[ toxi_programer @ 18.12.2007. 16:09 ] @
Pozdrav.

Gledao sam stare teme ali se uglavno odnose na plaćanje iz inostranstva.

Dakle, ono što meni treba jeste da omogućim ljudima da na moj devizni račun uplate izvesnu sumu novca. Cenim da to može preko naloga za uplatu ali nisam našao kako to izvesti( niti kako uopšte treba da se popuni uplatnica?)

Gledao sam na sajtu posta.co.yu i ima interesantna stranica: http://www.posta.co.yu/uslugeicene/novcaneusluge.asp ali nisam shvatio kako to ustvari treba da se uradi.

Ja imam devizni račun i potrebno mi je da neko iz pošte, preko uplatnice, uplati novac na moj račun i da se on, ako je moguće, indentifikuje po imenu i prezimenu. Napominjem, sve se radi na teritoriji srbije i nije mi potrebno da ovo radi i za inostranstvo.

Može li mi neko pomoći u vezi sa ovim?

[Ovu poruku je menjao toxi_programer dana 19.12.2007. u 20:55 GMT+1]
[ webex @ 18.12.2007. 17:08 ] @
Na teritoriji Srbije po zakonu nije moguće poslovati devizama!!!
[ toxi_programer @ 18.12.2007. 17:34 ] @
Znači nikako ne bih mogao da izvedem da neko, pa ni na primer neki moj prijatelj, može da mi uplati novac na devizni račun?
[ webex @ 18.12.2007. 18:57 ] @
Iz Srbije - ne... po zakonu su zabranjene transakcije u devizama u zemlji...
[ toxi_programer @ 18.12.2007. 20:43 ] @
OK, hvala na odgovoru. A da li je moguće tu uplatu izvršiti na neki drugi način iz pošte tj. bez kreditne kartice( npr. na tekući račun ili sl)? Ili se to sve računa kao devizna transakcija?
[ webex @ 18.12.2007. 21:36 ] @
Kad odeš u banku/poštu i daš 100€ oni će prvo da ih pretvore u dinare i na račun koji si naveo uplatiće dinare... opet ponavljam u Srbiji je zabranjeno plaćati devizama i sve transakcije unutar Srbije MORAJU biti u dinarima...
[ toxi_programer @ 19.12.2007. 16:04 ] @
Pa kako onda može da mi neko uplati novac preko pošte?
Kakav račun treba da imam?
[ toxi_programer @ 19.12.2007. 19:54 ] @
Evo dogovaram sam sebi jer sam našao odgovor na pitanje "kako".

Otišao sam u poštu i otvorio žiro račun. Dobio sam "identifikacionu karticu" na kojoj se nalaze podaci koji su mi potrebni. Sada svako može da uplati novac na taj žiro račun, a ja mogu da vidim ko je izvršio uplatu.

Čovek puno hvala što si izdvojio vremena da mi pomogneš sa ovim.

Sve najbolje.
[ Raoul_Duke @ 20.12.2007. 21:43 ] @
Samo još da si račun otvorio u nekoj poslovnoj banci, jer Poštanska je katastrofa. Dobiješ uz to i debitnu karticu (Maestro, VISA Electron), kao i mogućnost online provere računa, npr. I sve to za oko 100 din mesečno.


Pretpostavljam da ćeš jednu od banaka lako prepoznati
[ toxi_programer @ 21.12.2007. 14:41 ] @
Zainteresovao si me.
Ovako, ovo preko poštanske štedionice mi omogućava da mi ( pošto sam privatno lice) novac mogu uplaćivati samo pravna lica. Ovo mi u većoj meri i odgovara. Ali, da li bi ukoliko otvorim taj račun u baci mogao da dobijam novac i od drugih fizičkih lica? Da li uopšte postoji način na koji jedno fizičko lice može( preko pošte) uplatiti novac drugom fizičkom licu?
Citat:
Raoul_Duke:
Pretpostavljam da ćeš jednu od banaka lako prepoznati


Help me here, pleasy