[ evolution @ 19.12.2007. 16:40 ] @
Jednostavno prelaženje na povoljnije pakete

19. decembar 2007.
– U skladu sa tendencijama na srpskom tržištu mobilne telefonije, Telenor prelazi na jedinstven sistem tarifiranja za sve svoje pripejd korisnike, osim onih koji koriste tarifne pakete „Poruke“ i „Posle 4“. Nezavisno od tarifnog paketa, od 21. decembra razgovori će se tarifirati po sekundi nakon utrošenog prvog minuta.
Telenor svojim postojećim pripejd korisnicima nudi mogućnost da pređu na tarifni paket „Priča“ i time uštede i do 15 odsto u odnosu na svoje dosadašnje troškove.

Za korisnike tarifnog paketa „Priča“ cena SMS poruke od sada je svega 2,2 dinara, dok cena minuta ostaje 2,9 dinara.

http://www.telenor.co.yu/?section=about&page=5323
[ calexx @ 19.12.2007. 17:30 ] @
Citat:
djuice: U skladu sa tendencijama na srpskom tržištu mobilne telefonije, Telenor prelazi na jedinstven sistem tarifiranja
U skladu sa tendencijama?? Da li je do sada bilo sekundarno računanje?
[ Laki024 @ 19.12.2007. 17:46 ] @
Ipak je sve ovo dogovor, i nista me vise necudi......
Izgleda da je telenor ipak posle nekoliko meseci uspesnog prikrivanja skinuo masku..... i pokazao svoje pravo lice.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.12.2007. 17:52 ] @
Strašno, jednom rečju strašno!

Sad sam zvao 9863 i pitam jel se to odnosi i na paket jedna cena koji koristim na broju. Odgovor je DA!

Do sad nikome nisu menjali uslove korišćenja ali i oni su počeli izgleda

Šta učini Vip od odličnih prepaid paketa sa tarifnim dodacima...
[ zzviktor @ 19.12.2007. 17:54 ] @
Lopovi opet je mts povoljniji naj gore je to sto ste vi pacenici koji
zavrcu srpske korisnike, da li bi tako mogli u norveskoj??? ZAPITAJTE SE?!
[ Slobodan Milivojevic @ 19.12.2007. 18:07 ] @
Evo još jednom sam pozvao korisnički servis, i postavio pitanje da li će dolaziti do promena na postpaidu jer želim da sklopim ugovor na 2 godine za paket prenesi 125.

Rekli su da na postpaidu nikad neće promeniti uslove korišćenja paketa ni jednom korisniku, i da nemam razlog da oko toga brinem. Takođe su rekli da će uvek biti moguće potpisivanje postpaid ugovora za bilo koji od tarifnih paketa u ponudi Telenora.
[ calexx @ 19.12.2007. 18:41 ] @
Naravno, kao što nikad neće da menjaju pripejd. ;) Ja sam lepo rekao da treći operater neće mnogo da promeni, ako dva ne mogu da prave konkurenciju onda ni treći neće da nam bude od koristi. A izgleda da je bio štetan. Vratili su već zaboravljeno zaokruživanje a ostali se utrkuju ko će pre da to ponovo uvede. Umesto da forsiraju neke nove povoljnije uslove, oni vraćaju stare.
Da li neko ima pri tastaruri cenovnik recimo Telenora u Norveškoj ili nekoj bližoj zamlji?
[ Slobodan Milivojevic @ 19.12.2007. 18:43 ] @
Citat:
djuice:...Nezavisno od tarifnog paketa, od 21. decembra razgovori će se tarifirati po sekundi nakon utrošenog prvog minuta...


Jesam ja loše razumeo ili je prvi minut besplatan? Ovo je odlično! Platite uspostavu i pričate jedan minut, a tek nakon toga vam se tarifira razgovor po sekundi.

[irrony]Jao što volim ove naše operatere, ni sami ne znaju šta nude [/irrony]
[ pisac @ 19.12.2007. 18:54 ] @
Treba zahvaliti Vipu na "fenomenalnim tarifama" koje je uneo na naše tržište.

U stvari, treba zahvaliti svima onima koji padaju na Vipove reklame, pa su ostali operateri zaključili: ako ima ovaca, zašto ih ne šišati.
[ Laki024 @ 19.12.2007. 19:10 ] @
Kada malo bolje razmislim ipak dolazim do zakljucka da je ovo neki novi atack na prepaid korisnike da predju na postpeid posto izgleda da vise namamljivanje sa mobilnim telefonima sve manj prolazi....opste je poznato da postpeid korisnici trose vise od prepaid, posto "uvek" imaju kredita, a i ukoliko pocnu da koriste jednu mrezu neprelaze tako lako na drugu mrezu.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.12.2007. 19:26 ] @
Citat:
calexx: Da li neko ima pri tastaruri cenovnik recimo Telenora u Norveškoj ili nekoj bližoj zamlji?


http://www.promonte.com/prepaid/paketi/longplay
http://www.promonte.com/prepaid/paketi/oliextra
Citat:
Prvi tarifni interval je 30 sekundi, nakon toga tarifiranje je po sekundi


http://www.pannon.hu/en/private/tariffs/pre-paid_priceplan/
Citat:
With the Pannon Praktikum tariff package traffic fees are measured in units of one minute except for the Premium Rate service, where the billing unit is 1 second.


