[ hajduk7 @ 15.12.2007. 17:30 ] @
Znaci pitanje je jednostavno kao hocu da na internet stranice ide Radio Live Steam, e sad komp sa koga se pusta muzika nema izlaz na netu. Ja sam dobio parametre od te firme(znaci dali mi adresu user name pasvord klasika sve sto treba)koja nudi Live Strem ali ne znam kako to da vezem za vec postojecu internet stranicu.

P.S. Da ne stavljam sad ime sajta mislim da vec znate o kom sajtu je rec
[ Danilo Cvjeticanin @ 15.12.2007. 18:36 ] @
Ne znamo, prosvetli nas...
[ hajduk7 @ 16.12.2007. 00:16 ] @
http://www.newfairplay.net
[ JankoE @ 16.12.2007. 00:35 ] @
Meni nista nije jasno.

Covek hoce da mu postavimo radio streaming, za enkoder koji nije vezan za internet ?!?

Plus mu dali lozinku od ovih koji rade streaming ... Auh brate ... Google je zakon. A i na ovom forumu imas toliko tema sa streamingom da je to strasno.

I da se vratim na pocetak. Nista mi nije jasno. Sta ti u stvari treba da uradis, tj za sta trazis pomoc ?
[ hajduk7 @ 16.12.2007. 00:58 ] @
Ja sam trazio tako i neaso sam pa... ne vise od 10 da ne slazem sad ali samo one koje su vezane za Radio Live Stram i nijedna mi nije pomogla. Znaci ovamo u radio vec postoji kom sa kog se pustaju pesme i program uzivo. Sad samo hocu da podesim da i preko interneta moze da se slusa radio
[ vujce @ 16.12.2007. 23:11 ] @
za tako ne�to ti treba neki ra�unar koji na audio ulazu ima signal sa
radija (mo�e i preko receiver-a), ima instaliran i pode�en encoder (koji
treba da obradi taj audio signal u recimo mp3streaming) i ima STALNU
vezu sa internetom dovoljne propusne mo�i da gura sadr�aj odre�enog
kvaliteta ka streaming serveru (koji se na dalje brine o distribuciji
sadr�aja ka klijenitma).

Ako neki od uslova nije ispunjen - ni�ta od live-radija preko NETa. Sem
da neko ho�e da stavi receiver na svoj comp i tro�i svoj bandwidth.
[ hajduk7 @ 18.12.2007. 16:24 ] @
Citat:
vujce: za tako ne?to ti treba neki ra赮ar koji na audio ulazu ima signal sa
radija (mo?e i preko receiver-a), ima instaliran i pode?en encoder (koji
treba da obradi taj audio signal u recimo mp3streaming) i ima STALNU
vezu sa internetom dovoljne propusne mo橠da gura sadr?aj odre𥮯g
kvaliteta ka streaming serveru (koji se na dalje brine o distribuciji
sadr?aja ka klijenitma).

Ako neki od uslova nije ispunjen - ni?ta od live-radija preko NETa. Sem
da neko ho楠da stavi receiver na svoj comp i tro?i svoj bandwidth.

Brate nisi mi bas jasan u vezi odgovora ali mozda ja nisam lepo pojasnio sta zelim.


Evo ovako posto imam vec napravljenu web stranicu a znate koju sad samo hocu da kad se ona otvori da se normalno cuje sognal radija i da ljudi otvaraju normalno stranice koje god hoce i uvek da se cuje sta se trenutno emituje na radiju, a ne dolazi u obzir ona sema da komp sa koga se pusta program da se on poveze sa netom
[ hajduk7 @ 13.03.2008. 20:23 ] @
Ljudi da vam se pohvalim namestio sam live stream tako što sam povezao mixetu sa ovim kompom što ima izlaz na net skinuo sam shoutcast za winamp tamo sam podesio sve što treba i sad šljaka ima i link na sajtu www.newfairplay.net pa šta da vam kažem slušajte i uživajte.
P.S. Hvala svima koji su se trudili da mi pomognu
[ hajduk7 @ 19.03.2008. 22:49 ] @
Ljudi jel možete da proverite kako radi striming čisto da znam dal je OK urađeno ili ako nije da taj problem rešimo odma
P.S. Nadam se da ovo nije protiv pravila foruma, ako jeste molim da me prvo upozorite pa onda obrišeite ovaj post.
[ buljko @ 20.03.2008. 01:14 ] @
Lose, mnogo bruma, premodulisano, nerazumljivo, iskidano... pa, zar ti ne cujes?

[ hajduk7 @ 20.03.2008. 01:41 ] @
Li brate slažem stvarno se očajno čuje, saću pogledam da popravim to
[ hajduk7 @ 20.03.2008. 02:31 ] @
@buljko
Ej brate evo sad je sređeno proveri sad kako radi pa mi javi
[ buljko @ 20.03.2008. 02:46 ] @
Zvuk je OK ali ti je protok jadan pa zato imas rupe u prenosu. Iako ides sa 32kbps, za siguran stream trebace ti 256kbps. Ja za streaming 40kbps koristim link 256kbps odvojen od korisnika pa se ipak desi da ponekad imam mali preskok u strimu. Komercijalni nalozi ne drze vodu, moraces sa provajderom da se dogovoris za neki pouzdaniji link.
[ dexkg @ 05.04.2008. 17:20 ] @
Citat:
hajduk7: Ljudi jel možete da proverite kako radi striming čisto da znam dal je OK urađeno ili ako nije da taj problem rešimo odma
P.S. Nadam se da ovo nije protiv pravila foruma, ako jeste molim da me prvo upozorite pa onda obrišeite ovaj post.


ne radi uopste
[ RASA @ 25.08.2008. 10:44 ] @
Sve je ovo interesantno citati, nekad sam mislio da nista nisam znao ali izgleda i tad sam previse znao.
Drugar da bi ti to sve ostvario sto zelis nije ti potrebna niti mikseta niti drugi pc.
Pretpostavljam da si napravio neku radio stanicu koje danas sve vise prave i misle da ce zaraditi novac.
Najbolje resenje za to sto zelis je SAM BROADCASTER koji sve to odradjuje sto zelis i ako to dobro nastelujes izlaz i sa tvojih 32 kbps moze da bude fenomenalan ako stavis u aac formatu.AAC format sadrzi SAM 4.22 a to je jedna od najnovijih verzija.
Naravno isto to mozes i u Winampu odraditi ali samo u mp3 ili mp3pro i naravno jos uvek sa jednim kompom.