[ natali189 @ 16.12.2007. 12:30 ] @
Da li neko zna tacan postupak zastite stranice od kopiranja.
Zanima me za php,i za html.
Radim u
Adobe Dreamweaver CS3 (2),unapred zahvalan.
[ toplim @ 16.12.2007. 12:34 ] @
Bilo je dooosta reci o tome. Poenta je da ne postoji 100% nacin zastite i to muci sve programere :)
Ali mozes obezbediti ne prikazivanje soursa i slicno..ipak lopov uvek najde nacin :)
Googlaj malo ;)

A sto se tice php tu nemoj da brines jer ni jedan pretrazivac ti nece prikazati php kod :)
[ 1r0nM4n @ 16.12.2007. 15:39 ] @
Citat:
toplim:Poenta je da ne postoji 100% nacin zastite i to muci sve programere :)

Wtf?! Sto bi nekoga mucilo sto moze da se vidi njegov HTML kod?
Nekim sajtovima (hint: php.net) se cak moze videti i PHP kod, a vi hocete da sakrivate html.. Strasno.. :/
[ toplim @ 16.12.2007. 17:27 ] @
Ja sam samo rekao da ne postoji neprobojna zastita.
[ 1r0nM4n @ 16.12.2007. 20:25 ] @
I rekli ste da to muči sve programere što nije tačno!
[ kazil @ 17.12.2007. 09:10 ] @
^^ true :) tacno me nije briga oce li me kopirati :D cak ako i neko lepo trazi cu da mu posaljem kod :) mozes negde napisati da je sav sadrzaj tvoj, da podleze svim mogucim pravima, licencama (googlaj oko toga, naces nesto sigurno). ako si odavde, tu neces moci puno da uradis, al kolko sam upucen na zapadu je lakse obezbediti intelektualnu svojinu na internetu. inace, cesto pomaze, kada vidis da je neko djorno tvoj rad, posaljes mejl, sa pretecim tonom, tvoj rad bla-bla i cesto dodje do uklanjanja sadrzaja.
[ Nemanja Avramović @ 17.12.2007. 16:11 ] @
Ljudi, mašite poentu. Pitanje nije da li to muči sve programere nego da li je moguće da se sakrije HTML source?

Konačan odgovor je: Ne, ne možeš da sakriješ HTML source jer je samom browseru on potreban da bi prikazao sadržaj stranice. Čak i da ga nekako sakriješ (js eval koji ispisuje html kod ili tako nešto, mada to nema veze sa PHP-om ), svako ko je iole informatički pismen će razbiti tu "zaštitu."

Pozdrav
[ 1r0nM4n @ 18.12.2007. 08:48 ] @
Ma poenta je da to ne treba uopšte da se radi..

p0z
[ natali189 @ 18.12.2007. 11:33 ] @
Pa niste mi bas puno pomogli .Ako html nemoguce sakriti koji je postupak na php u Adobe Dreamweaver CS3 (2).
Ima li neki link sa detaljnim srpskim objasnjenjem koji se odnosi samo na ovu temu.Sakrivam sors koda za merchat naplatu.
Znam da ima fora da hostujes sadrzaj sve na sajtovima koji nude naplatu ali to mi trenutno neodgovara.Imam dosta materijala.Ako se ukljuci neko od adminisratora ovog sajta neka objasni kako je to uradjeno na elitesecurity
[ dakipro @ 18.12.2007. 11:52 ] @
Nisam siguran da na esu postoji sistem naplate. A ja i dalje ne razumem u cemu je "pojenta" i sta ti u stvari zelis da uradis?
Kako mislis da sakrijeh html stranice ako zelis da je browser otvori? sve sto ti browser prikaze, mora da dodje do njega nekako (makar preko js instrukcija za kreiranje stranice, ali opet...), inace bi imao situaciju "kljuc je u koznervi", sasvim logicna stvar.
Ako pak pricas za zastitu php koda, to je onda druga stvar, a i o tome je diskutovano puno puta. A koliko cenim, tebi za php nije potrebna veca zastita od ispravnog rada web servera, nasta se vecina sajtova oslanja.
Napisi ti detaljnije sta ti treba, cini mi se da si propustio samu poentu php-a i web servera.
[ w3bl0rd @ 18.12.2007. 14:03 ] @
ako ne želiš da ti neko vidi kod stranicu nemoj stavljati na internet.
a ako staviš zabranu desnog klika ili takve gluposti onda samo dokazuješ da nemaš blage veze s web stranica...
usput batali dreamweavera
[ bciric @ 29.01.2010. 11:01 ] @
A da li, i kako, je moguce da se nesto preduzme ako naidjem na sajt koji je koristio moje delove (html i JS) ?

posto je html open code, da li na njega imamo neka autorska prava?
[ Nemanja Avramović @ 29.01.2010. 11:23 ] @
Ukratko: Ništa ne možeš da sakriješ i sve može da se preuzme sa tvoje stranice. Takođe, sve što je tvojih ruku delo je tvoje, i polažeš sva prava na to, tako da možeš da tužiš svakog ko koristi tvoju svojinu bez odobrenja (ali srećno sa tužbom)
[ Man-Wolf @ 29.01.2010. 11:26 ] @
Kradi Mamu :-)
[ vatri @ 29.01.2010. 11:55 ] @
Sta ako ja od tebe ukradem i jos te prijavim da si ukrao meni ? :))
[ milosijaa @ 31.01.2010. 19:00 ] @
Dakle HTML/CSS, JS ... NE MOZES da sakrijes kao sto rekose ljudi. Sto se tice PHP-a stvari sto je malo drugacije.

