[ romanzrenjnanin @ 05.07.2007. 16:36 ] @
Da li postoji mobilni telefon koji podrzava 2 sim kartice( 2 broja,recimo postpaid i pripaid)?Ako postoji molim za neke linkove!
Hvala!!!
[ Žeki @ 05.07.2007. 16:45 ] @
Vidi temu:
http://www.elitesecurity.org/t...znat-model-molim-prepoznavanje
mozda je to ono sto ti tražiš,ako ti netreba 3G telefon.
Pozdrav
[ Luka78 @ 02.08.2007. 17:30 ] @
E pozdrav svima...

Posto vec dugo trazim telefon sa dual sim opcijom da bi podjednako koristio dva broja, na ebay.de sam naletio na ovaj model:

http://cgi.ebay.de/Cect-V690-D...QssPageNameZWD3VQQcmdZViewItem

Da li uopste funkcionise ovo kod nas, dvije kartice podjednako u funkciji, (btw ja sam iz BiH ali mislim da je sve to isto), i sta mislite uopste o ovakvim telefonima? Do sada nisam vidio niti jedan "brendiran" tel sa ovom opcijom i ovo samo izgleda kinezi rade, a ja imam Samsung i300 a ovaj bi kupio da probam pa i da koristim ako uopste radi ovo sto kaze da radi.
Sto se tice kupovine na ebay, to kolega za mene radi u Njemackoj i donosi tako da nije probelm...

Hvala vam puno ljudi
[ Fuzz @ 02.08.2007. 19:12 ] @
Pogledaj ovo, mozda ti pomogne...
http://www.elitesecurity.org/t260717
[ Luka78 @ 03.08.2007. 07:47 ] @
Ok hvala a a onaj post me samo vise opredjelio da ga uzmem, samo ne znam kod ovog sto ga posjeduje vec par mjeseci, je li sve ok, da nije bilo kakvih problema i sl...

Cisto me interesuje njegov rad, da nece "crknuti" za 2 mjeseca haha...

Hvala
[ Fuzz @ 03.08.2007. 12:26 ] @
Pa cimni ga na pp...
I nema na cemu :)
[ Catch 22 @ 05.08.2007. 17:32 ] @
Pogledajte ovo: Dual SIM review: Mobiles go two-in-one
Prikaz na dve strane, sa slikama... na sajtu GSM Arena od 03.08.2007
[ Luka78 @ 06.08.2007. 09:48 ] @
Pozdrav...

E hvala puno i sada me interesuje jos jedna stvar koju nikako ne mogu da nadjem na netu. Ako telefon radi kao sto pise i sto je ocigledno potvrdjeno sa dvije kartice, da li postoji mogucnost da iskljucim jednu karticu i da mi druga ostane u funkciji bez njenog vadjenja iz tel ili bez restartovanja tel?
Dakle ima li softverska opcija da iskljucim jednu karticu jer je to za mene i jedan od razloga telefona sa dvije kartice (radni i privatni broj pa npr. nakon 15.00 casova da iskljucim radni ili sl.)

Sta mislite?


Pozzz
[ Shejn75 @ 23.08.2007. 18:42 ] @
Pomoc..Jesi li kupio ovaj aparat?
Ako jesi,interesuje me jesi li zadovojlan njime jer i ja imam neku slicnu ponudu pa ne znam da li da kupujem.
Unaprijed hvala!
[ Iksi @ 25.08.2007. 17:00 ] @
jel ima to symbian? Koliko kosta?
[ toplim @ 16.12.2007. 12:11 ] @
Ja mislim da postoje sim kartice koje podrzavaju dva broja!!! Znaci ne trebaju ti dve sim kartice vec jedna sa dva broja, koju onda mozes koristiti skoro na svim telefonima.Pitaj nekog mobilnog operatora da ti pojasni to...
[ grec @ 16.12.2007. 12:23 ] @
postoji ali nemogu ti dati link zbog...
[ nele_gm @ 18.12.2007. 09:21 ] @
U prodaji su se pojavila dva dual SIM telefona kineskog proizvodjaca marke Anycool modeli K88 & N88. Interesantno kod ovih telefona je sto omogucuju istovremeno aktivno koriscenje koriscenje dve SIM kartice. Medjutim mislim da je nainteresantnija izuzetno popularna cena ovih telefona, sa obzirom na mogucnosti koje daju, od 210€ za model K88 odnosno 180€ za model N88. U nastavku dajem specifikaciju modela, a ostale korisnike portala za njihov komentar i posebno za iskustva ukoliko neko koristi ove telefone.

K88, cena oko 210€
OSNOVNE KARAKTERISTIKE
Telefon:
* Model: K88
* Mreže: 900Mhz, 1800Mhz, 1900Mhz,
Kućište:
* Dimenzije: 113x57x17 mm
* Težina: 120 grama
* Oblik: monoblok
* Antena: interna
* Tastatura: numerička
* Tip ekrana: TFT 3 incha
* Broj boja: 260 000 boja
* Rezolucija: 240x320 piksela
* Ostalo: ekran osetljiv na dodir, mp4 full screen play
Multimedija:
* Orijentacija sočiva: sa prednje i sa zadnje strane
* Kamera: Broj piksela senzora: 1.3 megapiksela, zadnja vga
* Rezolucija fotografija: (SXGA) 1280x960 piksela,
* Video: mogućnost video zapisa
* Zvučnici: stereo
* Melodije: polifone,
* Format melodija: mp3, mp4, midi, wav, amr
* Kanala polifonije: 64
* Ostalo: spikerfon,
* Kablom na: USB port,
* Bežično: dual bluetooth
* Prenos podataka: GPRS
* Podržane tehnologije: SMS, MMS,
* Email protokoli: POP3, IMAP4, SMTP,
Memorija:
* SDmicro: 256 MB
Softver i funkcije:
* Vrsta: fabrički
* Funkcije: Kalkulator, kalendar, alarm, dual sim, snimanje glasa, web kamera, mogućnost punjenja preko usb kabla
Pakovanje sadrži: Dve baterije lithium ION 1500mAh, punjač, hands free - stereo slušalice, usb kabal, uputstvo na Srpskom


N88, cena oko 180€
OSNOVNE KARAKTERISTIKE
Telefon:
* Model: N 88
* Mreže: 900Mhz, 1800Mhz, 1900Mhz,
* Mreže: Tehnologija : 2 sim kartice rade istovremeno
Kućište:
* Dimenzije: 113x52x16 mm
* Težina: 150 grama
* Oblik: monoblok
* Antena: interna
* Tastatura: numerička
* Tip ekrana: TFT, 2.6 incha
* Broj boja: 260 000 boja
* Rezolucija: 208x320 piksela
* Ostalo: ekran osetljiv na dodir, mp4 full screen play
Multimedija:
* Orijentacija sočiva: sa prednje strane
* Kamera: Broj piksela senzora: 1.3 megapiksela
* Rezolucija fotografija: 1280x1024 piksela,
* Zvučnici: stereo
* Melodije: polifone,
* Format melodija: mp3, mp4, midi, wav, amr
* Kanala polifonije: 64
* Ostalo: spikerfon,
* Kablom na: USB port,
* Bežično: dual bluetooth
* Podržane tehnologije: SMS, MMS,
* Email protokoli: POP3, IMAP4, SMTP,
Memorija:
* SDmicro: 256 MB
Softver i funkcije:
* Vrsta: fabrički
* Funkcije: Kalkulator, kalendar, alarm, dual sim, snimanje glasa, mogućnost punjenja preko usb kabla.
Pakovanje sadrži: Dve baterije lithium ION 1500mAh, punjač, hands free - stereo slušalice, usb kabal, uputstvo na Srpskom


Inace lokalni distributer kaze i da su ovi telefoni razvijeni i proizvedeni u Kini, kao nezavistan proizvod, u fabrikama koje vec dugi niz godina rade za svetski poznate marke: Nokia, Sony Ericsson, Samsung i dr. To znači da koriste najsavremeniju tehnologiju, komponente, a delimično i dizajn tih afirmisanih marki.
[ maxxxic @ 18.12.2007. 16:48 ] @
mene posebno interesuje kolika je garancija za ove aparate , tj. koliku garanciju prenosi lokalni distributer na kupce aparata u Srbiji ??
PS cene jesu atraktivne !
[ Danilo Cvjeticanin @ 18.12.2007. 17:16 ] @
Ja ga imam vec sigurno vise od pola godine, verujte mi da nista losije na svetu ne postoji. A garanciju ti niko nece dati, jer se to sklapa u kini, a ovde nema ovlascenih servisera, tako da za te pare bolje uzeti nesto sto moze da se servisira/vrati uz garanciju. Kineske kopije telefona su uzas!
[ mulaz @ 18.12.2007. 17:50 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Ja ga imam vec sigurno vise od pola godine, verujte mi da nista losije na svetu ne postoji. A garanciju ti niko nece dati, jer se to sklapa u kini, a ovde nema ovlascenih servisera, tako da za te pare bolje uzeti nesto sto moze da se servisira/vrati uz garanciju. Kineske kopije telefona su uzas!


mozes malo da argumentiras to? bas me zanima.. jesu lose sklopljeni (hardversko)? ili je problem u sofwareu? ili nesto trece?
[ Catch 22 @ 20.12.2007. 10:53 ] @
Prva lasta među brand-name telefonima: Samsung SGH-D880 Dual SIM
[ calexx @ 20.12.2007. 18:52 ] @
Nije prva lasta, Philips je izbacio par meseci ranije svoju lastu: http://www.gsmarena.com/philips_699_dual_sim-2081.php
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.12.2007. 19:22 ] @
Oni još prave mobilne telefone?

Dobro su se setili. Ako ih to ne vrati na pravi kolosek, neće ništa.
[ Catch 22 @ 20.12.2007. 20:12 ] @
@calexx: Taj Philips je samo najavljen u avgustu 2007, ali mu je još uvek "Status: Comming soon" (još ga nema na tržištu)
Zanimljiv je i detalj "Languages: Chinese Simplified & Traditional, English"
Takođe piše da ima opciju prepoznavanja rukopisa (pisanje teksta olovčicom po ekranu), što inače odavno postoji na nekim njihovim telefonima...
:)


Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Oni još prave mobilne telefone? :D

Nisam nikada bio ljubitelj Philips mobilnih telefona, ali mi je godinama bilo strašno zagonetno zašto ih uopšte nema da našem tržištu. Tek pre dve godine sam od "dobro obaveštenog čoveka iz struke" saznao da je razlog veoma jednostavan, naši majstori ne umeju da ih otključaju ("dekodiraju").
Philips je imao nekoliko zanimljivih i veoma originalnih rešenja, ali je to kod nas uglavnom prolazilo potpuno nezapaženo, jer jednostavno ne postoje na tržištu u Srbiji.
Nedavno sam samo gledao internet naslove za neki njihov model, čije se trajanje baterije meri nedeljama (!!!???). Ne znam detalje, pošto kažem, nisu dostupni kod nas pa su i neinteresantni...

