[ Aca_sd_A1000 @ 14.12.2007. 21:55 ] @
Pozdrav...

oni koji su malo duze na forumu me znaju sa Motorola A1000 teme. tu sam dosta pomogao. ali , sada je meni potrebna pomoc...

od skoro posedujem Qtek 2020i za koji koliko sam saznao moze samo WM 2003 SE ... do duse meni je na qtek-u polomljen lcd mada to nije problem vec je narucen iz hong konga mada ako neko ima kojim slucajem da ponudi super :) trebace mi rezerva posto vise "trosim" lcd ove nego bilo koje druge delove touchscreen uredjaja :) nekako ih uvek polomim.
mada nije u tome stvar...
meni treba Windows Mobile 2003 SE ili 2005 ili 2006 ( u koliko ce raditi na qtek 2020i mada ne verujem jer gde god da sam trazio naisao sam na ifno da nije izbaceno nista osim wm2003se za taj model telefona)

tako da ako iko moze a nadam se da moze i zna... da mi uploaduje WM2003se za qtek 2020i tj rom i neki tool koji se koristi pri flesovanju ... nisam imao iskustva sa ovim uredjajima (tj wm os )

neki dobar tutorial bi dobro dosao,,, kao i neki forum... ali najbolje je ako neko vec ima neka okaci na neki rapidshare ili gde vec pa nek stavi link u koliko je protiv pravial sajta moze mi dati link na PM..

u napred zahvalan

pozdrav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.12.2007. 23:01 ] @
Jesi gledao na XDA-developers?
[ Aca_sd_A1000 @ 15.12.2007. 02:24 ] @
EEE -V-O-Y-A-G-E-R- kralju znao sam da ces ti prvi da odgovoris... ma gledao sam na celom netu nema sta nisam prevrnuo ali ovo je j***** 10x teze nego za 10 motorola a1000 !!!
ne mogu da verujem ... ili sam ja corav i nepismen pa ne razumem eng dovoljno sto je malo verovatno ili sam negde preskocio ajde ako imate bilo ko

uploadujte molim vas bacicu telefon u kantu bez oprostenja ... znaci J**** WINDOWS MOBILE 2003 SE za Qtek 2020i (sa bulverde 520mhz procesorom i 128mbrama)
retardi nisu razvijali za taj qtek dalje tako da ostaje samo f**** WM 2003 SE :(

H E L P !!!
[ nmilosev @ 15.12.2007. 10:46 ] @
Aca_sd_A1000 Nisi našao upgrade iz jednostavnog razloga što ne postoji. Iako ima solidnu konfiguraciju koja bi pokrenula možda i WM2006, HTC i Microsoft su zaštitili Alpine (Qtek 2020i) što je bezveze i niko od rom cookera ne može da nađe drajvere za sve komponente. Neki su pokušavali sa ROM-ovima od HTC Himalaya (Qtek 2020) i ti pokušaji su se završili kvarom (Brikovan uređaj). Moj iskren savet ti je da ne pokušavaš da radiš upgrade sada i da brikuješ uređaj bezveze sa nekim romom koji ćeš naći negde na Internetu. Moguće je da će se pojaviti ROM na xda-develop ali za sad ti ostaje samo da čekaš.

Pozdrav.

P.S. Takođe mada smo već to svi shvatili i brauzeri već znaju da rom-ove za HTC uređaje treba skidati samo sa XDA-Developers.
[ Aca_sd_A1000 @ 15.12.2007. 14:47 ] @
Citat:
nmilosev: Aca_sd_A1000 Nisi našao upgrade iz jednostavnog razloga što ne postoji. Iako ima solidnu konfiguraciju koja bi pokrenula možda i WM2006, HTC i Microsoft su zaštitili Alpine (Qtek 2020i) što je bezveze i niko od rom cookera ne može da nađe drajvere za sve komponente. Neki su pokušavali sa ROM-ovima od HTC Himalaya (Qtek 2020) i ti pokušaji su se završili kvarom (Brikovan uređaj). Moj iskren savet ti je da ne pokušavaš da radiš upgrade sada i da brikuješ uređaj bezveze sa nekim romom koji ćeš naći negde na Internetu. Moguće je da će se pojaviti ROM na xda-develop ali za sad ti ostaje samo da čekaš.

Pozdrav.

P.S. Takođe mada smo već to svi shvatili i brauzeri već znaju da rom-ove za HTC uređaje treba skidati samo sa XDA-Developers. :)


ma druze meni treba neki rom 2003 se necu da upgrade-ujem ili sta slicno samo hocu da flesujem fon reinstaliram kako god hoces. da stavim svez OS na njega...
posto je moj qtek 2020i na francuskom i zanima me gde mogu naci tj nasao sam ovde ftp://xda:[email protected] ima tu u folderu alpine
to je za qtek 2020i

samo jel moze neko da pogleda i malo me uputi sta i kako. posto sam nov na polju windows mobile a LCD jos nije stigao tako da ne mogu jos uvek da cackam :)

mozda bi i sam provalio nije to problem, nego hocu da me neko uputi ko je vec radio nesto slicno i kaze mi kako se radi.. posto sigurno ima neki TOOL za kompo pa da se poveze i onda glatko preflezuje

znaci ne trazim upgrade samo fabricki ROM za qtek 2020i. i neko uputstvo sta i kako ...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.12.2007. 15:47 ] @
Pa samo mu uradi hard reset. Pogledaj na netu kako se on tačno izvodi
za tvoj uređaj, ali se sve svodi na držanje 2-3 dugmeta 5 sekundi,
posle čega uređaj obriše sve sa memorija, pa iz ROM-a povuče svežu
instalaciju :) To ti je ekvivalent reinstalaciji Windowsa :)
[ nmilosev @ 15.12.2007. 16:38 ] @
Na ftp://[email protected]/Alpine/Extracted Rom/ imaš prvi fajl ti je update program, u njemu ti piše šta treba da radiš.