[ Nikola Vavić @ 15.12.2007. 09:26 ] @
Dobar dan,

Hteo bih da Vas obavestim da smo pokrenuli Tvoj Klik, direktorijum marketing ponuda.

Servis je namenjen oglašivačima i webmasterima.

Vaše kritike i saveti su veoma dobrodošli.

Hvala Vam unapred.
[ JankoE @ 16.12.2007. 00:42 ] @
Interesantna ideja ...

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao JankoE dana 16.12.2007. u 10:38 GMT+1]
[ noviKorisnik @ 20.12.2007. 19:05 ] @
Koliko znam, jedinstvena koncepcija na ovim prostorima.

Nije moj domen interesovanja pa ne znam koliko je koncept zastupljen globalno i na drugim prostorima. Pošto si se upustio u ovakav projekat, verujem da si istražio kako slične stvari funkcionišu i koliku relevantnost imaju na svojim tržištima - voleo bih da nas ukratko upoznaš sa stanjem.

Dizajn je dopadljiv, stranice deluju pregledno.

Moguće da je malo više rastrešeno no što je potrebno (margine, paddinzi, line-height). S jedne strane to obezbeđuje bolju preglednost, a s druge strane povećava skrolovanje, pa je potrebno balansirati dok se nađe najoptimalniji odnos.

No, sve je to sitnica u ovom slučaju jer je suština u tome da li je koncept zaokružen dobro, da li je priča dovoljno jasna onome ko treba da se prepozna kao neko ko bi koristio usluge ovako predstavljene agencije.

Pa evo - gledam to ... šta dobijam kao webmaster (vlasnik sajta, ajd)? Ufff, nisam baš toliko nesnalažljiv, ali izgleda da sam tek iz većeg broja otvorenih stranica uspeo da koliko-toliko dobijem sliku. Ti ćeš me ispraviti gde grešim:

- naslovna strana, kliknem na sličicu Webmasteri da mi se ekspanduje uvodni tekst, potom kliknem na Saznajte više... da bih se u stvari našao na stranici O nama. Jeste, ispadoh glup, no idem svojom potrebom tako da me ne interesujete vi već šta nudite meni. Eto ispade da je to isto.

- na O nama stranici u Vlasnici sajtova sekciji, od čitavog teksta interesuje me samo "Odabirom između nekoliko paketa za pretplatu bićete u našem katalogu", ali ne vidim tu link a želim da procenim isplati li mi se da budem u vašem katalogu. Gde su paketi? ... i počinje nasumično nabadanje po linkovima...

- aha, Prijavite ponudu! U vršnom horizontalnom meniju na prvoj poziciji, na O nama stranici u donjem delu vertikalnog menije, na naslovnoj stranici u desnoj koloni ispod bloka za Webmastere, presečeno blokom za Oglašivače ... ne čudi me što sam promašio iz prve. Tek u dnu stranice nalaze se linkovi na ono što sam tražio - cenovnik pre svega, a potom i sam formular za prijavu.

Zaključak ovih par crtica je da navigacija ima opasnih propusta.

Ali, to nije kraj, jer konačno sam došao do onoga što može da me interesuje - ponuda i cene.

Na ovom mestu, potrebno mi je pojašnjenje.

Ako sam dobro shvatio sa teme na DPT, najveći deo trenutne ponude si inicijalno sam postavio bez ikakve naknade. Razumem da je teško krenuti od prazne ponude, ali ovako dobijamo neravnopravnu poziciju ponuđača koje si u startu sam privilegovao i ostalih od kojih očekuješ da odmah krenu s plaćanjem. Voleo bih da čujem koje opravdanje nudiš sajtovima koji se ne nalaze u ponudi a jesu relevantni i kvalitetni.
[ Nikola Vavić @ 21.12.2007. 13:19 ] @
Citat:
noviKorisnik: Koliko znam, jedinstvena koncepcija na ovim prostorima.

Nije moj domen interesovanja pa ne znam koliko je koncept zastupljen globalno i na drugim prostorima. Pošto si se upustio u ovakav projekat, verujem da si istražio kako slične stvari funkcionišu i koliku relevantnost imaju na svojim tržištima - voleo bih da nas ukratko upoznaš sa stanjem.


Kod nas jeste jedinstvena koncepcija. Globalno nisam upoznat da li postoji nešto slično. Dugo sam se raspitivao ali niko mi nije mogao navesti ništa konkretno, tako da i dalje nisam siguran, mada verovatno postoji.

Za ostalo si potpuno u pravu, pokušaću danas u toku dana da poboljšam i pojednostavim sve što si naveo pa ću da se javim.

Hvala na sugestijama.
[ Nikola Vavić @ 21.12.2007. 22:09 ] @
Evo detaljnijih uputstva za webmastere.

Citat:
noviKorisnik:Ako sam dobro shvatio sa teme na DPT, najveći deo trenutne ponude si inicijalno sam postavio bez ikakve naknade. Razumem da je teško krenuti od prazne ponude, ali ovako dobijamo neravnopravnu poziciju ponuđača koje si u startu sam privilegovao i ostalih od kojih očekuješ da odmah krenu s plaćanjem. Voleo bih da čujem koje opravdanje nudiš sajtovima koji se ne nalaze u ponudi a jesu relevantni i kvalitetni.


I tu si u pravu ali kao što si i sam rekao, veoma je teško krenuti sa praznom ponudom. Trenutno se ponude na sajtu nalaze zahvaljujući 3 različita kriterijuma. Ponude velikih i poznatih sajtova, kompenzacije, plaćene ponude. Sve ponude koje smo upisali, sada su nam na listi ljudi koje ćemo kontaktirati za neku vrstu saradnje.

Nažalost, nemam baš neko opravdanje, sajtovi su dodavani po subjektivnom izboru popularnosti. Trudio sam se da u svakoj kategoriji bude upisano nekoliko ponuda poznatijih sajtova. Mislim da je najrealnije da budu ove ponude koje su trenutno, ja ne znam koji su popularniji sajtovi od ovih, a i ne možemo da postavimo 150 besplatnih ponuda. Uvek smo otvoreni za neku vrstu dogovora sa sajtovima koji su iznad proseka, jer nam je glavni cilj promocija samih usluga koje nudimo i oglašivačima i webmasterima, kad god nam neko bude ponudio realne uslove na obostranu korist dodaćemo njegovu ponudu besplatno.

Pozdrav
[ freediver @ 28.12.2007. 17:04 ] @
Odlicna ideja i uz malo reklame mozete napraviti ozbiljan servis. Plus za dizajn.