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 20.12.2007. u 21:23 GMT+1]
[ calexx @ 20.12.2007. 20:57 ] @
Bilo ih je na početku, Genie je dugo važio za izuzetan telefon dok je Savvy bio među jeftinijim koji su se prilično prodavali. Sad baš gledam, onaj prvi je imao extended bateriju 4000 mAh Li-Ion sa 525h standby ali ipak samo 8h razgovora.
Slično je bilo sa Sagem ili Alcatel telefonima, nekad popularni, kasnije skoro ni traga.
[ Danilo Cvjeticanin @ 20.12.2007. 21:29 ] @
Citat:
mulaz: mozes malo da argumentiras to? bas me zanima.. jesu lose sklopljeni (hardversko)? ili je problem u sofwareu? ili nesto trece?


Nadji negde takav telefon, testiraj ga 3 dana i onda ces da vidis kakve sve "propuste" ima. Stvarno mnogo gresaka, pola je na kineskom, pola ne radi, mnogo susti ako je ton pojacan do max itd... Mnogo, mnogo greskica.
[ agasoft @ 21.12.2007. 01:26 ] @
da, ja sam gledao neki njihov xenium, tako se valjda zove, baterija traje
oko deset dana!
[ Catch 22 @ 21.12.2007. 02:04 ] @
Citat:
agasoft: da, ja sam gledao neki njihov xenium, tako se valjda zove, baterija traje
oko deset dana!

Philips Xenium 9@9k

Citat:
Battery Standard battery, Li-Ion 1790 mAh
Stand-by Up to 1440 h
Talk time Up to 17 h


To je za Stand by do 60 DANA (DVA MESECA)!!!!
Talk time do 17 sati
Ostali modeli iz "Xenium 9@9" imaju "samo 720h" Stand-by time (30 dana!!!)"
Vrlo impresivno! Ali kao i prethodno pominjani Dual SIM, još uvek je "status: comming soon" (a najavljen je u novembru 2007.)

Al' odosmo u off topic...

[ musterija @ 22.12.2007. 19:38 ] @
Kupio sam pre par dana pomenuti telefon Anycool K88 u Bgd i prve reakcije su da je više nego dobar. Velik ekran (76mm) dobro reaguje na "olovčicu", dosta je glasniji od drugih mob. aparata, obe kartice rade perfektno (063 i 064) a baterija traje tri dana iako ima "ekrančinu"! Za sada izlazim na net preko 064 portala, naprosto nisam stigao da ga testiram do kraja (ja sam ipak radni čovek). Zaista mi se svideo, za tu kintu - odličan! Ljudi oko mene mahom prvo primete velik ekran.
Šta mene malo zabrinjava? To je ipak telefon iz Kine, pa imam bojazan da će se nešto pokarabasiti posle par meseci. Možda i nema potrebe, vreme će pokazati. Uglavnom za sada zaista sve radi: veza sa PC, surf po net-u, gledanje spotova itd. Izgleda da su kosooki dobro uznapredovali.
[ musterija @ 22.12.2007. 19:45 ] @
Bacite pogled:
http://www.elitesecurity.org/t302006-0#1802127
[ Catch 22 @ 24.12.2007. 03:05 ] @
Izasao je i na sajtu Mobilnisvet nekakav kratak pregled ovih kineskih DUAL SIM telefona, koje je pocela neka nasa firma da uvozi...
[ Goran Aničić @ 24.12.2007. 14:24 ] @
Bilo je par tih modela kod mene na testu, ono što je istina je da su uvoznici dobili od RATELA dozvole za uvoz, ali ne i za promet, pa su i dalje "problematični" na našem tržištu.
[ svedok @ 01.01.2008. 14:29 ] @
@Catch 22

Koliko je meni poznato "dekodiranje" je nelegalno, a to da nasi majstori nemogu da otkljucaju, nebih bas rekao , samo se nisu ti modeli pojavljivali kod nas..
[ Catch 22 @ 02.01.2008. 04:47 ] @
Citat:
svedok: @Catch 22

Koliko je meni poznato "dekodiranje" je nelegalno, a to da nasi majstori nemogu da otkljucaju, nebih bas rekao , samo se nisu ti modeli pojavljivali kod nas..

"dekodiranje" = "otključavanje"
Pogledaj ovde od preko 50 modela, koji su kategorisani kao "aktuelni", u prodaji se nudi samo jedan: 355, a i taj je iz najniže klase. Osim tog modela (ima ga samo jedna prodavnica), jedini Philips koji se nudi je još Phisio 820 (kategorija: "stari model"), takođe iz najniže klase, nude ga dve prodavnice.
Imam arhivirane u svom računaru, sačuvane stranice sa pomenutog linka 3-4 godine unazad, ponude sa cenama za sve proizvođače (presek cena 3-4 puta godišnje). Sa Philipsom je stanje uglavnom uvek bilo isto kao i sad - ništa od aktuelnih modela nije moglo da se kupi u Srbiji (a bilo ih je u ponudi u Sloveniji, Hrvatskoj, Mađarskoj, Švajcarskoj, Nemačkoj odakle nam i stižu svi telefoni)... pardon, zaboravih u novije vreme izuzetno popularna izvorišta: Dubai (Singapur, Hong Kong...) - odakle već i stižu svi "legalni telefoni" (OK ne svi, ali 80% tržišta u Srbiji je pokriveno "dekodiranim" telefonima)
[ vladidas @ 08.01.2008. 16:24 ] @
Ja vec 2 meseca imam N88 dual sim telefon i prilicno sam zadovoljan njime, a to da nemas garanciju, IMAS, i to od godinu dana kod 3 ovlascena servisera
[ vladidas @ 08.01.2008. 16:26 ] @
Jel mozes da mi kazes kako ides na net preko 064 portala? Nije valjda da imaju parametre u MTS-u za anycool?
[ Nes_kafa @ 10.01.2008. 17:28 ] @
Pozdrav svim ucesnicima u forumu.Hteo bih samo da vam kazem zasto ovo pisem,jer ja nisam u fazonu da nekoga blatim ali da vi ne bi prosli kao ja,bolje da znate gde zivite i ko sve prodaje telefone.Svako danas moze da se bavi ovim poslom ali ne moze svako da bude profesionalan,to je jasno i vama i meni!
Elem da pocnem ono zbog cega sam i dosao ovde:
kao i vise od pola srbije posedujem 2 SIM kartice,jedna privatna i jedna nametnuta, poslovna(nije da se zalim ).Posto sam od firme dobio telefon uz karticu posle jedno 1,5 godine nosenja 2 telefona po dzepovima resih da sebe castim za NG novim telefon i to bas onim sto ce mi mnogo pojednostaviti zivot!
I nadjem da se ovde kod nas prodaje dual sim telefon ,neki kineski,nema ni veze vazno da radi sa 2 kartice.Vidim ja to lici na Nokiu N serije i zapucam u tu firmu!Svidi mi se telefon do j.....Stvarno extra telefon sto se tice izgleda,tu nemam zamerki,stvarno.
Elem ali tu pocinju moji problemi koje cu vam navesti pa ako se odlucite da kupite ovaj fon neka vam je Bog upomoc.Opet ponavljam nije da nekoga blatim ali volim da podelim iskustva sa ljudima cisto da znaju!
Znaci prvo stavim baterija da se formira i ujutru ga iskljucim.Ali dok sam stavio da se baterija puni tu su bile vratolomije.Nemojte ni da pokusavate da ga zabodete u zid(mislim na punjac) jer ce vam se telefon puniti sve dok vam punjac ne ispadne iz uticnice jer je glava tj.one dve nozice sto ulaze u uticnicu toliko kratka da ne moze uopste da pridje kako treba.Inace moze da se puni preko kompa,ima usb kabal ali sta ako nemate komp?Onda nista drugo vam ne preoostaje nego da ga nekako potkocite prema uticnici da ne bi ispao!Ali ajde nekako sam to zavrsio.Kao sto na sajtu pise da baterija traje izmedju 3 i 6 dana (kakav okvir,skoro ono kao za zabavnik od 7-77 godina) ali dobro nema veze.Baterija je inace 1500 mah ali gle cuda meni traje 1 dan sa 10 poruka i 30 min. razgovora,ne daj Boze da sam vise pricao!Toliko o tome 3-6 dana.Ali dobro imam drugu bateriju ,rekoh mozda je ova neispravna,ipak je daleko Kina pa dok to dodje ali stavim ja drugu bateriju kad i ona isto.E to me je stvarno izbacilo iz takta!Koja je verovatnoca da bas ja obe baterije dobijem neispravne.Hehe izgleda velika!Ali ok nazovem ja njih oni kao nema problema dodjite zamenicemo vam baterije.Ja kazem mozda je do punjaca,ko zna,bolje i njega da zamenite,malo su se bunili,ali na kraju pristali!
Nisam odmah otisao posto je bila NG pa rekoh ici cu posle praznika.Vraticu se na to kasnije!
Znaci hardverski telefon izgleda kao Nokia N7X,doduse malo je tanji!
Software je ono sto je mene nerviralo mnogo.Znaci nikad u zivotu nisam video gori software.Kako sam se nasmejao kad sam video da su izgresili nesto u meniju!Valjda taj Kinez koji ga je pisao ne zna nesto preterano english! Ko zna! Znaci telefon je do j... spor.Zamislite najsporiji Simbian pa sad vratite u prvu brzinu!Znaci mnogo spor.Znaci evo primera,ja kucam poruku i zavrsim je,a on tek posle 2 min.je zavrsi.Sad vi razmislite dal sam ja toliko brz ili je ovaj software mnogo spor.Sta cu navikao u vojsci brzo da kucam i da idem kroz meni telefona!Sad sto se tice memorije telefona dobija se uz tel. kartica od 256 MB a memorija telefona je 456 Kb,znaci nista!E sad zamislite kako sam popizdeo kad sam poceo da sredjujem imenik.Imao sam telefone na kartici i rekoh da ih prebacim na fon da bi mogao pod jednim kontaktom da upisem vise telefona.I kao on to sve uradi ja srecan presrecan.Ali ne lezi vraze.Udjem u imenik i shvatim da mi pokazuje i jedno i drugo,znaci kontakte sa kartice i telefona.Ali pogadjate ne moze da se podesi da gleda samo sa telefona ili kartice.Znaci kako ovo moze nekome da ne smeta!
A da zaboravio sam sto se tice kucanja poruka to je nocna mora posto je tastatura mnogo losa,nikad gora ustvari!Jeste,reci ce imas touchscreen i moze preko njega da kucas!Pravo da vam kazem upotrebio sam ga 2-3 puta i smorio sam se.Postoji dva nacina unosa,preko male tastature po kojoj kuckate olovcicom koja ide uz fon i pisanjem po ekranu!Naravno slovo po slovo.Mogu da vam kazem da me je to odusevilo,kako prepoznaje slova!Ali sporost kod kucanja me je vise razocarala nego sto me je ovo obradovalo!
E sad ja rekoh ajde da ubacim neke melodije!Kad ja tamo a ono jos gore razocarenje.Moze da se ubaci samo 5 melodija,mp3 sam ja ubacio i radio je dobro!Kad postavljate posebnu melodiju za neki kontakt mozete samo te koje vec postoje u melodijama.Znaci ne mozete da izaberete npr.sa kartice!
Zaboravite druge melodije za sms osim onih koje vec postoje u fonu!
Veca slika od 20 kb za kontakt nemojte ni da pokusavate da postavite jer ima ogranicenje na 20 kb tako da nisam ni pokusavao da stavim!
Sto se tice ekrana kad je ima dosta sunca nemojte ni da pokusavate da gledate u ekran,jer se nista ne vidi!
A da desavalo mi se da kad posaljem poruku da mi stignu dva status reporta!Znaci zasu,ali ja ne znam da li su otisle dve poruke ili jedna....
Sto se tice GPRS i MMS na Telekomu radilo je ok,nisam imao problema.
Inace ekran je 2.6 inca i stvarno je ogroman,256K boja!