Nije tako belo ni u okolini.
[ calexx @ 19.12.2007. 19:34 ] @
Nisam mislio na ova pravila nego na same cene. A ni CG nije neko poređenje. Interesuje me konkretna cena, nije mi važan odnos cena:plata i slično.
[ agasoft @ 19.12.2007. 19:49 ] @
a joooooj...
:(((((((
Šta uradi Vip sa mobilnom telefonijom u Srbiji.......
Pa ovo nema nigde...
Ja sam se iskreno nadao da će bar telenor da uradi nešto pametno, i taman
kad sam prešao na telenor, tojest, kad sam se vratio...
Auuuu, mobilna telefonija postaje skuplja nego ikada...
Strašno, očajno, čemerno, jadno i bedno. Nemam reči, telenor je imao na šta
da se izvadi, u skladu sa tržištem, zašto da oni budu pametni, kad je prvo
vip, pa onda i mts ovo uradio, ja sa se čudio da će telenor biti izuzetak...
samo još postpaid da upropaste...ž
:(
:(
:(!!!
[ agasoft @ 19.12.2007. 19:53 ] @
Ma daaaa, mts je povoljniji sa omiljenim brojem koji se naplaćuje, i ne znam
još po čemu. hahaha...
[ Catch 22 @ 19.12.2007. 20:18 ] @



"Zvončići, zvončići, zvone oko nas..."


PS
Rekoh ja odavno da je malo 3 operatera za zdravu konkurenciju u Srbiji...


PPS
Pošto su ovde na forumu pisani čitavi eseji na temu kako Telenor nikada ne menja tarifne pakete bez znanja korisnika... autorima istih, dodao bih jedan savet: NEVER say "never"...

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 19.12.2007. u 23:24 GMT+1]
[ Catch 22 @ 19.12.2007. 22:40 ] @
Telenor Priča:
minut = 2.90 u mreži + PDV
upostava veze 2.90 + PDV


Danas mi je jedan kratak razgovor od 0,33 min naplaćen 5,30 dinara umesto 4,56 din koliko bi trebalo prema njihovom cenovniku.
Negde im se čuveni informacioni sistem "zabunio" 16% na moju štetu

0,33x2,90=0,96+2.90=3,86x1,18=4,56 ODAKLE MI ONDA NAPLATIŠE IZNOS OD 5,30 din?!?

:(
Srećom pa mi je to danas bio jedini poziv sa te kartice u zadnjih 2 meseca...
[ zALFex @ 19.12.2007. 22:41 ] @
Stvarno sam cenio Telenor, ali ovo me jako razocaralo, iako sam postpaid korisnik.
Pogorsanje uslova/poskupljenje usluga nikada nije prijatno...Ne znam sto je ovo Telenoru trebalo...
Nadam se da ce se stvari promeniti...
Sada bi vip sve mogao da ih predje i uvede tarifiranje po sekundi na svim paketima!:D
[ zALFex @ 19.12.2007. 22:48 ] @
Citat:
Catch 22: Telenor Priča:
minut = 2.90 u mreži + PDV
upostava veze 2.90 + PDV


Danas mi je jedan kratak razgovor od 0,33 min naplaćen 5,30 dinara umesto 4,56 din koliko bi trebalo prema njihovom cenovniku.
Negde im se čuveni informacioni sistem "zabunio" 16% na moju štetu

0,33x2,90=0,96+2.90=3,86x1,18=4,56 ODAKLE MI ONDA NAPLATIŠE IZNOS OD 5,30 din?!?


Zato sto 33 sekunde nije 0,33 minuta, nego 0,55 (33/60) minuta.
[ zemun88 @ 20.12.2007. 01:07 ] @
Ja sam postpaid korisnik telenora i imam paket prenesi 125 i prezadovoljan sam. Cak mi i racun tacno obracunavaju.

Ali ovo sto su uradili sa pripejdom je cist bezobrazluk i stvarno zivimo u banana drzavi

To sto su uradili je cist monopol i vreme je da neko kazni sva 3 operatera, a videcemo sta ce ratel da uradi.
Kod Srba moze sve naopacke dok se neopametimo.
[ Catch 22 @ 20.12.2007. 01:43 ] @
Citat:
zALFex: Zato sto 33 sekunde nije 0,33 minuta, nego 0,55 (33/60) minuta.

Lepo sam napisao 0,33 minuta (*za tebe, prevedeno to je 20 sekundi)

Pa računica ide tačno tako kako sam već napisao 0,33 minuta X cena minuta...

