[ insaneks @ 18.12.2007. 00:01 ] @
Hitno mi je potrebno objasnjenje kako da povezem mix sa kompom
imam svu odg opremu samo ne znam kako da povezem :D

mod edit: izmenjen neprimeren naslov

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 18.12.2007. u 09:06 GMT+1]
[ acaradio @ 18.12.2007. 08:10 ] @
Budi konkretniji.
Sta hoces da postignes tim povezivanjem ?
Da li hoces sa miksete da prosledis signal ka racunaru (za potrebe snimanja) ili da sa racunara saljes zvuk prema mikseti (za potrebe kontrolisanja/slusanja tog zvuka na nekom monitoringu) ?
[ vindic8or @ 18.12.2007. 16:40 ] @
Povezi ih kablovima sa odgovarajucim konektorima na obe strane :)

Stvarno, navedi sta tacno zelis da postignes? Svaki kanal mixera u svoj ulaz na kompjuteru ili master out iz kompa u mixer ili nesto trece?
[ insaneks @ 18.12.2007. 19:12 ] @
pa ovako hteo bih i jedno i drugo...dakle da mogu da umesto mixete na vdj ili traktor dj-u mixujem tj snimam
a i da se "uvezbavam"ako me kapirate
[ mumy_com @ 18.12.2007. 20:16 ] @

Reci koji tip mixera imas i da li hoces da ide signal iz mixera u racunar ili iz racunara u mixer, pa dalje na pojacalo,link ili predajnik.
[ acaradio @ 18.12.2007. 23:06 ] @
Citat:
mumy_com: ....pa dalje na pojacalo,link ili predajnik

Nesto ne vidim da se covek raspituje za povezivanje studijske tehnike u emitovanju.
[ migidnb @ 18.12.2007. 23:20 ] @
trebas da imas 2 zvucne kartice
[ insaneks @ 19.12.2007. 01:37 ] @
imam dve sound kartice(integrisana 1) i sve kablove gemini mixeta

[Ovu poruku je menjao insaneks dana 19.12.2007. u 02:53 GMT+1]
[ Dejamba @ 19.12.2007. 17:53 ] @
Ako mislis da povezes PC sa mixetom i da koristis VDJ software kao 2 playera, a imas 2 zvucne kartice:
Sa prve zvucne kartice iz master out (obicno zelena): kabal 3.5mm - Cinc: http://www.cablesdirect.com/prodimages/CC399AC_LR.jpg u prvi line in kanal na mixeru
Sa druge zvucne isto tako u drugi kanal (line in) na mixeru.
Vodi racuna da su ti switchevi na mixeru svi na line!
Iz mixera iz Master Output u pojacalo (moraces da pogledas koji ti je ulaz na pojacalu - obicno Cinc)

VirtualDJ Settings:
Inputs: None
Outputs: External Mixer
Sound Cards: 2 Sound Cards

I izaberes raspored kartica i kanala na dekovima koji ti odgovara: npr da ti levi kanal na mixeru odgovara levom decku na VDJ

A ako hoces to sto mixujes/vezbas i da snimis iz mixete record out u line in na odgovarajucoj zvucnoj karti na PC, u nedostatku record out iz mixete, nabavi spliter i razdvoj signal iz Master Output - jedan na pojacalo gde su ti povezani monitori, a drugi na zvucnu (pri tome vodi racuna o jacini signala iz mixete)



[Ovu poruku je menjao Dejamba dana 19.12.2007. u 19:59 GMT+1]
[ autentik @ 06.09.2008. 14:54 ] @
Hajde ja da se nadovežem na temu, da ne otvaram novu

Treba mi mogućnost da radim program uživo preko Strima - znači da pričam na mikrofon i da se čuje na Internet

Imam Striming

Imam Računar, normalno

i Imam Miksetu

imam i sve kablove iz Računara u Miksetu, iz Miksete natrag u Računar

Izlazni kabli za zvučnike, ulazni za Mikrofon

Znači to je to što imam.

PITANJE!