E sad ono sto me najvise iznerviralo kad sam otisao kod te "firme" da zamenim baterije i punjac.Ulazim unutra i jedan nadobudni genije,kao sve zna!Ja rekoh culi smo se za baterije dosao sam da promenim a on se namrstio kao da sam dosao da ga vodim da kopa na njivi!Kazem ja njemu kazu mi sagovornici da cuju eho kad pricaju samnom.On mi kaze(genije) smanji mikrofon.Ja mu kazem kako se to smanjuje pa on me gleda izcudjeno i kaze mi kako kako,pa je.... ovde sa strane... i pocne da pritiska ono dugme sto kod svih telefona pa i kod ovog sluzi za regulisanje zvucnika tj.kojom jacinom ce te cuti sagovornika.Ja mu kazem jer si siguran da je to za to,on kaze nemoj da me ucis ipak se ja razumem vise u to nego ti!I ubedi me covek,nisam mogao da verujem!Dzabe meni FON i diploma sistem inzinjera,on sve zna sa srednjom skolom.Ali nisam zeleo da se ubedjujem sa njim jer sam zurio da se vratim na posao!
A da to vam nisam rekao,posto mi je glavilo dugme ono koje sluzi za otkljucavanje telefona,tj.poznata kao taraba,ja mu kazem glavi mi ovo dugme i on krene da ga pritiska i kaze gle stvarno.Ali kako je dosao do zakljucka da to dugme ne glavi bas svaki put i glavi samo kad se pritisne na odredjeno mesto posavetovao me je da pazim kako pritiskam.Ja mu kazem da li si ti normalan da mi kazes to a on kaze sta drugo da ti kazem.Pazi samo kako pritiskas,zamislite?Kako bi vi reagovali?
Pa ja mu kazem ocu da vratim aparat jer je to mehanicki kvar tj.hardverski a on mi kaze moram da ga nosim u servis prvo da ga oni pogledaju ali uz poruku da cisto sumnja da ce oni bilo sta uraditi jer je to mehanicki kvar i da sam ja kriv.PA ja mu kazem alo bre ja sam tako dobio telefon a on kaze pa ne znam ja sta da ti kazem moraju oni da ga pogledaju!E tu sam vec puko pa da sebi ne bi stvarao probleme kazem daj mi te baterije pa da se mi rastajemo u miru!
Znaci profesionalci do kraja su ispali!
Ne znam sta da vam kazem ali oni su generalni uvoznici.Kakvi su ovi ostali kad moraju da uzimaju od njih!
Znaci jedino sto kod njih valja je sekretarica koja sedi cim udjete i ima dobar dekolte!Eto cisto da primetim.Njoj svaka cast a ovi kao tehnicari,znaci ponovo u skolske klupe pa sve iznova!

Eto toliko od mene,nisam imao uopste nameru da ja nekoga pljujem nego je ovo cisto da ljudi znaju sta uzimaju i jos vaznije,od koga!
Telefon je krs,jeste mozda ta fabrika i saradjuje sa Nokiom,Motorolom ili skim vec, ali nije to to!Ili za nase trziste dolaze neki krsevi!Nemam pojma ali stvarno sam razocaran bio telefon a taman sam mislio da necu vise morati da nosim 2 telefona ali .....Moracu ako hocu 2 kartice!
Nista ostaje mi da cekam da neki od ovih brandova izbace dualsim i da onda kupim koliko god kostao!

Unapred se izvinjavam ako sam nekoga uvredio ovim pisanijama mojim ali samo sam hteo da podelim jedno grozno iskustvo!

Ako sam nesto propustio slobodno pitajte ako se razmisljate o kupovini kineza.
Pozdrav svima!


Mod: Presloženo ime teme.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 10.01.2008. u 19:10 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.01.2008. 18:19 ] @
Verovatno nisi ni prvi ni poslednji kupac kineskog *ranja od opreme, koje će se kod nas prodavati samo zbog svoje cene..dok se narod ne opameti pa ne počne i na telekomunikacionu tehniku iz Kine gledati kao i na sve drugo iz Kine.

Firme koje proizvode te telefone u Kini nemaju nikakve dogovore ni sa jednom poznatom firmom i sve što proizvedu je klasična krađa idejnog rešenja, telefon upakovano u kućište od lošeg materijala, koji pokreće loše optimizovan OS.

Na drugoj temi imaš 2 poruke koje spominju dual SIM telefone poznatih proizvođača, pa pogledaj njih, ukoliko se mogu nabaviti kod nas.

http://www.elitesecurity.org/p1799985
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.01.2008. 18:23 ] @
vladidas, naši operateri nemaju podešavanja ni za mnogo popularnije modele, a kamoli za loše kineske kopije Nokija i Samsunga koje teraju Linux. Ipak, trebalo bi da su parametri nepromenjeni, samo treba pronaći mesto u telefonu gde ih možeš uneti, pod uslovom da telefon o kom pričaš podržava GPRS/MMS. Jeste da je standard danas, ali nikad se ne zna :)

Evo još jednog viđenja korisnika dual SIM telefona..
http://www.elitesecurity.org/t...lsim-ako-imate-pare-za-bacanje
[ bakara @ 10.01.2008. 19:08 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Verovatno nisi ni prvi ni poslednji kupac kineskog *ranja od opreme, koje će se kod nas prodavati samo zbog svoje cene..

btw; to s***** nije bas ni jeftino...
[ Nes_kafa @ 12.01.2008. 15:54 ] @
Nema kod nas trazio sam!
Pozdrav
[ Pici man @ 15.01.2008. 00:34 ] @
Što se tiče dual SIM telefona tu jedino kinezi i uspeše da odrade da obe kartice u svakom trenutku mogu biti aktivne istovremeno sa čak odvojenim oznakama mreže i jačine signala na ekranima istih i tu kapa dole zbog ideje i hrabrosti.
Šteta što jaki proizvodjalči ovo ne praktikuju i to verujem jedino zbog finansijsih razloga tj., dobiti(zarade), i tu im zameram iznad duše što žele da me iskoriste, opelješe i nateraju da kod njih kupim još jedan telefon i time im naravno povećam zaradu, ako bih dva broja aktivna istovremeno. Standardno klonirane SIM kartice ili DUAL SIM adapteri tu ne pomažu jer se mora preusmeriti veza ako bi da oba broja budu aktivan istovremeno a to KOŠTA.
Znači, "kinezi" su spas kako se ne bi nosila dva telefona i punile kase renomiranim proizvodjačima.
Ali, kakav spas, vidimo u prvom postu ...
Znači, bolje da drugi telefon sa sekundarnom karticom bude i neki iz Ericsson '98 nego neki "kinez" sa kolor ekranom i čudima za koga se nezna kada će u "večna lovišta". Zaista, tehnika iz Kine koja kod nas stiže je toliko lošeg kvaliteta da je to nezamislivo šta mogu da spakuju i zašrafe u najobičniju plastiku najlošijeg kvaliteta iz otpadnih sirovina koje farbaju u boji gvoždja ili plemenitog metala ...

No, što se tiče funkcionalnosti i nemogućnosti promene melodija, kontakata, jednom rečju kako i sam autor ove teme naziva softwer, je nebitno i tu verujem da ne treba kriviti Kineze.
Ruku na srce, ako bi uporedjivali sa nekim srodnim UIQ modelom --> najreklamiraniji, najbučnije najavljivaniji, naj tehnološki savršeniji, nosilac "tehnologija budućnosti" bla, bla, bla, ... telefon Apple iPhone, našli bi HILJADU mana koje nema čak ni Sony Ericsson T610, da ne govorim o UIQ3 modelima ili ne spomenem uporedjenje sa savršenim telefonima sa operativnim sistemom kakvi su PDA/PPC Windows MObile uredjaji pa čak i sa modelima koji nemaju touch screen kakvi su S60v2 ili v3 modeli koji 5 svetlosnih godina prednjače u odnosu na Apple pulena ... no ko te pita . ...reklama čini čuda.
Ali, kada se tiče hardverskog dela, tu "kinezi" omanjuju u toj meri da je prosto smešno i razmišljati o kupovini njihovih tehničkih proizvoda.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.01.2008. 16:39 ] @
A šta si se ti navrzao na iPhone! Prvo na onoj drugoj temi si rekao da OS X na mobilnom najgori sistem koji postoji, pa sad da je iPhone skoro pa najgori telefon na svetu. Ajd na PP, da ne idemo u off-topic ovde.
[ tjukic @ 15.01.2008. 21:21 ] @
Pozdrav svima,
Posto sam relativno novi na forumu želio bih vas sve srdačno pozdraviti i to cinim upravo sada ...
Sviđa mi se tema pa bih se i ja želio uključiti.
- Iskreno nemam neko veliko iskustvo ali bi to o čemu se razgovara trebali biti DoCoMo telefoni i odlični su i povoljni, oni nisu predviđeni za kojekakva multimedijalna zbivanja ali zato imaju neke karakteristike koje nepostoje na drugim nama svima znanim telefonima i nisu namjenjena europskom tržištu. Ja osobno znam da sve radi kako treba, i imam ovaj model:

MODEL TV:
TV (dual sim):
velik ekran
analogni TV prijemnik
nema bluetooth
dual sim - mogu se staviti dvije kartice u njega ali samo jedna može istovremeno raditi*
mogučnost puštanja pozadinskih zvukova (kao da ste u kafiću ili na autocesti) prilikom telefoniranja

*odabirom na drugu karticu telefon se izgasi i ponovno upali s drugom karticom
I Cijena iznosi: 1.800,00 (kn), baterija traje 2 dana ali zato tv možeš da gledaš dok vas oči ne zabole. Ali pošto je to već stari model i mislim da ga nema više u prodaji, ali je zato izašao je novi model kojeg nisam imao u ruci, iako mi izgleda odlično nesviđa mi se jer mislim da nema dual sim:

MODEL TV2:
veliki 2.5" touchscreen ekran
dimenzije: 105 x 55 x 18 mm
analogni TV prijemnik + radio prijemnik
ima bluetooth
MP3, MP4, handsfree, SMS group sending, MMS, ...
stereo slušalice + USB kabel za spajanje na PC (+ CD sa SW)

Cijena iznosi: 1.590,00 (kn), ali zato još povoljnije, ja nemogu za te novce u hrvatskoj uzeti ništa (legalno) i a da je odlično i drugačije od drugih.
-Vjerovatno me je to i privuklo da se odlučim za ovaj model, meni je osobno jedina mana koju vidim a to je sto pojedini modeli ne podržavaju javu to bi mi bilo jako bitno, ali valjda oni u koreji smatraju da im to za sad nije potrebno to ne znam.....