I tako na svakom kratkom razgovoru nek "pogreše malkice"...

Bašibozluk balkanski, najčistiji!!!
[ zALFex @ 20.12.2007. 09:46 ] @
33 sekunde se uklapaju u iznos koji ti je skinut:

0,55* 2,9 = 1,595 razgovor
1 * 2,9 = 2,9 uspostava
total = 4,495 ukupno bez pdv
total*1.18 = 5,3041 ukupno sa pdv

[ bmarke @ 20.12.2007. 22:09 ] @
Pretpostavljam da misle da će u ovom periodu (mesecu darivanja), kada naplaćuju 1 dinar minut razgovora u mreži, korisnici lakše da progutaju prelazak na nov sistem tarifiranja...

Malo su dali, a još više dobijaju...ne treba zaboraviti koliko je korisnika dopunilo inicijalnih 500 dinara za aktivaciju prepaid priče za 1 dinar. :)

[Ovu poruku je menjao bmarke dana 21.12.2007. u 07:49 GMT+1]
[ Catch 22 @ 21.12.2007. 02:54 ] @
[ marko.c @ 21.12.2007. 06:45 ] @
Totalna glupost sa zaokruzivanjem na minut, sta ako hocu da obavljam vise kratkih razgovora sto da mi naplacuju kao ceo minut. Ovo im je veliki minus jer ima korisnika koji obavljaju mnogo kratkih razgovora, ne pricaju svi 2-3 min( i vise). Sto puta sam bio u situaciji da moram da okrenem neke ljude samo na kratko da ih obavestim nesto ili da pitam ili sta vec... znaci za to mi treba 10-15sek, sad moram da placam nesto sto nisam ni potrosio (preostalih 45-50 sek), bezveze...Jedino da pricam nesto bezveze samo da bi iskoristio to vreme kad vec placam unapred....
[ Slobodan Milivojevic @ 21.12.2007. 12:09 ] @
Nazalost jedino resenje za veci broj kratkih razgovora je sada jedino postpaid (cak su naj isplatljiviji paketi sa uracunatim minutima).
[ Catch 22 @ 21.12.2007. 12:13 ] @
Citat:
marko.c: Totalna glupost sa zaokruzivanjem na minut, sta ako hocu da obavljam vise kratkih razgovora sto da mi naplacuju kao ceo minut. Ovo im je veliki minus jer ima korisnika koji obavljaju mnogo kratkih razgovora, ne pricaju svi 2-3 min( i vise...

Operateri, ocigledno misle suprotno od tebe... najupadljivija razlika je u njihovom shvatanju "minusa" !
:(
[ zALFex @ 21.12.2007. 18:32 ] @
Telenorov sajt vise ne pruza tacne podatke o pripaid tarifnim paketima tj. tarifiranju.

Pise sledece:

Fiksna nadoknada za svaki započeti razgovor iznosi 2,9 dinara. Razgovori u tarifnom paketu PRIČA tarifiraju se prema broju utrošenih sekundi, nakon utrošenog prvog minuta. Cene su prikazane bez PDV-a.

Zar ne bi trebalo da se na prici tarifira po sekundi!?

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3662
[ calexx @ 21.12.2007. 19:13 ] @
A tebi promakla prva poruka u ovoj temi? U svim paketima se zaokružuje prvi minut osim u ona dva gde se zaokružuje svaki, ako sam dobro razumeo.
[ zALFex @ 21.12.2007. 21:04 ] @
Razocaran,kao da sam citao ono sto zelim da procitam...a to je da u paketima "PRICA"(umesto "PORUKE") i "POSLE 4" nece nista menjati:(...
Izvinjavam se sto sam uneo zabunu...Vec sam hteo ljude da savetujem da predju na Pricu...:)
Dobro je sto nisam!
Da bar zaokruzuju do prvih 30 sekundi...(tako bi i zaokruzivali i bili bolji od kunkurencije)
[ nervous83 @ 22.12.2007. 13:40 ] @
ja sam poludeo... mislim, nece nesto mnogo da me ostete, ionako mi je prepaid samo privremeno resenje, nego me nervira to sto rade tako dzukacki... A da su ostali jedini da zaokruzuju na sekund, kladim se da bi privukli jos brdo korisnika...
[ Slobodan Milivojevic @ 22.12.2007. 18:53 ] @
Zanimljiva poruka mi stigla na prepaid broj:
Citat:
Predjite na najpovoljniju tarifu Prica (2,9 din/min u mrezi, 2,2 din/SMS, tarifiranje po sekundi nakon prvog minuta) slanjem sms sa porukom P na 9699 do 28.12.


A zasto mi nisu poslali poruku da se na mom tarifnom paketu (Jedna Cena) od sada vrsi zaokruzivanje prvog minuta razgovora?

Gde su napisali cenu van mreze, i gde su spomenuli skromnih 2,9din za uspostavu veze u paketu Prica?