Da li mogu to da izvedem samo sa jednim računarom, ili moram da kupim još jedan

ili to može preko dve zvučne kartice - ako može treba mi objašnjeje kako to da povežem

Hvala
[ sazema @ 08.09.2008. 12:36 ] @
U svrhu Streaming-a možeš da koristiš sljdedeće

SamBroadcaster http://www.spacialaudio.com/ aplikacija namjenjena upravo za internet streaming, međutim mislim da i sam Winamp ima neke plugine za to, ali je samo kvaka da se prijaviš na neki od besplatnih streaming servera.
[ autentik @ 08.09.2008. 14:42 ] @
aha, pa gledao sam to, i taj program je traial verzija - treba ili da se kupi ili crack

a posto vec imam miksetu, da ne bacam pare na to, jeftinija mi je ova varijanta


problem je kako da uradim

da iz winampa ide muzika u Miksetu (Prvo, da bi uhvatio i zvuk iz mikrofona) pa iz miksete da vratim nazad u komnpjuter i da prosledim na STRIMING

Znaci i muzika i mikrofon da mogu da se cuju na netu

zna li ko

?
[ sazema @ 08.09.2008. 15:48 ] @
pa to je bezveze, ali eto izvodivo je....

moraš da imaš 2 zvučne kartice

1 zv.karticu naštimaš na winamp / tj. da je koristi winamp

iz te kartice izlaz povežeš sa linijskim ulazom u miksetu, i na mixer staviš i mikrofon

zatim, iz mixera izlaz pukneš u ulaz 2 zvučne kartice / koja bi bila glavna... i to je to...

ali to je bezveze, kada imaš boljih software-skih rješenja iz ovog domena.

Praktično radi se o radio broadcasting software-u, i recimo freeware varijanta tog software-a je Zara Radio http://www.zararadio.com/index.php?centro=main.php&lang=en

Software je pravo moćan, a besplatan, ja sam ga koristio neko vrijeme upravo za broadcasting... ima pregršt mogućnosti.

pozdrav
[ autentik @ 08.09.2008. 21:16 ] @
jos samo jedno pitanje

gde se na ovaj program ZARA

podesavaju sifre i link ka striming serveru da bi radio mogao da se cuje

ne mogu da nadjem ?

[Ovu poruku je menjao autentik dana 08.09.2008. u 22:31 GMT+1]
[ sazema @ 08.09.2008. 21:57 ] @
evo ti neke informacije ovdje http://zararadio.com/phpBB3/vi...t=0&st=0&sk=t&sd=a

dakle, moraš koristiti winamp i dsp plugin oddcast ili shoutcast

pa imaš objašnjeno... probaj skontati

Zara ko zara nema svoj interni streaming server nego moraš rutirati zvuk iz zara output sekcije na neki drugi plugin itd....

SAM Broadcaster ima svoj interni streaming server i zato je bolji za ovu namjenu, Zara je čista radijska aplikacija.
[ smjesko @ 10.09.2008. 00:33 ] @
Sad ste me poceli kopkat :))

ajde mi recite ovo dali mogu uzeti obicni kastofon sto ima banana jack za slusalice spojit taj banana jack na line in na kompu i slati radio na internet ako ne moze tako kako moze :)
[ sazema @ 12.09.2008. 12:27 ] @
Naravno smješko da može, evo ti info ovdje http://www.viastreaming.com/help/shoutcast.htm