Pozzz...
[ Nes_kafa @ 16.01.2008. 08:22 ] @
U potpunosti se slazem sa tobom Pici man,ali ne znam dal si imao prilike da koristis fon.Uzasan je!Majke mi!
Sto se tice zasto ozbiljni igraci ne izbacuju DS telefone,tj.ne jos svi,to je svima jasno.Zasto jedan kad mozes dva!Ali bice i toga uskoro,mogu oni to da urade i da ti naplate taj fon kao da si kupio dva.E sad ko nece da cima 2 fona uzece ga!Ja bi ga prvi uzeo jer sam stvarno poludeo sa 2 telefona!
Jedino sto mene interesuje kakvo je stanje sa ovim telefonima "tamo".Dali se oni stvarno koriste ovakvi tamo ili ova g.... stizu samo do nas!Ne verujem da oni imaju ovakve telefone tamo,tj.da ih nude preko nekih svojih provajdera!Ne znam stvarno ali me bas interesuje!Ako ima neko iskustvo sa tim voleo bih da ga podeli!
Ili je Srbija jedna velika fabrika za reciklazu i kod nas moze sve da stigne,radilo to ili ne!

Pozdrav svima
[ SpinneR.sr @ 18.01.2008. 10:57 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Verovatno nisi ni prvi ni poslednji kupac kineskog *ranja od opreme, koje će se kod nas prodavati samo zbog svoje cene..dok se narod ne opameti pa ne počne i na telekomunikacionu tehniku iz Kine gledati kao i na sve drugo iz Kine.
http://www.elitesecurity.org/p1799985


Jeste da je offtopic, ali grešiš, silno grešiš.. Već 1,5 godinu unazad konstantno se bavim montažom i puštanjem u rad tih telekomunikacionih uređaja iz Kine. To nije Kina iz Bloka 70 koja se prodaje sirotinji koja jedva krpi kraj sa krajem pa takvu robu i ima da priušti sebi. Mislim i stojim iza ove rečenice da je ta oprema koja je ugrađena kvalitetnija i jeftinija od zapadih konkurenata. Radim u firmi (5 godina unazad) koja se bavi telekomunikacijama zadnjih 40 godina i pod ruke su mi dolazili razni uređaji i proizvodi i sa istoka i sa zapada, pa i ono što su naši pravili. Nagledao sam se svega i svačega, a ovo što su nama Kinezi isporučili JESTE kvalitet i to RADI. (detaljnije na http://www.huawei.com)
Evo, vidim da si iz Novog Sada, ako mi ne veruješ prošetaj se kroz Hadži Ruvimovu, na primer, videćeš 5 takvih uređaja samo par metara od asfalta, rade na +45 i isto tako i na debelom minusu na nekoj čuki. Kroz njih ljudi već godinu dana telefoniraju, surfuju netom i downloaduju "one" filmove. Zato nemojte da prerano dajete zaključke o kinezima, ko što neko reče opasni su kosooki
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.01.2008. 11:16 ] @
Mi ne govorimo o istim stvarima :)

Ti govoriš o IT opremi firme koja razvija svoje ime ili ga je već razvila, koja sama razvija svoje proizvode i želi da se čuje za nju i na zapadu. Ja govorim o firmama koje prave krš telefone, koje kradu postojeći, proveren, dizajn drugih firmi i koje ne testiraju svoju opremu duže od 12 sekundi :)

A ne sumnjam da ima kineskih firmi koje stoje rame uz rame, ili bolje, sa konkurencijom na zapadu.
[ mister no @ 08.02.2008. 01:30 ] @
zdravo svima, stvari stoje tako, dobio sam CECT T689 prije neki dan , i sve je bilo ok dok danas nisam probao kao radi sa dve sim kartice, i kad vidim da ne moze da prepoznaje b SIM , promenio sam karte sa jedan na drugi slot i opet nista, stavio sam druge karte i opet nista , ne znam u cemu je problem , mozda je softver jer oba slota rade , proverio sam pojeidnacno ista karta prvo na jedan pa onda na drugi slot i bilo je ok , ako neko nesto zna o cemu je problem , molim za pomoc
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.02.2008. 01:47 ] @
Citat:
mister no:stavio sam druge karte i opet nista


Takođe SIM B ili neke druge?
[ mister no @ 09.02.2008. 09:07 ] @
znaci kad stavim jednu sim kartu u bilo koji slot u telefon radi bez problema, stavim jos jednu sim kartu koja je ispravna ikoju radila prathodno na ovaj tel , znaci sad su dve sim karte u tel , uklucim tel i podize jedna karta , i onda pise opening sim B , SEARCH , i nista se ne pojavi nema vtori provajder vtora sim , ili sim B se ne pojavi
[ Mario99 @ 04.04.2008. 21:10 ] @
Zanimljivi su ti Kinezi, kao i kolega iznad mene ja sam imao priliku testirati neke i napravio sam recenzije . Moji dojmovi su pozitivni. Prije svega valja rekao bi da su iznad naše konkurencije u kvaliteti i jačini zvuka, ali i u izdržljivosti baterije.

Kada se svlada papirologija i dozvole za uvoz biće to veliki boom na tržištu, i sada ih ima iako nemaju distributera.
[ Catch 22 @ 13.04.2008. 20:49 ] @
Posle Samsung D880 DUOS, uskoro izlazi i model D780 DUOS sa podrškom za 2 SIM kartice.
Model je u budžet klasi i verovatno će kao takav imati veliku popularnost...
Prikaz Samsunga D780 DUOS pogledajte ovde
[ grozda @ 01.05.2008. 00:34 ] @
Bas mi se dopao ovako detaljan opis ovih telefona.

Razmisljao sam da i ja kupim jedan ...

Danas sam u rukama imao jedan Anycool na par minuta.

- Sto se tice izgleda, telefon je sasvim solidan, cvrst i deluje bolje nego mnogo ozbiljnije firme.
Dizajn je sasvim ok.

- Obzirom da ima prilicno veliki ekran, tasteri su sitni pa je kucanje po tastaturi prilicno nezgodno.

- Kod ukljucenja i izkljucivanja zvuk je toliko jak da me je isterao iz pameti :) Nadam se da se ovo moze smanjiti.

- Ima dve baterije i punjac ??? Ovo mi je malo cudno, da li svaki put treba vaditi bateriju kad hoces da je napunis?
Pokusao sam da skinem zadnji poklopac ali je telefon bas scrst pa mi nije poslo za rukom. Rekoh, bolje da ne diram da ne pokvarim nesto :)

Voleo bih da cujem jos neka misljenja onih koji poseduju pomenuti aparat a nisu imali bas lose iskustvo. Sta vam se jos ne dopada, poredeci sa poznatim telefonima ili ta mu fali?

Inace naleteh na sliku ovog i izgleda strava, na zalost tesko da se moze naci kod nas.
CECT LAISE N99






[Ovu poruku je menjao grozda dana 01.05.2008. u 01:47 GMT+1]
[ TheRasha @ 08.05.2008. 11:11 ] @
za Grozda:
ovaj sa donje slike N99 se moze naci kod nas, ja ga imam u rukama, samo sto nema naziv tj pise sa starne Fashion Style, a model ispod baterije N99 a izgleda identicno. Verovatno je OEM telefon i ko naruci n komada moze da napise sta zeli. Uzeo sam na probu od drugara koji ih prodaje.
Telefon ima mnogo lepih mogucnosti: mp3 sa stereo zvucnicima koji se cuju extra, naravno dobijas i sluske uz njega ili ti handsfree. 2 kamere (kome je do toga) sa podesavanjem razlicitih rezolucija, max 1280x960, podesavanjem nivo belog, efekata, continious shots itd itd... Simultan rad sa 2 kartice, zvao sam sa jedne drugu i radi. Zvali su me u isto vreme na oba broja i sve radi savrseno. Signal ima bolji nego neki samsung, ne znam model. Kad se prikljuci na komp biras da li hoces da ti se ponasa kao USB flashdisk ili WebCam! Probao i radi i jedno i drugo. WebCam radi i sa prednjom i zadnjom kamerom kojom ti zelis. U oba slucaja ne trebaju nikakvi drajveri za XP. Koristi MicroSD, ja stavio od 1GB, ne znam koliko je max. Za melodije moze da se postavi mp3 pesma, moze da se podesava nivo glasnoce i da se iskljuce ti zvukovi koji nekog prestrasili kad se telefon pali i gasi. Telefon je stegnut i nema nikakvih problema sa tastaturom, ekranom itd itd, sve je bez greske. Nezgodno je sto je nula desno pored sestice, pa stalno pritiskam osmicu kad hocu nulu, ali to je navika. Ima Dual bluetooth mada ne znam konkretno sta ce mu, al ajd, sve radi, komunikacija sa razlicitm tipovima telefona je bez greske. Postoji energy saving mode koji se ukljucuje taterom sa strane, ali ja nisam video nikakvu korist od toga. Telefon je kod mene 5 dana pa mozda i jos nisam stigao sve da vidim. SMS tj. kucanje bilo kakvo moze preko tastature ili virtuelne tastature sa olovcicom.

