[ acaglumac @ 13.12.2007. 08:36 ] @
Ovo je moj prvi website. Jos uvek radim na njemu. Prokometarisite.
www.eatPHPforBreakfast.com
[ Max Payne @ 13.12.2007. 11:00 ] @
Evo mog mišljenja:
što se tiče dizajna mislim da može mnogo bolje. Malo je nekako previše šareno i praznjikavo, meni lično ostavlja malo neozbiljan utisak.
A sama ideja za sajt mi se dopada, samo što bi ja napravio srpsku verziju, jer toga kod nas nema i takvi sajtovi nedostaju. Ko sad ugrabi poziciju na duže staze mislim da će se i više isplatiti nego ta engleska verzija, kojih ima mali milion.
Ne znam da li sam ti nešto pomogao, ali sigurno nisam odmogao
[ nebule @ 13.12.2007. 11:40 ] @
@Max Pane je u pravu 100% što se tiče jezika.Napravi i našu verziju,neka sajt bude na dva jezika.Što se tiče izrade i dizajna....ko sam ja da "tuđem oku vidim trn a u svome ne vidim panj".Svaki trud je za pohvalu i zato imaš moju podršku.
[ acaglumac @ 14.12.2007. 16:01 ] @
Citat:
meni lično ostavlja malo neozbiljan utisak.


Pa ja sam i hteo da napravim sajt koji ce izgledati neozbiljno bas zbog toga sto su svi ostali veoma tehnicki i bez ikakvog dizajna. a dizajn bi mi bio bolji kad bih imao photoshop i corel i dreamweaver ali trenutno nemam para da ih kupim pa moram da koristim besplatne alternative
[ Max Payne @ 15.12.2007. 11:22 ] @
Citat:
Pa ja sam i hteo da napravim sajt koji ce izgledati neozbiljno bas zbog toga sto su svi ostali veoma tehnicki i bez ikakvog dizajna. a dizajn bi mi bio bolji kad bih imao photoshop i corel i dreamweaver ali trenutno nemam para da ih kupim pa moram da koristim besplatne alternative


Očigledno da ne živiš u Srbiji, čim imaš problem da nađeš navedene programe, po vrlo povoljnim cenama

A što se tiče dizajna, to je neko moje subjektivno mišljnje onako na prvi pogled, mada je možda mnogo važnije od dizajna sam sadržaj. Inače se slažem sa ovim što reče nebule, svaki trud je za pohvalu.

Da li mi se to čini ili si poslušao naš savet za srpsku verziju? Ubedjen sam da ti je to pravi potez.

Da, evo još nešto u vezi dizajna, mogao bi tekst malo lepše da formatiraš, kod mene u mozili ide skroz do kraja desne ivice, što je malo ružno i sami redovi teksta su možda malkice preširoki, stavi sa desne strane razmak jedno 25-35 piksela, vidi kako je najbolje, i sa leve isto tako, mislim da će biti mnogo bolje. Takodje, sama boja fonta, običaj je i bolje je da sam font nikada ne bude baš crne boje kao kod tebe #000000, jer je prejako, i bode oči, probaj na primer da staviš #3F3737 kao boju i videćeš da je mnogo bolje.

Pozdrav
[ acaglumac @ 06.01.2008. 10:34 ] @
evo sada sam ga malo izmenio...