[ blaki @ 18.12.2007. 11:23 ] @
Pozdrav svima,

Mozda ce se ciniti da vec ostoji odgovor na ovu temu, ali sve sam pregledao i nije tako. Na stranu to sto je proslo dosta vremena i od slicnih tema u vezi ovoga, pa verujem da se dosta toga promenilo (nabolje, nadam se). Ja sam na forumu B92 nasao navodno kako je jedan od ljudi poslao fizickom licu u inostranstvu pare preko moneybookersa, ali ne mogu stupiti u kontakt s njim, niti aktivirati (naci) taj topic sada kada sam se registrovao na B92 (cudno, ali istinito), iako vec godinama svrljam po forumima i internetu. To sto sam vidio nalazilo se ovde http://forum.b92.net/lofiversion/index.php/f39.html sa nazivom "kako poslati 100 evra u inostranstvo", a sad vise to ne mogu otvoriti, nemam pojma kako i zasto? No, ni tu nije objasnjen taj postupak kako poslati pare fizickom licu u inostranstvu preko Moneybookersa, koje nema otvoreni racun u banci, vec je isto samo naznaceno, kao "moguce je......."

Ako neko zna da moze, molio bih da precizno po koracima objasni citav postupak, ja bih mu bio veoma zahvalan, a verujem i mnogi drugi.

Unapred zahvaljujem na odgovorima.

blaki
[ Galvano @ 28.09.2009. 18:25 ] @
Posta Srbije je ovih dana potpisala ugovor sa TENFORE (ovlascenim zastupnikom za Western Union) koji ce podrazumevati i slanje novca u inostranstvo. Aplikacija je vec dostupna na svim salterima Poste a ocekuje se da ce se poceti sa radom krajem oktobra. (najverovatnije od 19.10.2009)

[Ovu poruku je menjao Galvano dana 29.09.2009. u 20:46 GMT+1]
[ zoksula @ 03.10.2009. 03:35 ] @
Sa tim sto western union ima ogrovne provizije.

Wire/Bus je bolju resenje za vece svote ali za 100E je western union najbolje resenje.
+Naravno moneybookers/paypal uvek mozes da iskoristis za to.provizija je negde ispod 4%.moneybookers je sigurniji.
[ Galvano @ 03.10.2009. 07:25 ] @
Slanje novca preko Western Uniona iz Srbije (preko posta) je nova usluga i kako bar obecavaju poprilicno ce sniziti proviziju. Videcemo ovih dana kada nam dostave cenovnik koliko je to zapravo.
S druge strane iz iskustva znam da ima masa ljudi koja zazire od bilo kakvog internet -moneybookers/paypal slanja usled neke paranoje da ce ih neko pokrasti, ili jednostavno nema ni kompjuter ni internet.
Za takve WU je dobar izbor, brz je (primalac u istom minutu moze da podigne novac), i ne mora da se cima da juri ili sacekuju autobuse.

Ova usluga ce svakako biti dobra i za veliki broj ljudi koji zivi u unutrasnjosti Srbije (sela, varocise, naselja) jer je takvima, najcesce, Posta najbliza (vise od 1.200 umrezenih lokacija u Srbiji)

Limit za slanje novca iz Srbije je po osobi 90.000 dinara dnevno ili 900.000 mesecno.
[ igvan @ 03.10.2009. 23:54 ] @
Intesa banka wire transfer za 100E provizija oko 15-20E, legne za dan ili dva.

Vise se isplati za vece iznose jer provizija ostaje oko 20E i za 500E itd.
[ ginc @ 13.10.2009. 18:50 ] @
Reci mi Igvan jel to mislis na slanje novca iz inostarnastva ili iz srbije,ako je iz srbije ja takvu mogucnost nisam nasao na intesinom sajtu,jel mozes da pojasnis posto mi treba hitno!!
[ fade @ 15.10.2009. 22:48 ] @
Juce sam placao neki racun u posti i vidim te letke za transfer novca. Vredi pokusati, koliko znam do sada se moglo samo poslati putem western uniona ili moneygram-a.
[ ginc @ 15.10.2009. 23:01 ] @
Reci mi Fade na cega si mislio na koje letke,ja koliko znam preko western uniona do sada nisi mogao iz srbije da saljes novac,jel znas sad trenutno neki nacin?
[ Galvano @ 16.10.2009. 15:34 ] @
Slanje novca iz Srbije ka inostranstranstvu preko Western Union-a (preko Posta) trebalo je da zapocne 19.oktobra 2009, ali su pocetak odlozili za 02. novembar 2009. (mada obecavaju i neki dan ranije).
Ocekujemo cenovnik, za koji takodje obecavaju da ce biti veoma povoljan.
[ Galvano @ 23.10.2009. 19:00 ] @
Cenovnik WU za slanje novca ka inostranstvu

http://www.posta.rs/struktura/...i/Cenovnik%20WU%20uputnica.pdf