Koristiš "Shoutcast for Winamp"
[ prdibaba @ 27.10.2009. 17:37 ] @
pozdrav. Ja hocu da spojim miksetu i kompjuter i da pustam muziku preko Winampa na zvucnike koji su mi spojeni na mikstetu. Znaci da kompjutersku muziku pustam na zvucnike spojene na miksteu,jel mi treba neki kabal ili nesto?
[ acaradio @ 27.10.2009. 18:34 ] @
Da, treba ti kabl koji ce sa jedne strane imati konektor 3.5 mm stereo (ako se radi o integrisanoj ili slicnoj low-budget kartici), a sa druge strane one konektore koji ce odgovarati ulazima na tvojoj mikseti. Najcesce su to ulazi sa dva konektora 6.3 mm mono.
[ racko1988 @ 11.03.2010. 12:31 ] @
POzzz svima na forumu...Ljudi aj meni objasnite...Ja bih da povezem mixer i racunar,ali tako da snimam na racnunar ono sto sviram...Imam behringer PMP 2000,i ne znam odakle da vucem izlaz u muzicku na kompu?Aj pomagajte,znam da ne treba od izlaza za kutije,jer bi to sprzilo muzicku,ali odale da vucem izlaz?Hvala i pozdrav
[ acaradio @ 11.03.2010. 15:17 ] @
Najjednostavnija opcija je da povezes CD/TAPE/LINE OUT izlaz na mikseti sa linijskim ulazom (onaj plavi) svoje zvucne karte. Na taj nacin ces dobiti na snimku sve ono sto u tom trenutku ide i prema zvucnicima.
[ racko1988 @ 11.03.2010. 15:31 ] @
Hvala druze na pomoci,ali ja takav izlaz na mixeti nemam....osim onih standardnih za svaki kanal dole u uglu imam jos samo sledece izlaze:Footswitch,monitor,left,right i svi su oznaceni sa Preamp outputs,a odmah pored imam jos left i right koji su oznaceni sa power amp inputs..Pa mi sad kazi sta mislis na koji od ovih izlaza da povezem komp?hvala i pozz
[ racko1988 @ 11.03.2010. 15:33 ] @
greska druze,to je onde kod fantom napajanja,a nisam obratio paznju na to,mislio da je nesto skroz levo..u svakom slucaju hvala puno..Sredio sam problem..Pozzz
[ acaradio @ 11.03.2010. 16:10 ] @
Moze i na Preamp outputs (left, right), ali mislim da ce ti ovo biti jednostavnije za povezivanje.
[ Last Mohicans @ 05.12.2010. 00:43 ] @
Pozdrav svima.Ja bih zeleo da povezem miksetu sa racunarom,a svrha je da se snimam dok pevam,imam neku malu behringer miksetu,u nju sam ukljucio slusalice i mikrofon,iz nje imam sledece ulaze odnosno izlaze : Line in 2/3 ; Line in 4/5 ; i Main out. E sad,ja sam to povezao ovako,iz Line in 2/3 (ili Line in 4/5,pokusao sam i to)sam ukljucio u kompjuter u ulaz Line in ili Mikrofon a iz Main out u komp.u ulaz za slusalice,desava se sledece,kada pricam na mikrofon,cujem se u slusalicama,podesavam na mikseti,sve to ok,ali kad hocu da snimim,u kom god to programu pokusam,on mi ili ne registruje nikako mic,ili ga vrlo malo registruje,onda na primer ja iscupam iz kompa kabal od Main out ili jedan od Line in,i meni i dalje radi i cujem se na slusalicama,ne znam kako to,jer bi kako se ja razumem jedno trebalo da bude ulaz(za mic) a drugo izlaz (za slusalice) a kod mene radi sve na jednom prikljucku a kad krenem snimati,ne registruje mic!U kompu sam sve zivo podesavao-pokusavao,sto se tice drajvera,odnosno zvucne kartice,i oko opcija u vezi snimanja,znaci nije do toga 100 %,samo nesto dobro ne povezem,jer sam pokusavao i na jos jednom kompu i na laptopu....ne znam da li mi je potrebno 2 svucne kartice za to,da li mi je potrebno nesto drugo,kao pojacalo ili nesto slicno,ako ko moze da mi pomogne,bio bih mu veoma zahvalan...


Veliki pozdrav
[ Kovacevic Vladimir @ 05.12.2010. 10:13 ] @
Citat:
Last Mohicans: Pozdrav svima.Ja bih zeleo da povezem miksetu sa racunarom,a svrha je da se snimam dok pevam,imam neku malu behringer miksetu,u nju sam ukljucio slusalice i mikrofon,iz nje imam sledece ulaze odnosno izlaze : Line in 2/3 ; Line in 4/5 ; i Main out.


I u čemu je sad problem, pa da se čupaju kablovi?

Iz Main out mixera > povežeš odgovarajućim kablom PC Sound card. (plava rupica).
Regulišeš nivoe jačine na mixeru (slušalica, mic.).

Što Ti smeta da čuješ na slušalici svoje pevanje?
/Mada mi je slušalica tu višak./

To što dobije Sound card, regulišeš na njoj (u njenom mixeru) i šalješ dalje u software < regulišeš i tamo nivoe, parametre, da taj snimak bude u standardnim granicama (prouči parametre...ima u produkcijskim temama).

Ako se želi dvosmerna veza: mix<PC<mix>monitoring (onda ima svrhu i slušalica), onda se doda još jedan kabel: Out line iz zvučne karte u In line u mixeru.