1. mana i najveca je Baterija i ako pise 2800mAh ne verujem ni da je upola od toga jer moze da izdrzi cca 30-36h max 48, ali za ovo drugo kod mene ne moze, po meni prosecne upotrebe. Sto znaci muzika, fotografije, MMS, GPRS razgovori, sms......itd itd ko bi sve to koristio max je verovatno 24h. Kad se prikljuci na USB baterija se puni ali to znaci da treba uvek imati comp ili punjac pri ruci.
2. mana je da ne moze da se podesi da telefon uopste ne reaguje na dolazni poziv, znaci ili zvono ili vibracija, ali sam to resio ubacivanjem praznog mp3, tako da sad "slusam tisinu" na sastancima
3. prilicno je velik (ekran 2,6'') i tezak ali to je sad subjektivno


Na netu sam video taj telefon sa Windows Mobile operativnim sistemom, tj sliku telefona, ne znam da li je istina, ali zvuci zanimljivo.

Ko hoce bolje da pogleda evo: http://www.youtube.com/watch?v=En0zfsQM358

Ako ima jos neko pitanje, pitajte, malo je nabacano, ali sta da vam radim.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.05.2008. 14:48 ] @
Verovatno je samo u nalepljen ekran WM-a na toj fotki koju si video.

Ko je čitao celu temu primetiće da je najveća mana ovih telefona, pored nekih nedostataka od starta, koji se tiču kvaliteta izrade (što se izgleda poprtavlja) ili funkcija (relativno, jer nemamo svi iste potrebe), njihova dugotrajnost.

Ostaje da vidimo kako se razvija ovaj segment tržišta :)
[ nindza@ @ 08.05.2008. 23:35 ] @
Ovo nema veze sa nasim AnyCool Modelima

http://www.anycoolmobile.com

Ali zanimljiva ponuda

TheRasha da li mozes da nam kazes, sta pokrece taj mob ???

OS?
RAM?
CPU?

Ako nesto od toga ima
[ nindza@ @ 14.05.2008. 09:40 ] @
Pozz

Sta mislite o ovom CECT modelu, a oznaka mu je CECT P168


Ovde imate vise o njemu

1.Link >>
2.Link >>


Cena se krece od 90-150eur, u zavisnosti da li dobijate dodatke

Dosta je popularan na YouTube .
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.05.2008. 10:08 ] @
AnyCool je AnyCool. Samo ti modeli nisu prisutni na našem tržištu.

Donji telefon je popularan na YouTube-u samo zato što liči na iPhone, a ljudi misle da će istu funkcionalnost dobiti za mnogo manje para.

Inače, i samo ime firme, AnyCool je plagijat.
Gledajući prekjuče Korejski film Gwoemul, vidim na telefonima, dizajnom identični Samsungovim, ime AnyCall. AnyCall je Samsungova firma, koja rebrenduje Samsungove telefone idistribuira ih po Aziji.

A KInezi ni ime nisu mogli da smisle, nego su freeloaderi i svercuju se u senci poznatog imena :)
[ Dexxy @ 05.06.2008. 04:47 ] @
Kupio sam juce Anycool T808+ Ne mogu nikako da prebacim imenik. Imam neki Oc menager ali nece. Jel preporucujete nesto.
Hvala.
[ bakara @ 07.06.2008. 20:11 ] @
A sta je sa ovim, video sam ga par puta u oglasima (ne znam cenu)?



General 2G Network GSM 900 / 1800
Announced 2007, August
Status Coming soon
Size Dimensions 106 x 56 x 15 mm
Weight 98 g
Display Type TFT touchscreen, 256K colors
Size 240 x 320 pixels, 2.6 inches
- Handwriting recognition
- Screensavers and wallpapers
Ringtones Type Polyphonic (64 channels), MP3
Customization Download
Vibration Yes
Memory Phonebook Yes, Photocall
Call records 30 received, dialed and missed calls
Card slot microSD (TransFlash)
- 11 MB shared memory
Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
HSCSD No
EDGE No
3G No
WLAN No
Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP
Infrared port No
USB Yes, miniUSB
Features Messaging SMS, EMS, MMS
Browser WAP v1.2
Games Yes
Colors Black
Languages Chinese Simplified & Traditional, English
Camera 1.3 MP, 1280 x 960 pixels, video (320x240)
- Dual SIM cards
- Java MIDP 2.0
- MP3/MPEG4 player
- Female calendar
- Weight management
- International converter
- ENG-CHN, CHN-ENG dictionary
- Voice memo
- Built-in handsfree
Battery Standard battery, Li-Ion 850 mAh
Stand-by Up to 250 h
Talk time Up to 2 h 30 min

http://www.gsmarena.com/philips_699_dual_sim-2081.php
[ Catch 22 @ 08.06.2008. 01:33 ] @
Pa piše lepo: Status = Coming soon, što će reći nema ga još na tržištu... Filips u zadnje vreme ima dosta modela, koji se nikada nisu ni pojavljivali na evropskom tržištu nego samo tamo gde ih i prave (u Kini)
;)

PS
Obrati pažnju na ovaj detalj iz specifikacije
Citat:
Languages: Chinese Simplified & Traditional, English
[ bakara @ 08.06.2008. 08:21 ] @
Vidjao sam taj telefon u oglasima na mobilnom svetu, zato sam pitao.

Inace philips je uvek imao interesantnih modela ali nikada nisu bili narocito popularni.
[ Catch 22 @ 08.06.2008. 12:58 ] @
^ Oglasi na sajtu "Mobilni svet" nisu neka referenca, svašta bude tamo (k'o na vašaru).
Klinci se zezaju, daju čak i tuđe brojeve telefona uz neki primamljivi oglas, postavljaju slike nepostojećih stvari da bi skrenuli pažnju, a onda nude nešto sasvim deseto...
Evo ti jedna sličica, oglasa objavljenog 26.02.2008 (!!!!?????)


A N96 ni dan danas se još nije pojavila nigde u prodaji!
[ maxxxic @ 08.06.2008. 17:33 ] @
ovaj model mi deluje kao Evropski !??

CoolPAD 728G2 Dual GSM Phone



link : http://www.2-phones-in-1.com/e...phone-product-description.html

nisam pronašao cenu !???? ne liči na kineza , zaključio bi po ekranu . . . .
[ BlackNeo @ 08.06.2008. 18:09 ] @
Ovaj izgleda zanimljivo (ima Windows Mobile): http://www.myhkc.com/en/produc...cid=5&oo_sid=2&phpid=6
[ maxxxic @ 08.06.2008. 18:33 ] @
imam još jednu "žutać" marku ( HongKong ( po Kariću valjda ) ili Singapurćani ( po Šojiću) xoxoxox ) : VERZIO , mod. Twinn je EDGE a mod. Duplii čak 3G !???

link : http://www.verzioworld.com/eu/products.html

ekran na mod. Twinn je prepoznatljiv !!!
[ maxxxic @ 08.06.2008. 21:32 ] @
i evo još jednog "žutaća" ( Taiwan a ja mislio da su iz Evrope ?? ) koji je čak pomalo i poznat !?
E-TEN Glofiish DX900



link : http://www.gsmarena.com/eten_glofiish_dx900-2416.php

i News : http://www.gsmarena.com/eten_u...oots_5_megapixels-news-518.php

znači pored Samsung -a ( dva modela ) i Motorole MING A18000 ovo je treći poznatiji proizvođač koji je izbacio Dual SIM mobilni ( ako neračunamo Philips 699 ( Status : Coming soon ) i WND Wind ako može da se kaže da je u istoj kategoriji )

pa , po meni "trka" je počela !!!


P.S. DX900 na zvaničnom E-TEN site -u još nije u ponudi ????

link : http://www.glofiish.com/index.htm

!???


[Ovu poruku je menjao maxxxic dana 08.06.2008. u 22:45 GMT+1]
[ BlackNeo @ 09.06.2008. 07:57 ] @
Stvarno dobro izgleda u najavi. A evo i informacije sa njihovog sajta: http://www.glofiish.com/news.asp?lang=3&page=1&id=81

A i dobio je nagradu na Computex-u 2008: http://www.computex.biz/BestCh...etail_Skeleton.asp?index=31218

[Ovu poruku je menjao BlackNeo dana 09.06.2008. u 13:27 GMT+1]
[ Agent Smit @ 09.06.2008. 09:34 ] @
Citat:
Catch 22: ^ Oglasi na sajtu "Mobilni svet" nisu neka referenca, svašta bude tamo (k'o na vašaru).
Klinci se zezaju, daju čak i tuđe brojeve telefona uz neki primamljivi oglas, postavljaju slike nepostojećih stvari da bi skrenuli pažnju, a onda nude nešto sasvim deseto...
Evo ti jedna sličica, oglasa objavljenog 26.02.2008 (!!!!?????)


A N96 ni dan danas se još nije pojavila nigde u prodaji!


može svašta da se nađe, ali nećeš valjda zvati ove likove što se zezaju tako, s druge strane nalazio sam finih modela tamo
[ pravna plavusa @ 25.06.2008. 10:33 ] @
Jako mi se dopao model HKC G1000! Dual sim tel sa Windows mobile. Da li ga ima u prodaji kod nas u Beogradu? I zna li se kolika mu je cena?

Sto se tice ostalih dual sim telefona koji se kod nas prodaju (anycool T808,T818-meni se ovi svidjaju), zanima me da li se moze slati poruka samo s primarne kartice ili moze sa obe? Koliko sam ukapirala ne moze se zvati sa obe sim kartice, vec samo sa primarne? Dalje, interesuje me kako radi internet na tim telefonima? Cesto proveravam mejl na yahoo i gmail-u.

Hvala unapred!
Pozdrav
[ Dexxy @ 25.06.2008. 12:29 ] @
Sto se tice telefona anycool T808, radi super. Rade ti obe kartice istovremeno. Primas i saljes sms sa obe. Primas pozive sa obe u isto vreme. Znaci kao dva tel. Radi i net....

PoZz
[ Catch 22 @ 25.06.2008. 12:44 ] @
Citat:
Dexxy:Primas pozive sa obe u isto vreme. Znaci kao dva tel.

Jel to čudo kineske tehnologije onda ima dva odvojena mikrofona / zvučnika kad mogu pozivi "sa obe u isto vreme"?!?


http://www.elitesecurity.org/t319010-Samsung-DUOS-Dual-SIM


http://www.elitesecurity.org/t302284-Samsung-SGH-DUOS-Dual-SIM


Samsung D780 review:
Dual SIMplicity



Samsung D880 duos review
Pure-bred dual SIM
[ Dexxy @ 25.06.2008. 13:08 ] @
Da, da sve je odvojeno. Samo ti fale jos jedna usta da mozes da pricas odvojeno. A i drugo uvo je daleko od prvog...Ovako je nemoguce :)
[ lemic @ 28.06.2008. 06:27 ] @
Dali neko zna gde se može naći kod nas Samsung D 780. Naime, hteo bih telefon koji ima dovoljno veliku tastaturu da mogu jednom rukom da ga koristim bez olovke, a on izgleda baš tako.Naravno, može i neka druga firma.
[ Catch 22 @ 28.06.2008. 07:15 ] @
^ Samsung D780 je stari model na preklop, a novi model sa dve SIM kartice se zove D780 DUOS i još uvek se nije pojavio kod nas u prodaji...

