[ gringr @ 15.12.2007. 09:03 ] @
Svaka čast corelu ali nestala je paleta CMYK,
provjerio sam na više mjesta je uključena opcija da je CMYK default ali nje nema
kada promijenim RGB stavim default one hoće
pa ne mogu biti pametan da li ima u corelu mogućnost da se sakrije negdje
jer je ona default i trebala bi da bude tu.
Hvala unaprijed.
[ Skandy @ 15.12.2007. 09:47 ] @
Corel ume da bude jako bezobrazan progam i ume on tako ponekad da sakrije po nesto. Ako pored svega sto si pokusao ne uspevas da povratis trazanu paletu, jednostavna reinstalacija ga nece nista boleti, a ti ces za 20 min. imati sve sto je nestalo.
Pozdrav.
[ Shadowed @ 15.12.2007. 10:33 ] @
Nekad samo reinstalacija ne pomaze, kao na primer - http://www.elitesecurity.org/t300023-Nestao-toolbox-CorelDRAW
Nezgodna stvar kod resenja koje sam tamo ponudio je gubljenje podesavanja.
[ kaza @ 17.12.2007. 20:52 ] @
Da li je paleta samo iskljucena ili je bas nestala kao toolbox u navedenoj temi? Ako je samo iskljucena treba misa dovesti u krajnji desni polozaj (gdje je bila paleta) i desnim klikom odabrati View > Color Palettes > CorelDRAW Palette. Nije ni reinstalacija i podešavanje veliki problem samo ako pomaže.
[ robot0111 @ 05.01.2008. 07:32 ] @
Meni se slicno skoro desilo, ne pomaze ni repair ni reinstalacija cak...sva sreca nisam reinstalirao win zbog toga vec sam slucajno naleteo na resenje koje radi. Prilikom startovanja Corela, dakle dok se program jos dize stisni F8 sto vraca program na fabricki default...naravno poremetice ti se color management settings...ali ce se vratiti CMYK paleta, posle ti ostaje da vratis management na predhodna podesavanja ukoliko si ih imao odredjena.
Pozdrav!
[ Skandy @ 05.01.2008. 11:04 ] @
Citat:
robot0111: Prilikom startovanja Corela, dakle dok se program jos dize stisni F8 sto vraca program na fabricki default.


Ovo nisam znao, vredna informacija. Svaka cast.
[ gringr @ 10.01.2008. 09:06 ] @
Hvala puno ja ne znam kako da ti zahvalim.
Slobodno se javi na adresu ako ti se mogu kako oduzit.
[ robot0111 @ 10.01.2008. 13:54 ] @
ma no frx, zato smo ovde, sutra ces ti meni reci nesto i tako u krug, pozdrav;-)