Pozdrav
[ Last Mohicans @ 05.12.2010. 12:04 ] @
Hvala na pomoci,pogledacu te parametre,da vidim sta i kako.
Ne smeta meni sto se ja cujem u slusalicama,tako i treba da bude,a slusalice su mi preko potrebne jer ako pustim muziku na zvucnike i pevam,onda ce da mi se cuje i muzika na mic i snimicu duplo sve pa odzvanja,zato mi trebaju sluske da na njih slusam muziku i naravno i svoj glas cujem na njima,to je sve ok.Problem je sledeci,za snimanje koristim adobe audition,on ima kanale,u jedan kanal ubacim mic,u drugi muziku i kad krenem da snimam,u tom kanalu gde je mic,on mi ne registruje mic,to mi je problem,a sve sam u kompu podesio lepo,i na mixeti pojacao mic do daske :) a na primer kad ukljucim mic direktno u komp,to radi sve odlicno,ali kad idem preko mixete,onda nece,onda mi to nagovestava da nesto dobro nisam povezao :) Nije sad da izvoljevam,neko ce reci pa ukljuci direktno kad ti vec tako radi,ali preko mixete kad se peva,ne moze se porediti kvalitet zvuka u odnosu na direktno povezivanje u komp sto je i logicno.

I da kazem moja mixeta je ista kao na slici sto si postavio,samo sto kod mene ima ulaz za jedan mic i naravno automatski ima i manje ovih dugmica,ali potpuno ista,ista marka,ista oznaka...I nemam ovaj prekidac sto pise dont forget to turn on phantom power or your condescor mic wont work,imam samo ova dva :

cd/tape to phone i
sd/tape to mix

Ja mislim da ta dva prekidaca nemaju nikakvog znacaja u ovome sto ja hocu da postignem.

Hvala jos jednom

Evo nasao sam sliku moje
[ Kovacevic Vladimir @ 05.12.2010. 12:26 ] @
Citat:
Last Mohicans: ali kad idem preko mixete, onda nece, onda mi to nagovestava da nesto dobro nisam povezao


Proveri ispravnost Behringer Mixera: poveži ga na neki HI-FI sistem, ili neko pojačalce...da saznaš da nije izlazni signal mikrofona u nekom kvaru.
Proveri i kabel od Mixera do PC- a

Ako je to sve OK, onda traži geršku u podešavanju Sound card mixera.
Možda tamo neki kanal moraš Mutirati da bi se otvorio taj mic. chanel.

Pozdrav
[ Last Mohicans @ 05.12.2010. 13:05 ] @
OK.Hvala najlepse.Odoh sad da gledam ovog Djokovica pa cu posle da eksperimentisem :)

Hvala jos jednom.Veliki pozdrav
[ Vdjrules @ 17.01.2011. 23:26 ] @
Pozdrav svima.Uskoro pustam muziku na jednom rodjendanu,preko racunara,koji je povezan sa miksetom preko VDJ(pa je sve to povezano sa pojacalom i ostalim cudima)Pa me zanima da li mogu da mi pregore zvucne kartice,ili da mi ispucaju drajveri,i ako mogu kako to da sprecim?
[ Kovacevic Vladimir @ 18.01.2011. 07:08 ] @
Citat:
Last Mohicans: OK.Hvala najlepse.Odoh sad da gledam ovog Djokovica pa cu posle da eksperimentisem


Jel' ta utakmica, započeta 05.12.2010.g., završena?

Citat:
Vdjrules: Pozdrav svima.Uskoro pustam muziku na jednom rodjendanu,preko racunara,koji je povezan sa miksetom preko VDJ(pa je sve to povezano sa pojacalom i ostalim cudima)Pa me zanima da li mogu da mi pregore zvucne kartice,ili da mi ispucaju drajveri,i ako mogu kako to da sprecim?


Da li preko tog povezanog pojačala i ostalih čuda može da se čuje neka muzika, pre Tvog dolaska?
Ako je to sve čudo dobro povezano, mogu samo da "riknu" zvučnici (ako su iz njih traži zvuk, koji ne mogu da "iznesu") od postavljenih volume slidera na Max. i u trajanju od par sati.

Pozdrav

[ Bakero88 @ 29.03.2011. 11:45 ] @
A ljudi kako mogu da povezem mixetu sa dva playera kao sto su npr.

http://www.diltoo.com/Photos/4...cdj-800-mk1-et-mk2-table-2.jpg

ovako nesto povezem sa laptopom...i da sve to sto radim na toj mikseti mi se pokaze na virtualu.. a pri tome da mogu da ga sinkujem (SYNC) a ima jednu zvucnu u laptop..sto mi je potrebno sve,i kako da to uradim..?)