D780 (stari)




D780 DUOS (novi)



[ lemic @ 29.06.2008. 06:00 ] @
Mislio sam na Duos naravno.Jel se zna kad će se pojaviti kod nas, ubi me nošenje 2 telefona a tek imam drugi samo mesec dana.
[ LoLive @ 29.06.2008. 06:57 ] @
kako su se pokazali ovi China DUAL SIM telefoni...
ima li ko iskustva..
Nabavka,cene,servis...
I dali su u opste kod nas dozvoljeni!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.06.2008. 11:51 ] @
A što ne bi bilo dozvoljeni??

Ne računaj na servis za takve telefone.

Tema o kineskim dual SIM telefonima i utiscima:

http://www.elitesecurity.org/t...znat-model-molim-prepoznavanje
[ Catch 22 @ 29.06.2008. 22:01 ] @
Samsung D880 DUOS u promotivnoj ponudi mts-a:

Postpaid promocije: Jedan telefon 2 kartice
[ lemic @ 30.06.2008. 06:31 ] @
Samsung D880 Duos je glajder pa je osetljiv na pad a meni telefon ponekad ispadne iz vrata kola. Sledeće, da li je moguće koristiti drugu mrežu ili moraju obe kartice biti iz MTS-a, ono jedna post paid druga pre. Kad će ovaj 780 Duos?
[ pravna plavusa @ 30.06.2008. 08:59 ] @
Ne znam da li mozes da koristis dve kartice razlicite mreze ako kupis ovaj mob u Telekomu. Koliko sam se ja raspitala mozes da koristis i razlicite kartice(jedna da ti bude u romingu) u dual sim telefonu.
PooZzz
[ pravna plavusa @ 30.06.2008. 09:06 ] @
Da li samo sa primarne sim kartice moze da se poziva i salje sms, a sa sekundarne da se primaju pozivi i sms ili moze i sa sekundarne da se salju poruke? Koliko sam ja upoznata sa ovim mob. ne moze da se sa sekundarne sim kartice poziva?
[ Catch 22 @ 30.06.2008. 09:28 ] @
Teško je kliknuiti na link u gornjoj poruci pa pročitati detalje?!?

Citat:
Promotivni letnji paket mt:s-a dostupan je na prodajnim mestima ovlašćenog dilera “Tehnomobile” za sve postojeće i nove postpaid korisnike, kao i prepaid korisnike koji žele da pređu na postpaid, po ceni od 11.111 dinara (bez PDV-a).

Paket sadrži mobilni telefon Samsung D880 i postpaid karticu sa mogućnošću odabira jednog od sledećih postpaid taifnih profila: BEL (100, 150, 200, 400, 1000), MIX (500, 1000) ili Fresh (500, 1000, 2000, 4000).

Samsung D880 ima dva odvojena slota za SIM kartice. Obe kartice su aktivne i tokom razgovora na jednom broju mogući su i dolazni pozivi na drugom. Javljanjem na drugi poziv automatski se stavlja na čekanje poziv sa prvog broja. Tasterom se vrši odabir kartice, što znači da nema potrebe za restartovanjem telefona, već je dovoljno odabrati broj i pritisnuti dugme sa strane. Prilikom slanja SMS poruka takođe postoji opcija biranja sa koje će kartice biti prosleđene.

Posebna pogodnost koju mt:s pruža je ta što svaki korisnik kupovinom paketa dobija po 120 SMS poruka, 30 minuta razgovora u mt:s mreži i 12 MB za prenos podataka tokom jula i avgusta

Ali to nije sve! Svaki kupac paketa dobija na poklon digitalni foto aparat Samsung S760 od 7 mega piksela.

Prilikom kupovine paketa korisnik zaključuje ugovor na minimalni obavezni period od 24 meseca.

[ gorang @ 30.06.2008. 09:52 ] @
D880 duos je po mom ukusu spor telefon, pogotovo kad se ulazi u imenik... ima li sta drugo sa dve kartice od velikih brendova, ili se bar nesto ocekuje?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.06.2008. 12:18 ] @
Citat:
lemic: Sledeće, da li je moguće koristiti drugu mrežu ili moraju obe kartice biti iz MTS-a, ono jedna post paid druga pre.


Pošto se prodaje/kupuje preko operatera, po svoj prilici će biti kao i uvek, zaključan na njihove mreže/kartice, a izbor kartica, pri + postpaid ili obe jedne vrste su stvar potreba korisnika (ne moraš da ga koristiš sa onom karticom koju si eventualno kupio uz telefon).

Ne znam baš koliko ti je dobra ta logika da telefon nećeš da kupuješ zato što ti ispada iz nečega što nije predviđeno za držanje telefona :) Kupiš neki držač koji se kači negde na kontrolnu tablu i budeš miran.
[ Dexxy @ 30.06.2008. 14:40 ] @
Citat:
pravna plavusa: Ne znam da li mozes da koristis dve kartice razlicite mreze ako kupis ovaj mob u Telekomu. Koliko sam se ja raspitala mozes da koristis i razlicite kartice(jedna da ti bude u romingu) u dual sim telefonu.
PooZzz


Dobar ti je nick...Nisi procitala da sam napisao da sve radi...kao da imas dva telefona. Potpuno nezavisno. Pozivi,sms...biras sa koje ces kartice sta raditi. Pricam za Anycool T808...
Pozz
[ lemic @ 30.06.2008. 15:00 ] @
Ma nebitno gde držim telefon, osetljiv je na padanje, o tome se radi. Držao sam ga u ruci o sasvim je u redu osim što bi meni više odgovarao Dus 780, malo prostiji.

Jel neko pitao MTS jel može daprimi Telenor ili Vip kao drugu karticu.
[ bakara @ 30.06.2008. 15:20 ] @
Citat:
lemic: Ma nebitno gde držim telefon, osetljiv je na padanje, o tome se radi.

mislim da je to relativno, zavisi odakle padne

btw, ja nisam nikada imao problema sa samsung sliderima (cak i kad padaju)
[ lemic @ 30.06.2008. 17:19 ] @
Pa ono, ispadne iz dzepa košulje kad se sagnem, iz vrata kola, naravno ne stalno al se desi.Stari Simens je pao ne zmna koliko puta pa radi dalje,ali ako je dobro iskustvo, što da ne.
[ Catch 22 @ 30.06.2008. 18:49 ] @
Citat:
lemic: Pa ono, ispadne iz dzepa košulje kad se sagnem, iz vrata kola, naravno ne stalno al se desi.Stari Simens je pao ne zmna koliko puta pa radi dalje,ali ako je dobro iskustvo, što da ne.

To me podseti na mog drugara, kog su zaustavili na autoputu radi kontrole... kad je saobraćajac, videvši da je vozač najstrašnije pijan otvorio vrata, čovek je ispao iz fiće napolje na travu!
I ništa mu nije bilo (ko tom tvom starom Simensu), još je uspeo da nagovori patrolu, koja ga je dalje vozila svojim kolima, da svrate na motel na piće!


PS
Off topic priča je istinita!
[ bakara @ 30.06.2008. 18:54 ] @
Citat:
Catch 22:čovek je ispao iz fiće napolje na travu!
I ništa mu nije bilo (ko tom tvom starom Simensu)

znaci da je i fica otporan na padanje
[ Catch 22 @ 30.06.2008. 22:44 ] @
^ Fića je pre mnogo godina završio u starom gvožđu, a drugar se još uvek drži... (bar se nadam)
[ rincha @ 01.07.2008. 00:27 ] @
Samo da dodam, pitao sam u Tehnomobilu i bili su vrlo precizni da je telefon samo za nove korisnike, a ne i za postojece. Kao i obicno, Telekom laze!!!

Nista novo...
[ crade @ 06.07.2008. 22:21 ] @
Kakva je ponuda kod nas ovih telefona?
Pre svega mislim na telefone sa dva procesora i sa dve kartice koje rade istovremeno.
[ tarek @ 11.07.2008. 07:55 ] @
par informacija o samsung d880 duos:
Citat:
rincha: Samo da dodam, pitao sam u Tehnomobilu i bili su vrlo precizni da je telefon samo za nove korisnike, a ne i za postojece. Kao i obicno, Telekom laze!!!

nije tacno. mogu da ga kupe i postojeci postpaid korisnici, ako imaju 065 broj. kad sam ja kupovao, u jednoj radnji nisu imali za nove korisnike, vec samo za postojece.
Citat:

Jel neko pitao MTS jel može daprimi Telenor ili Vip kao drugu karticu.

moze, ja koristim MT:S i Telenor.

Inace, generalni utisci; sasvim je ok. vrlo lepo operise sa dve kartice. pri stavljanju kartica se odredjuju primary i secondary. to znaci da po defaultu pozivi, poruke i internet idu preko primary kartice. ako zelis da sa secondary kartice pozoves ili posaljes poruku, sa leve strane postoji taster cijim se pritiskom po otkucanom broju ili poruci vrsi izbor. kada te neko zove, pise na koji te broj zove. jedine dve falinke koje sam dosad nasao su nemogucnost softverske promene kartice sa kojom surfujes i nesto sporiji imenik nego sto sam navikao.
[ Catch 22 @ 18.07.2008. 23:06 ] @
Evo ga još jedan Samsung Dual SIM u najavi... nije izvesno da li će se pojaviti i na evropskom tržištu(?)

Samsung D980



Citat:
This isn't Samsung's first known stab at a phone with a touchscreen two Sim Card slots – that was the P720, which, was ultimately scrapped. Now the D980, armed with the TouchWiz UI, and obviously a touchscreen, hopes to fiind a place in the ever growing mobile phone market. At its core, it's essentially an F480, armed with two Sim Card slots, and nothing more. No news on pricing or availability as of yet.

The tech specs are as follows:


-Connectivity: GSM Triband (900/1800/1900MHz), GPRS/EDGE connectivity

-Display: 2.6" 240×320px QVGA 262K color display

-Camera: 5 megapixels, with autofocus and flash

-Memory: MicroSD memory card slot

-Extras: Bluetooth 2.0 and USB 2.0 connectivity, Dual SIM GSM card slots



Izvor: Mobile Review
[ ivanerns @ 21.07.2008. 10:19 ] @
Pozz svima,

moram se ukljuciti u vasu diskusiju.
Vec duze vreme zelim sebi da kupim dual sim telefon iz razumljivih razloga...
Kad sve saberem i oduzmem sto se pise po nasim sajtovima shvatam da u oceni telefona marke Anycool nema sredine, znaci ili su s.... ili su extra, sto meni kao potencijalnom kupcu zaista ne znaci skoro NISTA, te reko ajde da vidim sta stranci pisu o njima...
I tako naletim na tekst na ovom linku:
http://mobilearsenal.com/revie...ox_is_a_liar/introduction.html
Inace ovaj model mi je ubedljivo najlepsi od svih koji su u ponudi kod naseg distributera...

