo da dodam ovde, pa se sada setih: profesor Ljubiša Rajić, šef katedre za Skanidanavistiku (jel' se tako kaže?) je stari korisnik Macintosha. Čak je nekoliko puta došao i na naše sastanke u Ozonu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2008. 15:24 ] @
Hehe, bolje ikad, nego nikad :) Jeste, skandinavistike..doduše, ja ga video samojednom, davao mi je neke linkove za neki PDF tool :)