[ kuca8uk3 @ 13.12.2007. 11:46 ] @
Treba mi pomoc oko maske za neki tekst, da kada napisem neki tekst i sacuvam ga u sliku posle da izvucem njegovu masku u crnu boju, kako to da uradim?

Evo slika kako treba da izgleda to.
[ marko_stamenkovic @ 13.12.2007. 12:38 ] @
ne razumem? hocjesh isti font preko njega crne boje ili da mu uradis novi skin koji je crn?
[ kuca8uk3 @ 13.12.2007. 13:11 ] @
Hocu da uradim masku za donju sliku. Da li moze da se uradi u PS?
[ Skandy @ 13.12.2007. 14:34 ] @
Nisam siguran da te najbolje razumem sta zelis. Zelis da odredjeni teks, koristis kao masku za podlogu koja je ispod? Ako je to ono sto zelis, napravi brzu selekciju oko teksta i selekciju sacuvaj kao shape i posle mozes da je koristis za bilo sta.
Pokusaj detaljnije da objasnis sta zelis da uradis, ne ustrucavaj se od upotrebe svakodnevnog recnika, ako su ti strucni termini strani, sto jasnije izneses svoj problem, vece su sanse da ce se naci neko ko ti moze pomoci.
Pozdrav.
[ kuca8uk3 @ 13.12.2007. 15:01 ] @
Hajde da pokusam jasnije da objasnim. Morate prvo da pogledate slike prvo 000.png a onda _000.png. Tjs da ako napravim sliku kao sto je 000.png sa textom moram posle da napravim masku kao sto je slika _000.png. Da bi posle koriscenja u jednom programu mogao da imam providnu pozadinu texta. Nezelim da na pocetku uzmem transparent, znaci nije to!
Citat iz help-a iz tog programa.
Citat:

-Create 97x25 pixels images with your animation, save every frame as PNG
with sequential numbers (000.png, 001.png,...).

-Every frame needs a "mask" with black (for transparent area) and white
(for visible area) colors, save it as PNG and sequentially
(_000.png,_001.png,...).
[ Skandy @ 13.12.2007. 16:08 ] @
Mislim da sam razumeo sta zelis, u Photoshopu bi to moglo d ase odradi na sledeci nacin:


1. Postavi zeljeni tekst na zaseban lejer iznad lejera koji predstavlja pozadinu na kojoj zelis da napravis tu masku.
2. Napravi brzu selekciju od teks lejera ( CTRL + KLICK na lejer tekst u paleti sa lejerima)
3. Naznaci lejer pozadina, a pritom da ostane aktivna selekcija na lejeru tekst.
4. Pritisni DELETE.

Posle ovoga mozes iskljuciti lejer tekst ili ga pomeriti u stranu, na lejeru pozadina ce ostati izrezan deo iznad kog se nalazio lejer tekst.

To bi bilo najbrze sto mozes da uradis. Nadam se d aje to ono sto zelis.
[ kuca8uk3 @ 13.12.2007. 16:12 ] @
Mislim da si najblizi svemu sto mi treba probacu pa ti javljam. Hvala u svakom slucaju!