Kako posle da ljudi ne kazu "lopovi" kad samo zamazuju oci. Zamislite korisnika koji recimo koristi tarifne dodatke, i nije bas upucen da oni ne mogu da se koriste na paketu Prica, predje covek, i sta je uradio?!

Zasto nas prave budalama, i vredjaju inteligenciju... Morao sam da upozorim par ljudi da ne nasedaju na te fore, jer znam da koriste omiljeni broj / dodaj SMS.

Tuga!
[ batancev @ 22.12.2007. 21:46 ] @
ajde de slobodane nemoj sada tako naglo menjati kurs
do pre koji dan si cinjenicu da telenor ne menja nista
bez pitanja korisnika glorifikovao kao njegovu najvecu
prednost u odnosu na mts koji to radi bez ikakave saglasnosti
pusti sada ljude da ti ovim extraprofitom i dalje omogucavaju
da razgovaras za 1din/min, da budes korisnik najbolje mreze
and last but not the least, da mislis lepse i vidis dalje....
povraca mi se od ovih slogana kao i od svih ostalih slogana
svih ostalih operatera
nije nego
[ Slobodan Milivojevic @ 22.12.2007. 22:27 ] @
Ja sam cenio telenor zato sto do sada nista nije menjao bez saglasnosti korisnika, za razliku od mts-a. Ali izgleda da se to promenilo. Jednostavno moram da kritikujem ono sto nije dobro.

Kao sto mt:s nije nikome poslao obavestenje o zaokruzivanju prvog minuta, tako je i Telenor ovoga puta precutao. Apsolutno mi odgovara 1din/1min i koristim tu promociju uveliko, ali kao sto rekoh, moram da kritikujem stvari koje nisu dobre. Opet ostajem pri tome da su Prenesi paketi koje je Telenor uveo nesto sto je po mom misljenju odlicno. Da su tarifni dodaci i omiljeni broj na Telenoru isto super (za maltene 0 dinara ceo mesec pricate sa omiljenim brojem) za razliku od konkurencije koja naplacuje uspostavu veze, ili na postpaidu daje 100x manji popust.

Ali da ne idem u offtopic, dobre stvari su dobre stvari, ali ima i onih koje nisu dobre nazalost.
[ batancev @ 22.12.2007. 22:37 ] @
korisnici mix paketa mts-a imaju sve tarifne dodatke na raspolaganju za razliku od telenorovog prenesi koji ih uopste nema i imaju jos i f&f brojeve koje niko nema tako da je mix mnoooooooogo bolje resenje s tim da je naravno mix kopija prenesi
i ne razumem za ovaj "100x manji popust"
[ Slobodan Milivojevic @ 22.12.2007. 23:05 ] @
Ovako, rekao sam da su Prenesi paketi odlicna stvar koja se pojavila na nasem trzistu. Ne kazem da mt:s nije dodao jos tarifne dodatke na njih i napravio Mix pakete, koji su sad za nijansu mozda i bolji od Prenesi, ali to ne menja cinjenicu da je Telenor prvi uveo taj koncept minuta i poruka koji nisu podeljeni po mrezama, pa se jos nepotroseni i prenose.

Sto se tice popusta:
Telenor
Citat:
Tarifni dodatak: Dodaj Omiljeni broj
Popust ka broju: 99,99%
Cena*: 123,00

*cena je bez PDV-a.


mt:s
Citat:
Postpaid Extra: mt:s najdraži broj
Pozivanje jednog mt:s broja sa 99% popusta nakon potrošenih besplatnih minuta uključenih u pretplatu.
Cena*: 125,00

*cena je bez PDV-a.

Citat:
Prepaid najdraži broj
0 dinara po minutu
1,50* dinara odgovor na poziv
Cena*: 120 din

*cena je bez PDV-a.


Mozda nekome izgleda malo, ali sa telenorovim dodatkom mozete da pricate 100 minuta za istu cenu kao 1 minut kod mt:s-a. Sad sto kod Telenora nije moguce koristiti ovo uz nove tarifne profile, to je vec problem.
[ calexx @ 22.12.2007. 23:10 ] @
Nema (ili bar nigde ne piše) f&f brojeva uz Mix pakete.
[ pisac @ 22.12.2007. 23:16 ] @
Tarifni dodatak omiljeni broj, je na Telenor mreži neuporedivo bolji, tako da to što MT:S nudi za "mix" tarifu u stvari ne služi ničemu. Ono što ja uradim na telenor mreži za 145 dinara, na mt:s-u bi me izašlo preko 500. Ostale tarifne dodatne ne koristim jer mi i ne trebaju, tako da me bole uvce za njih.

