[ snenad @ 07.10.2001. 12:50 ] @
Imam 2 racunara povezana u Peer to Peer koaksijalnim kablom. Na jednom je Win 2000 Pro (ima CD ROM, NTFS), na drugom je Win 98 (nema CD ROM, FAT16). Postoji li nacin da uradim cistu instalaciju (dakle, ne upgrade) Win 2000 (NTFS) na ovaj PC koji je bez CD ROM-a, koristeci drugi PC koji ima CD ROM?
[ sudija @ 07.10.2001. 16:32 ] @
Citat:
snenad je napisao:
Imam 2 racunara povezana u Peer to Peer koaksijalnim kablom. Na jednom je Win 2000 Pro (ima CD ROM, NTFS), na drugom je Win 98 (nema CD ROM, FAT16). Postoji li nacin da uradim cistu instalaciju (dakle, ne upgrade) Win 2000 (NTFS) na ovaj PC koji je bez CD ROM-a, koristeci drugi PC koji ima CD ROM?


Nisam 100% siguran jeli pravi nacin, ali prekopiraj CD Windowsa na taj drugi racunar koji nema CD ROM, preko mreze prebaci na taj slabiji, pa onda instaliraj.
[ m r v a @ 07.10.2001. 22:19 ] @
U toku I faze instalacije NT5-ce ce ti biti potrebni/potreban diskovi/disk sa drajverima za tvoju mreznu kartu ....
Zatim mapiraj CDROM u lokal ....i dalje ce ti se samo kazati
l;)
[ U--G @ 07.10.2001. 22:27 ] @
Izvadi CD-drive is prvog PC-a stavi ga u drugi i gotovo
[ InsurrectoR @ 24.10.2001. 21:46 ] @
Mozda "malo" kasnim sa odgovorom, ali nema veze da se zna za ubuduce!
Ex, ovako. KOd W2k postoje utili koji se nazivaju Unattend i RIS i koji sluze
za udaljenu instalaciju W2k Pro/Srv.
I) ----------------------------------------------------------------------------------------------
Pozicirajte se na W2k_CD:\Support\Tools
Otpakujte deploy.cab negde na HDD
Zatim u tom diru gde je extraktovan deploy.cab pokrenite fajl setupmng.exe
II)----------------------------------------------------------------------------------------------
Izaberite opciju "Create New Anwser file"
Zatim dobicete opcije "W2k Unattend Instalation", "Sysprep" i "Remote Instalation Services"
Izaberite prvu opciju (W2k Unattend...) zato sto druge dve nije moguce zavrsiti zbog hardverskih zahtevnosti;
Izaberite da li zelite W2k Server ili Pro;
Zatim izaberite opciju "Fully Automated"
Ukucajte ime masine na koju zelite da instalirate W2k;
Zatim izaberite Custom setting, podesite sve zeljene opcije;
Kada vas pita za folder, izaberite opciju "Yes, create or modify a distibution folder"
Stiskajte NEXT slobodno do kraja
III)----------------------------------------------------------------------------------------------
Ex, sada NA racunaru NA koji se instalira W2k (znaci na clientu) mapirajte win2000dist dir. koji se inace nalazi
na racunaru SA koga se instalira W2k (tj. na racunaru na kom je vresen prethodni postupak)
I sada idite na RUN pa kucajte: H:\unattend srvname
Gde je H mapirani draj, a srvname (pa valjda toliko nzate) komp na kome je vresen II) postupak

Sve sto je ostalo da se uradi je da se ukuca product key

ux, ala sam ovo slozio ;)

[Ovu poruku je menjao InsurrectoR dana 24.10.2001 u 09:55 PM GMT]
[ m r v a @ 25.10.2001. 02:18 ] @
Kolega, nauci se ponesto na tom MSCE l;))
Nego, da li bi mogao da mi potvrdis za ovaj disk sa drajverima za mreznu i da li je moguce mapirati diskove u toku instalacije BEZ tog unattentd??
Posto stvarno sam slab sa tim M$ pojmovima i filozofijom + nemam gde da proverim fizicki ...
[ InsurrectoR @ 25.10.2001. 12:55 ] @
Ux, sada. Koliko JA znam, MENE W2k NIKADA nije pitao za drivere od mrezne, uvek ih je sam instalirao.
U pitanju je bila realtekova mrezna, sa drugim nisam imao iskustva.