Ako mislis na napises neku PHP aplikaciju ili skript a zatim ga recimo prodajes i ne zelis da krajnji klijent vidi tvoj php kod baci pogled na

ION CUBE
Zend Encoder

Nije jeftino ali radi posao
[ bciric @ 31.01.2010. 19:21 ] @
ma ne mislim o zastiti, nego o koracima koje mogu da preduzmem ako primetim da je neko kopirao moj sajt i prodao drugom. radi se samo o html i js,
[ StPiere @ 27.04.2011. 12:24 ] @
Skoro sam naleteo na ovaj sajt : www.limundoaukcija.tk

Ne znam da li je plagijat ili ne, ali isto je sve kao www.limundo.com

Ima li neko ideju o cemu se ovde radi ?

[ Danilo Cvjeticanin @ 27.04.2011. 12:27 ] @
Plagijat ;)
[ Br@nkoR @ 27.04.2011. 12:32 ] @
Pogledaj source kod stranice
Code:
<frame src="http://www.limundo.com/ref/dejanbanovic" name="dot_tk_frame_content" scrolling="auto" noresize="">


http://www.limundo.com/Zaradi

[Ovu poruku je menjao Br@nkoR dana 27.04.2011. u 14:30 GMT+1]
[ dakipro @ 27.04.2011. 12:32 ] @
Samo iframe sa originalnim sajtom
[ balavi @ 27.04.2011. 12:34 ] @
bilo bi dobro da se upozori Limundo na ovu fake stranu
[ valajbeg @ 10.05.2011. 02:07 ] @
Mislim da ima nacin da se kriptovan html proslijedi browseru.

Ne znam opet kolika je to zastita ali znam da neki koji prave templates, kada stave preview, onda tako zastite html

pogledaj recimo:

http://themeforest.revaxarts.com/leaf/1/huge_portfolio.html

mislim da se radi o nekom javascript maskiranju html-a koji onda preko document.write ispise browseru

u svakom slucaju mislim da je pametno samo kada imas ovako neku prodaju pa hoces da pokusas sacuvati hmtl

[ Br@nkoR @ 10.05.2011. 08:25 ] @
Da ponovim ono što je već rečeno u ovoj temi.
Ne postoji načina da se zaštiti HTML, CSS, JS ili bilo koji client deo sajta, odnosno onaj deo koji je potreban browser-u da prikaže stranicu. Ovakvim "kriptovanje" kao što je gore navedeno, do html koda se dolazi uz dva klika mišem ili pritiskom odgovarajućih tastera na tastaturi, npr. probaj u Opera-i ili Chrome-u CTRL+SHIFT+I.
[ flylord @ 10.05.2011. 08:33 ] @
i pitanje je koji je uopste smisao zastite tako necega
[ Br@nkoR @ 10.05.2011. 08:35 ] @
Da, upravo i to, hvala.
[ valajbeg @ 10.05.2011. 13:24 ] @
Kako rekoh, moze biti korisno u koliko npr. prodajes templates i zelis da imas lijep preview.

pogledaj ovo: http://www.iwebtool.com/html_encrypter
[ kelja @ 10.05.2011. 13:39 ] @
Ne moze biti korisno, i ako se neko nameri da ti ukrade html/css/javascript, NE MOZES GA SPRECITI.
http://www.patzcatz.com/unescape.htm

[ ColdKeyboard @ 10.05.2011. 14:13 ] @
Slazem se. Ne mozes nikada u potpunosti zastitit vec samo taj proces kopiranja zagorcati.

Tvoju prezentaciju mora browser nekako prezentovati korisniku sto znaci da moras da mu das neke instrukcije
kako da taj tvoj kod prezentuje, bio on kriptovan ili ne, isti algoritam moze i neko treci da iskoristi da bi ti koristio stranicu.

Uostalom vecina korisnika se skuplja i zadrzava na sajtu sa orginalnom idejom i sadrzajem i u vecini slucajeva "ko je prvi poceo",
tako da zastita od kopiranja nije toliko bitna koliko optimizacija.
[ Br@nkoR @ 10.05.2011. 20:20 ] @
Citat:
valajbeg: Kako rekoh, moze biti korisno u koliko npr. prodajes templates i zelis da imas lijep preview.

pogledaj ovo: http://www.iwebtool.com/html_encrypter


Može biti korisno i ukoliko želiš da sakriješ stranicu od pretraživača.

[Ovu poruku je menjao Br@nkoR dana 10.05.2011. u 21:49 GMT+1]
[ kelja @ 18.05.2011. 00:04 ] @
A, evo, (zasad) jedan genijA ima resenje:

http://www.freelancer.com/proj...-redirection-code-written.html

Bas me zanima sta ima na umu. :)
[ Br@nkoR @ 18.05.2011. 10:12 ] @
Sakriti link odakle se dovlači sadržaj i nije problem, dovlačiš sadržaj putem PHP-a (npr. cURL), dok te ne uhvate , parsiraš, odnosno menjaš sadržaj po potrebi i serviraš korisniku, ali sakriti sam html kod te stranice, teško odnosno nikako .

Pozdrav.
[ kelja @ 18.05.2011. 11:48 ] @
Da, da, mislim da ce likovi da ponude CURL kao resenje...

A mozda mu samo to i treba, tko zna... ;)
[ mircaa @ 02.06.2011. 09:19 ] @
Mzoe da se srkajije od dktnireog kopiranja tako sto svaki tekst koji zelis da pretstavis na stranici iscrtas prethodno, to jest napravis sliku i onda na korisnickoj strani se salje slika sa tekstom a ne tekst. Tako imas zastitu od direktnog copy/paste ali ako neko zeli da iskopira tekst jednostavno ce uzeti papi i olovku i prepisace taj tekst ili ce otkucati u word-u. Ali eto imas zastitu od direktnog copy/paste.
[ Br@nkoR @ 02.06.2011. 09:25 ] @
OCR