A što se tiče činjenice da korisnici nisu obavešteni o promeni načina tarifiranja, pogledaću da li ima osnova da se taj postupak prijavi tržišnoj inspekciji, pa ću (ako ima) to i prijaviti, i to obe mreže (odvojeno).
[ Slobodan Milivojevic @ 22.12.2007. 23:31 ] @
Ok, sad bi molio da se vratimo na temu...
[ zoxy @ 23.12.2007. 11:33 ] @
Dzhaba vracjanje na temu...sada imamo 3 identichne ponude od 3 razlichite mrezhe...
Hm...shta je to konkurencija?

Ovce su za shishanje...znachi korisnicima ZA SADA ostalu mix i prenesi paketi, samo je pitanje dokle cje i to da traje....
[ Slobodan Milivojevic @ 23.12.2007. 11:53 ] @
To da je stanje kao pod monopolom stoji, tendencije na trzistu, citaj dogovor.

Prica ~ Laki
Poruke ~ Tipi
Posle 4 ... hm nema kod mt:s-a

Vip standard ~ Kul

Toki - hm... nema kod konkurencije

Nema neke preterane razlike

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 23.12.2007. u 20:32 GMT+1]
[ batancev @ 23.12.2007. 17:07 ] @
ne valja ti to poredjenje i izjednacavanje tarifa koje su povoljnije za sms jer je tarifiranje na tipi 60+1 a na poruke 60+60!!!
kul je bolji od vipa jer ima i 3 f&f broja koji su vise nedo duplo jeftiniji (koji btw. postoje samo na mts i to na svim tarifama)
[ zzviktor @ 23.12.2007. 18:06 ] @
Pa ja mislim da je vip jefrtiniji od mts cool jer daje 50% dopune vise.
[ batancev @ 23.12.2007. 18:26 ] @
ups, to je tacno i to sam prevideo ali i mts je davao te bonus dopune
poenta je da nisu bas jednake tarife
[ SIVONJA2 @ 23.12.2007. 19:52 ] @
Citat:
19. decembar 2007. – U skladu sa tendencijama na srpskom tržištu mobilne telefonije, Telenor prelazi na jedinstven sistem tarifiranja za sve svoje pripejd korisnike, osim onih koji koriste tarifne pakete „Poruke“ i „Posle 4“. Nezavisno od tarifnog paketa, od 21. decembra razgovori će se tarifirati po sekundi nakon utrošenog prvog minuta.
Telenor svojim postojećim pripejd korisnicima nudi mogućnost da pređu na tarifni paket „Priča“ i time uštede i do 15 odsto u odnosu na svoje dosadašnje troškove.

Za korisnike tarifnog paketa „Priča“ cena SMS poruke od sada je svega 2,2 dinara, dok cena minuta ostaje 2,9 dinara.


to je lažnjak da te navuku da predješ sa jedne cene na priču pa da se posle mesec dana ne možeš da vratiš jer se cena sms-a vraća na2,9.dinara. ...provereno 100%
[ Catch 22 @ 23.12.2007. 22:20 ] @
Citat:
SIVONJA2: to je lažnjak da te navuku da predješ sa jedne cene na priču pa da se posle mesec dana ne možeš da vratiš jer se cena sms-a vraća na2,9.dinara. ...provereno 100%

Imam utisak da nešto nisi dobro razumeo...
Svi prepaid paketi se tarifiraju tako što se odmah po uspostavljanju veze naplaćuje:
1. Uspostava veze
2. Cena punog minuta
3. PDV

Na paketima "Poruke" i "Posle 4" se tarifiranje vrši po minutu za ukupno trajanje razgovora, a na svim ostalim paketima nakon prvog minuta tarifira se po sekundi

Imajući sve ovo u vidu ne vidim zašto bi iko želeo da ostane na paketu "Jedna cena", kada je mnogo skuplji od "Priča"!?!

Jedna cena (FLAT tarifa):
1,5+8,5=10,00+pdv=11,80 (naplaćuje se odmah po uspostavi veze, a po isteku prvog minuta se tarifira svaki sekund oko 20 para sa PDV-om)

SMS 2,2+pdv=2,60

Priča u mreži:
2,9+2,9=5,8+pdv=6,84 (naplaćuje se odmah po uspostavi veze, a po isteku prvog minuta se tarifira svaki sekund oko 6 para sa PDV-om)
Priča van mreže:
2,9+6,5=9,4+pdv=11,09 (naplaćuje se odmah po uspostavi veze, a po isteku prvog minuta se tarifira svaki sekund oko 13 para sa PDV-om)

SMS 2,2+pdv=2,60

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 23.12.2007. u 23:34 GMT+1]
[ zoxy @ 23.12.2007. 22:31 ] @
Tarifni dodaci!!!
[ Catch 22 @ 23.12.2007. 22:55 ] @
Citat:
zoxyTarifni dodaci!!!

Ako mobilnim telefonom pričaš isključivo sa jednom osobom, možda je vreme da nabavite Voki-Toki!
[ agasoft @ 23.12.2007. 23:04 ] @
Od kad je to priča flet tarifa?
[ Slobodan Milivojevic @ 23.12.2007. 23:06 ] @
Sa dometom od nekih 200-300km? Meni je jeftinije da se cujem preko omiljenog broja nego fiksnim telefonom.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.12.2007. 23:07 ] @
Citat:
agasoft: Od kad je to priča flet tarifa?


