[ Solunac @ 19.12.2007. 11:55 ] @
Pozdrav svima!

Pa da krenem.
Cega sam se najvise pribojavao to mi se i desilo a to je kvar na PSP uredjaju.
Znaci nisam radio downgrade niti nesta slicno nego jednostavno moj tj. moga sina PSP ne radi kako treba.
Problem je u tome sto vise ne ocitava niti jedan UMD tj igru.
To mi se desili jos samo pre mjesec dana ali sad uopste vise ne pokrece disk.
Znaci laser radi cak i disk se pocne ocitavati samo sam primjetio kad sam otvorio PSP pri ubacivanju diska da ona "sina"
na kojoj stoji socivo od lasera stoji na jednom te istom mjestu znaci ne pomjera se.
Tj. stoji na samo sredini te sine na kojoj se nalazi lasersko socivo, znam da se to socivo treba pomjerati levo-desno.
Ali zasada nista, PSP nije pretrpio neku vrstu udarca ili pada nego jednostavno ne ocitava diskove.
Sistem je u redu znaci ulazim u sistem bez problema.
Samo je problem u samom mehanizmu mozda je zaprljano ili sta vec, uglavnom ja ne zelim da radim nesta sto ne poznajem.

Znaci moje pitanje je postoji li neki Sony servis u Beogradu ili Novom Sadu koji vrsi popravke tih vrsta uredjaja.

Neznam dali je u redu ostavljanje informacije te vrste na forumu, a ako nije moze i na PP ili na mail [email protected]
[ morkin @ 06.04.2008. 18:43 ] @
I meni je potreban servis za slim PSP.

Mislim da imam verziju 3.50m ili neku blizu.

Simptomi:
Ekran je crn kada se uključi. PSP reaguje na pritiske (levo-desno), čuje se zvuk, može da se startuje igra, konektuje se na PC.
Kada se pritiska kontrast, jasno se vidi menjanje jačine osvetljenja ekrana. Jedino nema slike.

Šta mislite šta je u pitanju i gde to da popravim?