Interesije me da li neko ima iskustva sa ANYCOOL T818 i kakva su.

Pozz
[ Catch 22 @ 22.07.2008. 11:04 ] @
Još jedan čudovišni kinez, nepoznatog proizvođača sa oznakom:
X908
-8MP camera, sa trostrukim optičkim zumom
-2MP camera sa prednje strane
-TV ugrađen
-FM radio ugrađen
-Dual SIM (ležište za dve SIM kartice)
-Veliki touchscreen 3" QVGA 256K boja
-Dual microSD slot (dve memorijske kartice!!!)
-Stereo Bluetooth podrška
-NES emulator za Nintendo igrice
-3G: NEMA
-Dimenzije: 115 x 55 x 20mm, 140g

Proizvođač i vreme pojavlivanja na evropskom tržištu su nepoznati!




Izvor: GSM Arena: 8 megapixel X908 flaunts 3x optical zoom and dualSIM support

Originalni izvor
[ hajro86 @ 24.08.2008. 11:03 ] @
X908



A zna li ko gde moze da se kupi ovaj kinez u srbiji??


telefon je extra!
[ dadazmaj @ 07.09.2008. 20:34 ] @
Imam mogucnos da dobijem X908 za 95e +30e nov (ebay.de)
Ali ja sam nekako vise "zagrejan za anycool t818 i D66 koji se tamo mogu naci za oko 100-120e. zbog toga sto sad ima ovlasceni distributer i kod nas, pa ne daj boze da moram u servis :D
ipak je to kinez.. ma da... ko zna.. :):)
[ saggitarijus @ 13.09.2008. 06:50 ] @
pozdrav. da li neko moze da mi kaze koje je marke ovaj kineski mobilni telefon. os mu je windows mobile.
unapred se zahvaljujem


[ ninjaz @ 13.09.2008. 15:11 ] @
Ne znam koja je marka, ali znam da nema Windows OS.
[ saggitarijus @ 13.09.2008. 15:43 ] @
ok

[Ovu poruku je menjao saggitarijus dana 13.09.2008. u 17:00 GMT+1]
[ AnnaDj @ 19.09.2008. 11:19 ] @
Proizvodjac: ANYCOOL

Model: T808

Mreze: 900Mhz, 1800Mhz

Meni: Srpski jezik

Oblik: Monoblok

Ekran: TFT, 3 incha, 260000 boja, ekran osetljiv na dodir

Antena: Interna

Tastatura: Numericka

Multimedija: Orijentacija sociva - sa zadnje strane,

Kamera - 1.3 MPix, Dupli zvučnici - stereofonik sistem - bass,

Melodije - 64 kanalno/MP3, Formati melodija - mp3, mp4, midi, wav, amr,

Prenos podataka - GPRS (SIM B ne podrzava), WAP (SIM B ne podrzava),

Podrzane tehnologije - SMS, MMS, Email protokoli - POP3, IMAP4, SMTP

Memorija: SDmicro 256 MB

Funkcije: Analogni TV, FM radio, kamera, kalkulator, kalendar, alarm,

Konekcije: USB, dual Bluetooth

Dimenzije: 105.5 x 50.5 x 16mm, 140grama

Jedinstvene mogucnosti: Telefon poseduje 2 procesora i mesta za 2 SIM kartice koje rade istovremeno,

dovoljno je da se telefon uključi i na ekranu ce se pojaviti oznake za rad na dvema mrezama

Pritiskom na jedan od tastera vrsi se izabiranje kartice koja ce biti u upotrebi prilikom zvanja

unos podataka vrsi se olovkom preko ekrana i tastaturom


Imam ovaj telefon vec par dana i u sustini sam zadovoljna. Ima neke nedostatke kao sto je Java nema je ali podrzava Java igrice ?? Kamera je 1.3 ali s obzirom na cenu i nije tako lose.TV mu je odlican,zvuk takodje,avi format tako da mozete gledati filmove... Nervira me u sustini najvise to sto se nemogu menjati teme citala sam na netu da se samo menja ceo softver kao moze se instalirati i xp ali jos uvek nebih da pokusavam kasnije mozda.Ako zna nesto vise o ovome neka pomaze! Hvala i pozz!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.09.2008. 11:23 ] @
Nema šanse da se može instalirati XP na taj telefon :) Možda neka XP-olika tema.
[ Laki_Gen @ 19.09.2008. 13:57 ] @
He he he, a Vistu? Joj tugo.
[ AnnaDj @ 19.09.2008. 16:23 ] @
Ne razumem se mnogo oko tih stvari sa softverima i uopste oko i telefona ! Zato sam i pitala dali neko moze da mi pomogne.A to sa XP sam procitala na forumu Svet Kompjutera.Pa zato ako neko zna nesto o tome neka se javi.Hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.09.2008. 09:06 ] @
Ostavi link ka SK forumu i temi gde si pročitala tu informaciju. Verovatno je nesporazum.
[ Milos Dedijer @ 06.10.2008. 11:26 ] @
Jel ima jos neko ovde konkretno jedan od ovih anycool telefona T818 ili T808?

I posto pomenu Ana da ne mogu da se menjaju teme a na svim slikama telefona koje sam nasao na backgroundu je neki fejkestadzmahal, nije valjda da su bas svi sa tom temom :) i jel mogu da se menjaju teme ikako? Kakav je tv prijemnik?


E, i zasto je razlika 95 eura kad kupujem telefon u radnji i kad kupujem nov delefon od lika koji ih ima gomilu? 95e je prevelika marza za telefon ove klase...

[Ovu poruku je menjao Milos Dedijer dana 06.10.2008. u 12:53 GMT+1]
[ AnnaDj @ 06.10.2008. 21:39 ] @
Moj je Anycoool T808 kao sto sam vec rekla i pravo da ti kazem evo sad sam ga i malo bolje upoznala tako da sam zadovoljna,mislim za 130e koliko sam ga platila extra je! Kupila sam ga bas kao sto si rekao od tipa sa gomilom tih telefona i po onome sto sam cula od njega je to da ih donose sa Kosova,bar on tako kaze i da su zbog toga jeftiniji.Teme se nemogu menjati definitivno potvrdjeno menja se softver u kompletu i nemaju svi istu temu.Moja nije tako losa ali ima boljih bar kako sam videla kod nekih prijatelja. Tv nije los ,u proseku imam nekih 7 kanala valjda zavisi od signala jer nekad ih ima vise a nekad manje.
Pozz..
[ agostonpataki @ 12.10.2008. 19:48 ] @
Ja sam kupio pre neki dan T808 ali telenorova kartica nece da radi,samo vip i mts.Meni na englesk.ne znam sta da radim.
Inace jo tel. OK.Ne znam sigurno se negde podesava???
[ AnnaDj @ 12.10.2008. 21:06 ] @
Udji u glavni meni pa u settings ,prva opcija je DUAL SIM SETTINGS i obelezi DUAL SIM OPEN.Trebalo bi da nakon toga rade obe kartice,znam jer ja povremeno(prema potrebi) iskljucujem jednu od njih.Pozz
[ agostonpataki @ 13.10.2008. 11:43 ] @
Ja sam to uradio tako telefon radi sa dve kartice,jedino ako stavim 063 ili 069 karticu na bilo koje mesto-ta kartica ne radi,
na displeju na mestu umesto operatera pise:Emergency.Kad rucno trazim mrezu jednostavno 063 mreze nema samo
220-05,YU-MTS trece nema.Kad istu karticu stavim u drugi telefon tamo ima mreze i radi sve OK.
Da li ima jos negde da se podesi nesto?
[ Catch 22 @ 27.10.2008. 12:33 ] @
Očekuje se uskoro novi Samsung S9502 Duos, Dual SIM telefon
Dual SIM Samsung S9502 Duos leaks, hits on Nokia 8800 Arte

[att_img]
[ Ixtis @ 23.12.2008. 21:56 ] @
Al je ružan ovaj Samsungv S9502 Duos.

Ja sam skoro kupio čajneza (tri kartice, dve rade istovremeno + TV)- Ktech K3000TV, i prezadovoljan sam, šta drugo da kažem! Inače prodaju ga na Niškooj auto-pijaci pod imenom AnyCool T929
http://www.padphone-world.com/...,1GB-Card,Super-Flash_P134012/

Ali najžešće su mu led diode kojih ima po celom fonu (vide se samo kad zasvetle). Kada zapeva sija ko Novogodišnja jelka...(dobra stvar je što se mogu isključiti...!)
[ maxxxic @ 23.12.2008. 23:03 ] @

@Ixtis
ako nije tajna , koliko si ti platio taj tvoj Ktech K3000TV ?? i gde si ga kupio : prodavnica , tezga ili inostranstvo ??
par pitanja još :
1. šta "hvataš" od TV kanala i koliko uspešno i kvalitetno ??
2. koji USB priljučak ima ??
3. kakva mu je kamera ??
4. i najbitnije : da li podržava GPRS (ili možda čak EDGE) i na koliko kartica ( samo A ; A ili B ; A & B ?? ) ????

unapred hvala ,
maxx
[ Ixtis @ 24.12.2008. 14:21 ] @
Platio sam ga 120eura u Nisu na buvljaku!

Odmah da se razumemo, ako vam treba: kvalitetan gprs, java, instalacija raznoraznog softa, kvalitetna kamera, kvalitetan PC softver za sinhronizaciju za mobom -- ZAOBIDJITE KINEZE (do nekih, lepsih i boljih vremena). Imam Nokiu E51 za takve zaebancije...

Pozitivne stvari su:
- Ogroman 3-inchni touch ekran (po meni, dobrog kvaliteta, vidljivosti i odziva).
- Kvalitetni i neverovatno glasni spoljasni stereo zvucnici. Cucete zvono i u najvecoj buci, verujte mi!!!
- Kvalitet izrade je na visokom nivou (nista ne skripi, krcka, zvace, ...). Izuzetno cvrst, muski, telefon.
- Prijem signala je odlican na obe aktivne kartice (treca kartica je u pasivnom rezimu). Mozete izabrati bilo koju kombinaciju ovih tri sim kartica: a-b, a-c, b-c, samo a, samo b, samo c, ili Flight mode.
- Zvuk pri razgovoru je izuzetno cist i glasan.
- Mini USB port. Pasuje Nokijin usb kabl! Brzina kopiranja sa kartice na racunar i obratno je dobra.
- Baterija odlicna, 3800mAh (pri kupovini dobijate dve baterije).
- Stereo FM Radio koji odlicno sljaka. Dosta stanica hvata kvalitetno i bez izvlacenja antene.
- TV kojim sam ja zadovoljan. Kod mene u kuci (na periferiji Nisa), hvatam desetak lokalnih stanica, rts, pink, i malo losije fox...
- 500 kontakta u adresaru i nije nesto preterano, ali se svakom kontaktu mogu dati cetiri broja, email, adresa, datum rodjendana, slika pozivaoca i ton, caller groups ...
- Bluetooth, cijim sam radom prezadovoljan. Probao sam Nokijin bluetooth heandsfree BH-203 i radi sasvim normalno. Podrzava A2DP Bluetooth.
- 3.5mm stereo jack.
- Podrzava do 8Gb microSD memorijsku karticu. Kod mene je ubacena od 4Gb i za sada radi normalno.
- Diktafon, E-book reader, Alarm (dosta podesiv), Digitron, Konverter, World clock, solidan kalendar, cetri igrice,...