Covek je rekao za Jednu cenu da je flat tarifa.
[ agasoft @ 23.12.2007. 23:32 ] @
Rekao je i za priču, ako ja vidim, on je ta dva paketa poredio
[ Catch 22 @ 24.12.2007. 02:53 ] @
Citat:
agasoft: Rekao je i za priču, ako ja vidim, on je ta dva paketa poredio

@agasoft: Problem je sto ti forum pratis preko emaila, pa onda ne registrujes ispravke komentara...
Istina je da je prvo pisalo i za "Prica" da je FLAT, ali sam to odmah posle minut - dva ispravio, tako da za "Prica" stoji sada onako kako treba...
[ agasoft @ 24.12.2007. 12:25 ] @
Ok, catch22, sve je u redu, doista na sajtu nisam bio mesecima... Navratim
po nekad da vidim PP
[ bond007bond @ 26.12.2007. 13:15 ] @
Citat:
19. decembar 2007. – U skladu sa tendencijama na srpskom tržištu mobilne telefonije, Telenor prelazi na jedinstven sistem tarifiranja za sve svoje pripejd korisnike, osim onih koji koriste tarifne pakete „Poruke“ i „Posle 4“. Nezavisno od tarifnog paketa, od 21. decembra razgovori će se tarifirati po sekundi nakon utrošenog prvog minuta.
Telenor svojim postojećim pripejd korisnicima nudi mogućnost da pređu na tarifni paket „Priča“ i time uštede i do 15 odsto u odnosu na svoje dosadašnje troškove.

Za korisnike tarifnog paketa „Priča“ cena SMS poruke od sada je svega 2,2 dinara, dok cena minuta ostaje 2,9 dinara.


telenor je sakrio da je za sve pakete uveo zaokruživanje na minut, zajedno sa ovom promenom, ne znam, ali je sigurno

[Ovu poruku je menjao markom dana 26.12.2007. u 22:43 GMT+1]
[ madmax-wifi @ 27.12.2007. 07:26 ] @
Citat:
Da li neko ima pri tastaruri cenovnik recimo Telenora u Norveškoj ili nekoj bližoj zamlji?


Telenor u Norveskoj...
http://www.telenor.no/privat/mobil/priser/

Telenor u Svedskoj...
http://www.telenor.se/110.jsp
[ Mister Big Time @ 30.12.2007. 00:17 ] @
Kada ce vam uci u glavu da Telenoru nije cilj da razvija prepaid vec postpaid? Kako naterati korisnike da predju na u svemu povoljniji postpaid? Prosto, nepovoljnim uslovima prepaida...

To je dalekooo od ispravnog, ali zaista ne vidim razlog da neko ko trosi na dopune po 1000 din mesecno ne bude na postpaidu. Sto se kaze prijateljski savet...

Mada, uvek ce biti prepaid-ovaca... a sada je tu i konkurencija pa ce biti zanimljivo gledati turbulencije na trzistu.

[ zALFex @ 06.01.2008. 16:22 ] @
Nakon ovih promena, prepaid paket Prica jos vise lici na postpaid paket Start.
Razlika je u tome sto se placa pretplata, sto je minut van mreze 5,9 (umesto 6,5din), sto je uspostava 2,5 (umesto 2,9 din.) i tarifiranje je po sekundi.
[ brzibg @ 08.01.2008. 14:30 ] @
PA JA NE MOGU DA VERUJEM!!!

Ja sam primetio da mi kredit odjednom brzo počeo da opada, a pri tome koristim njihovu "čaroliju" za jedan dinar pa sam očekivao da će mi još duže trajati... Kako mi je danas prvi radni dan i hteo sam da se odmorim od računara za ove praznike, odem ja danas na Telenorov portal i imam šta da vidim. Razgovor "Evo me za 5 minuta, stavi kafu" 15,15 dinara. Pa kao da su mi oni skuvali kafu #$#$#$#$#$.

Jao zašto ne smem da psujem sada ovde... Meni nije jasno kako je to dozvoljeno. Ja sam njihov korisnik od 1999. godine i oni sada odjednom odluče da promene pravila igre. Ja nisam nigde video da su to objavili... Niti da su rekli da će od tad i tad biti tako pa kome se ne sviđa neka pređe kod drugih. Mogu da mi šalju njihove u*rane SMS reklame svaki dan a neobaveste me kako će od tada i tada da počnu da me pljačkaju!!!???

Počeo sam taman da se premišljam oko prelaska na post paid a sada sam siguran da neću nikada. Jer ovde su uspeli da me pokradu, ali ne mogu više od 500 dinara koliko imam na računu, a što će reći da oni tako mogu da odluče jednog dana da minut u post paidu bude 1000dinara i da je tarifni interval bude 30 minuta i da mi bez blama pošalju račun na par stotina hiljada dinara koje ja moram da platim?!?

