[ zdravko77 @ 16.12.2007. 16:27 ] @
Imam karticu WINFAST 2000 bez FM, i imam problem sa grebovanjem sa TV... Naime, ton obavezno kasni u odnosu na sliku. Pokušavao sam sa raznoraznim video i audio kodecima i ništa. Svaki put isto. Da li mi neko može reći šta da radim, zaista više nemam rešenja...
[ tomicko @ 18.01.2008. 16:26 ] @
Rec je o neuskladjenim verzijama dueta drajver-PVR.
Ovo je tema posvecena bas ovom problemu:
"Leadtek TV2000XP Expert - Resenje desinhronizacije slike-tona prilikom snimanja"

Adresa:
http://www.elitesecurity.org/t...e-slike-tona-prilikom-snimanja


[ zdravko77 @ 26.01.2008. 21:25 ] @
Izgleda da sam resio problem time sto sam kupio noviji procesor i pojacao masinu...

Snimao sam sa DIVX kodecima i nema vise tih problema...

Ali imam jedan drugi problem sada... Naime, omiljeni format za snimanje XVID mi pravi problem posto mi snima iskljucivo u rezoluciji 480x576, koju ne mogu da promenim posto se pri svakom restartovanju PVR-a uvek vraca na isti format...

Da li neko zna kako ovo da resim... Gledao sam u podesavanjima za XVID i nisam nasao nista... Pomoc!!!

Kodeci su najnoviji K-lite Mega 3.70... U njima XVID 1.2...
[ tomicko @ 06.02.2008. 10:45 ] @
Snimanjem u XviD/DviX kodeku ne moze se postici velicina i kvalitet slike koji bi se dobio prihvatanjem zapisa najpre u MPEG1/MPEG2 kodeku pa onda ripovanjem u neki od spomenutih kodeka (za TV zapise moja preporuka je DivX).
[ Cileinteractiv @ 07.02.2008. 15:34 ] @
Naravno, to je najbolji nacin, grebovati u Mpeg2 i nakon toga kompresovati u divX. Ako odmah snimamo u DivX stedimo vreme ali je kvalitet znatno losiji u odnosu na pomenutu varijantu.