Negativno po meni je:
- nedostatak jave,
- neupotreblljiv gprs (sem za wap stranice)
- nemogucnost sinhronizacije sa PC-jem. Kontakte sa SIM kartica mozate prekopirati na telefon, ali sva ostala podesavanja i baratanja sa kontaktima idu rucno.
- nemogucnost izbora svojih melodija za sms. Imate pet fabrickih i to vam je to. Za pozive i alarm mozete staviti sta god hocete (mp3, aac, mp4, wav-nisam probao).
- Kamera, kome je bitna: po danu i upotrebljiva, nocu naravno nikakva. Meni je licno ovo nebitna stavka, tako da ...

I to je otprilike to. Onim zbog cega sam i kupio ovog kineza ja sam prezadovoljan. E sad, dokle ce sve ovo da radi kako treba,..ebem li ga ne znam. Videcemo! Ako se pokvari, naravno sledi - kanta za otpatke!!!


[ white nigga @ 26.01.2009. 12:36 ] @
ima li nekih najava u vezi sa telefonima sa 3 sim kartice? video sam da se pojavilo nekoliko kineza, ali me zanimaju neki pouzdani proizvodjaci...
[ nindza@ @ 29.01.2009. 23:34 ] @
Pre svega postovanje

A zatim big zamolio da mi neko odgovori, vezano za AnyCool telefon I929 na par pitanja posto mi je bitno...

- Znam da stanje moze da se proverava i preko SIM A i SIM B, kvalitet samog je zadovoljavajuci.
- Max memoriju koju moze da procita je 8Gb.

* mene zanima posto je kod svih pa i kod ovog AnyCool-a onemoguceno koriscenje GPRS i WAP pod SIM B da li je to tacno ili ne. Jer mnoge stravi se ne poklapaju one koje pisu na sajtu i koje sam ja probao u praksi jer u radnji gde sam gledao tel. nisu dovoljno edukovani za AnyCool .

Jedina mana koju sam primetio dok sam testirao I929 je ta sto se po malo koci, ili sporije realizuje unapred zadate akcije.

Firma koja pravi AnyCool zove se Shenzhen KDI Communication Co
[ Miroslav Zivkovic Kobac @ 12.02.2009. 16:54 ] @
Kupio sam pre neki dan ovaj telefon, zna li neko nesto vise o njemu da mi kaze? Dve kartice 064/062 rade lepo, sem sto prilikom poziva mog sa 064 na 063 prekida posle nekih 20 sec? inace meni upuceni pozivi sa svih mreza se ne prekidaju? Takodje poziv sa 064 kartice ka drigim mrezama sem 063 lepo funkcionise. Telefon je u ovoj prakticnoj futrolici, uz njega sam dobio jos jednu bateriju i slusalice...


[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.02.2009. 17:07 ] @
To gore je..

Brand: Mini
Model: M188
Special Features: "Mini iFone" -- only 3.2" / 8cm long
IMEI: Unique
Format: Bar Phone
Cell Phone Weight (w/Battery) 69 grams
Operating System: Proprietary
LCD Screen: 2.4-inch vibrant color
Touch Sensitive: Touch Screen
Network Bands: Tri-band, 900/1800/1900MHz
SIM Slots: (Dual) 2 SIM Slots + Dual Network Standby
Data Connections: WAP, GPRS, SMS, MMS
Bluetooth: Bluetooth V2.0
Bluetooth Stereo Music Profile: A2DP Stereo Supported
Wifi/Wireless LAN/WLAN: -
Speakers: 1 Speaker
Memory Slot Type: Transflash TF upto 4GB in size
Built-in/Included Memory: 512MB TF Card Included
Digital Camera(s): 300K Pixels (640 x 480 px)
JAVA: -
Playback Formats: MP3/3GP/AVI/MP4/JPG/TXT
TV Tuner: -
FM Radio Tuner: Built-in FM Radio Tuner
Voice Recording: Voice Recording Supported
Batteries: 2 x 800mAh lithium ion rechargeable batteries
AC Charger: 100~240V AC Charger included (Flat Plug)
Recharge via USB Port: No
Phone Language(s): English, French, Russian, Italian, Bahasa Indonesia, Vietnamese, Arabic, Malay
User's Guide: Chinese and English user's guide included
Other Accessories Included: Earphone Headset, USB Data Cable, 2 x 800mAh Lithium ion Rechargeable Batteries, Stylus, Pouch
Manufacturer's Warranty: 12 Months excluding physical damages (see specifications for terms and details)
[ Miroslav Zivkovic Kobac @ 12.02.2009. 17:20 ] @
Jeste kad ukucam u Google image search M188, dobijam njegove slike. A ovaj problem sa pozivima sa 064 dobijam poruku na ekranu "Network fail" i to sikljucivo kad zovem sa 064 neki 063 broj?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.02.2009. 17:43 ] @
Jesi probao da zameniš mesta karticama? Možda je SIM slot problematičan.
[ ljubisabg @ 25.03.2009. 22:23 ] @
imam m188 vec mesec dana i prezadovoljan sam.
u odnosu na ovu gore specifikaciju samo da kazem da se puni preko usb.

ps.imao sam par dana problema sa registrovanjem na mrezu ali samo na odredjenoj lokaciji.posle toga nema nikakvih problema.koristim u njemu telenor proj kao primarni i mts kao sekundarni.sve sljaka ok.
[ jmarko2002 @ 01.02.2010. 19:20 ] @
Da li ima neki novi model Samsunga ili Nokie da podrzava 2 kartice?
[ espresso @ 01.02.2010. 19:48 ] @
Na primer Samsung C5212 ili D980 ili D780
[ lemic @ 01.02.2010. 23:23 ] @
Ja kupio polovan D780, imam ga već 9 meseci sa dve kartice unutra, 069 i 064, radi besprekorno.Malo ima dugu proceduru slanja poruka al šta da se radi.Tastatura nije mala al nije baš ni velika, onako, knap mi je, zabole nekad prsti od kucanja.Ni jednom nije zablokiro ili slično.Kažu ovi u Telekomu da se zaista valja i pošto ga imaju u ponudi uz paket, odmah se razgrabi.Platio sam ga 90€ sa malo matiranim displejem al sam ga ispoliro i u redu je.Baterija dugo traje i čak kad prijavi da je skoz prazna, ima mogućnost još razgovaranja baš solidno.Pokušavao sam u tim momentima na silu da ispraznim do gašenja al nisam uspevao, tek ako ostavim preko noći onda se skroz isprazni i ugasi.Preporuka.
[ ArsenLupen @ 20.03.2010. 18:11 ] @
Alal im jajci, strpali su i projektor u telefon:

http://www.tradett.com/product...Projector-Mobile-Phone-Q8.html

[ Petar15 @ 11.04.2010. 21:02 ] @
E a šta bi bilo kad bih u telefon sa 2 sim stavio klonirane kartice da na svakoj budu 2 broja
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.04.2010. 22:03 ] @
Verovatno isto ponašanje kao i kad u telefon sa 1 ležištem staviš SIM sa 2 broja.
[ mretlenj @ 17.04.2010. 10:56 ] @
Pozdrav,
ne znam za vas ljudi, ali meni se svidjaju kineski dual sim telefoni. Daju dosta funkcija i vise su nego duplo jeftiniji od poznatijih brendova. Ja sam uzeo od banke karticu za placanje preko net-a (daju je i nezaposlenima) i za relativno male novce dobio super telefon. Neke od telefona mozete videti ovde http://www.chinabuye.com/cell-phone-accessories/mobile-phones
[ okram_ca @ 18.04.2010. 10:26 ] @
Znaci narucio si telefon iz Kine i stigao ti bez problema na kucnu adres?
Za koliko vremena ti je stigao.
Koji model si uzeo?
Koliko si platio postarinu?
[ cimer @ 02.11.2010. 21:21 ] @
uskoro izlazi novi model koji ce biti pristupacan sirokim narodnim masama :) nokia C2-00
cena ce mu biti oko 50-60e
jedva cekam da izadje,mislim da cu ipak uzeti njega nego nekog kineza ;)
[ anon142305 @ 15.02.2012. 19:56 ] @
Buduci da je proslo dosta vremena od zadnje poruke,
zanima me ima li nekih novih modela i preporuka.
[ Joker @ 15.02.2012. 22:32 ] @
Pre desetak dana kupio sam nokiu 101 http://www.gsmarena.com/nokia_101-4121.php za ono što mi treba (razgovor i sms) je odlična. Obe kartice aktivne, mogućnost isključivanja jedne kartice, baterija traaaaaaje i traje. Jedina zamerka je da kada razgovaraš na drugoj kartici si nedostupan, no stigne sms ko te je zvao tako da ni to nije tako strašno, ali za 45 e je odličan telefon.
[ trader6 @ 23.09.2012. 12:24 ] @
Huawei 6609 preko telekoma nije los jos samo kada bi uspeo da nadjem pc suite
[ djordjeno @ 25.08.2015. 09:42 ] @
Par godina je od zadnje posta na temu, pa me zanima kakva su novija iskustva i preporuke.
Primetio sam da su android prilagodili za dual sim, pa manje vise radi ok.
Koristim lenovo p780 i generalno je ok, ali nije idealan. Npr na drugoj kartici/slotu ne mogu da imam 3G (verovatno treba druge drajvere staviti ali nemam bas puno vremena da sve to istrazujem).

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.08.2015. 11:01 ] @
Ni Z3 ne može da ima 3G na drugoj kartici, tako da sumnjam da je problem do Lenova ili drajvera.
[ calexx @ 25.08.2015. 12:53 ] @
Verovatno zavisi od čipseta, ovaj moj Alcatel može da bira koja će kartica da bude 3G. Jedan od retkih koji takođe ima opciju da mu se podesi vreme kada se gasi i pali, kao i jedan od retkih kome alarm radi i kada je ugašen.
[ Dexic @ 25.08.2015. 13:25 ] @
Skoro svi Samsung dual SIM mogu da biraju koja ce kartica biti 3G, koja 2G.

Moze i P780 na ne-Lenovo romovima.