Ma izem ti ja i ovu zemlju u kojoj oni mogu da se ponašaju tako.

I ne mogu i dalje da verujem da su to uradili! Posle 9 godina jedan takav bezobrazluk im je upravo oterao korisnika, a kako u mom okruženju za sve tehničke savete, pa i mobilne telefone, pitaju mene, biće ih još više! I tako bi svi trebali da reaguju. Ovo ne sme da im prođe tako lako!

Vrati se Kariću sve ti je oprošteno!!!
[ zzviktor @ 08.01.2008. 15:08 ] @
Pa ako vec menjate operatera uzmite VIP oni za svaku dopunu daju 50% vise uz
svaku dopunu mreza je ista kao i mts tamo gde imaju vip bs je kvalitetnija
nego telenor i mts zajedno...

I oni zaokruzuju na minut ali je njihov minut naj jeftiniji jer daju bonus
kredit. Cene minuta su naj vece kod telenora i oni su dok su bili po
sekundi bili naj povoljniji...

Drugo malo skuplje ali delotvorno resenje je kombinacija mts, telenor
tarife koje daju 2.9 din min u mrezi ali je mana ovih tarifa skupa
uspostava i jos skuplji sms...
[ burda @ 08.01.2008. 15:46 ] @
PITAM SE: Da li su ovi iz Telenora uopste mogli, sami na svoju ruku, bez prethodnog upozorenja korisnika, da promene nacin tarifiranja? Postoji li neko drustvo ili udruzenje za zastitu potrosaca? Koliko ja shvatam stvari, radi se o dvostranom usmenom ugovoru izmedju Telenora i korisnika, i oni ne bi smeli da menjaju uslove tarifiranja koji bi bili nepovoljniji po korisnika bez njegove saglasnosti. Radi se o stecenim pravima, i ne moze Telenor da ih menja na ovaj nacin.
Da ih tuzimo?
[ zzviktor @ 08.01.2008. 16:14 ] @
Pa dobro ali nemamo mnogo od toga to bi trebao ratel da se oglasi povodom
takvih pojava kao sto su zaokruzivanje na minut...
[ Slobodan Milivojevic @ 08.01.2008. 16:19 ] @
Pa ocigledno da moze, pogledajte mt:s koji je proslog proleca unakazio TOKI tarifu, kad su povecali cenu van mreze, a sve pokrili smanjenjem cena. Nakon toga su ukinuli NETI tarifu koja je bila malo povoljnija od "unakazene" TOKI tarife, i sve korisnike bez pitanja vratili na TOKI, a besplatna promena tarifnog paketa je "propala".

Posle su se setili da zaokruzuju prvi minut, pa je doslo do situacije da kad vam neko kaze "Halo" vama naplati ~15din ako zovete van mreze.

Pritom nikoga nisu obavestili ni o cemu putem SMS poruka.

Telenor je video da tako moze da se posluje u Srbiji, i da ima dosta ovaca za sisanje, a i u vrhu drzave i da niko nece da ih dira... Nazalost Srbija je kao divlji zapad.
[ MP3MP3 @ 08.01.2008. 16:49 ] @
Strasno sta nam rade!...Inace na divljem zapadu bilo cini mi se malkice bolje,nisu zaokruzivali prodatu municiju.20 nije jednako 100.Ni 33 ni 55 ni 76 nisu 100.Dok kod nasis dragih :-) operatera sve do 60 je 60.Mora da su u osnovnoj preskocili drugi razred...VRATI NAM SE KAMENO DOBA!Pola kamena je samo pola.
[ brzibg @ 08.01.2008. 19:23 ] @
Ovo sam napisao kao poređenje ove situacije u drugom topic-u.
Sednem ja u kafić i kelner mi naplati umesto jednog piva ceo karton, i srdačno mi ponudi da ako mogu imam pravo da ga celog popijem odjednom. Pa ako ne mogu ili mi se ne pije ko me ....

Meni je malo čudno da nema više ljudi kojima ovo smeta ili ima još puno ovakvih kao ja koji su to tek danas shvatili.
[ agasoft @ 08.01.2008. 22:19 ] @
Ima ljudi, ali i telekom ti je isti... na minut...
[ brzibg @ 10.01.2008. 14:04 ] @
Citat:
agasoft: Ima ljudi, ali i telekom ti je isti... na minut...


Ma nije problem u ceni. Ustvari jeste ali tu ima alternative u tarifama, tarifnim dodacima i sl. Problem je u tome sto su oni eto tako preko noci odlucili da naplacuju vise i zaokruzuju kako im se svidja. Svega ovoga ne bi bilo da su recimo 19.12. kada su vec doneli tu odluku, svim pre paid korisnicima poslali jedan SMS sa obavestenjem da ce npr. od 1.1.08. poceti tako da tarifiraju i da eto svi oni mogu da predju na neku drugu tarifu, bla bla. Umesto toga mi treba da se cesemo i preispitujemo sa kime smo toliko razgovarali, kad nam je nestalo toliko kredita. Ta Standard tarifa na kojoj sam ja je ubedljivo najskuplja: prvi minut 10.62 ka Telenor mrezi 15.15 dinara minut ka drugim nacionalnim mrezama, ali joj je jedina prednost bila u tarifiranju po sekundi.

Inace upravo sam dobio odgovor Telenora na moju reklamaciju na racun. Kada sam im pisao tada jos uvek nisam znao za te njihove "prekonocne" promene... Znaci, ni izvinite, ni zao nam je, nego reklama za drugu tarifu.... Strasno!

[quote]Kompanija Telenor je od 21/12/2007 uvela novi nacin tarifiranja za sve prepaid pakete, osim PORUKE I POSLE 4. Novi nacin tarifiranja podrazumeva da se prvi zapoceti minut razgovora naplacuje kao ceo minut, i ako ste razgovarali manje od 60 sekundi. Ali, nakon toga razgovor se tarifira po sekundi.

S obzirom da se Vas korisnicki broj **** nalazi u tarifnom paketu STANDARD prvi munut razgovora Vam se u nacionalnom saobracaju naplacuje 15.151 dinar dok je prvi minut u okviru Telenor mreze 2.950 dinara za vreme trajanja promocije "Carolija pocinje pozivom", a 10.620 dinara nakon zavrsetka navedene promocije.

Ovim putem Vam predlazemo da razmotrite mogucnost promene tarifnog paketa u znatno povoljniji paket PRICA, u okviru kojeg cena prvog minuta razgovora u nacionalonom saobracaju iznosi 11.092 dinara, a u mrezi 4.602 dinara za vreme trajanja promocije i 6.844 dinara nakon zavrsetka promocije.

Sve navedene cene prvog minuta razgovora su prikazane sa PDV-om i uracunatom fiksnom naknadom.

Vise informacija o tarifnim paketima mozete saznati putem sledeceg linka http://www.telenor.co.yu/section=private&page=77.
[ agasoft @ 10.01.2008. 14:21 ] @
Telekom je rođak, to uradio isto još šesnaestog novembra, bez obaveštenja
korisnika, ni sms-om, ni na sajtu...
[ brzibg @ 10.01.2008. 14:35 ] @
Citat:
agasoft: Telekom je rođak, to uradio isto još šesnaestog novembra, bez obaveštenja
korisnika, ni sms-om, ni na sajtu...


SUPER!
I umesto da iskoristi tu glupost MTS-a, Telenor je brze bolje pohitao da i on prevari svoje korisnike. Koliko se ja secam, do sada nisu radili takve stvari. Zato sam i bio na 063 mrezi toliko dugo.

Stara srpska: "Pa svi kradu, sto ja da ne kradem"???
[ agasoft @ 10.01.2008. 14:58 ] @
meni još vrede tarifni dodaci...
[ zALFex @ 10.01.2008. 16:18 ] @
Zajedno sa uvodjenjem novog nacina tarifiranja, trebalo je da uvedu i novu tarifu koja bi bila odgovor na VIP prepaid tarifu i Kul tarifu mt:s-a...
[ Slobodan Milivojevic @ 10.01.2008. 16:20 ] @
Nazalost je i Telenor poprimio osobine poslovanja u Srbiji... Menjaj sta 'oces, nikome nista ne pricaj, i ubiraj kajmak
[ calexx @ 10.01.2008. 20:24 ] @
Pa naravno, njima je cilj da dovuku pare a ne da uvedu kvalitetnije ili povoljnije telefoniranje. Važno je da se reklamira 0 ili 1 dinar minut, gomila "besplatnih" minuta a pravu računicu zna par procenata zaludnih posetilaca foruma. To im ama baš ništa ne znači. Naročito zato što su mnogi odavno batalili dopune gde deru i prešli na postpejd gde nešto mora da se plati ali je zato sve ostalo povoljnije.
[ owim @ 11.01.2008. 05:16 ] @
Koristim prepaid Jedna cena, gledao sam specifikaciju na decembar, i od 21.12., kada je trebalo da krene zaokruživanje na minut - ništa od toga. Razgovori od 10 sec tarifiraju se kao uspostava veze + broj sekundi. Možda zato što imam "1 min za 1 min", mada ne vidim direktnu vezu.

Primer iz sepcifikacije:
31.12.2007. 12:10:17 6 sekundi 062xxxx RAZGOVOR 2.95

Još neko?
[ brzibg @ 11.01.2008. 11:32 ] @
Minut razgovora dok traje "Novogodisna carolija" je (minut 1 din + PDV) + (Uspostavljanje veze 1.5 + PDV) = 1.18+1.77=2.95

Dakle skinut ti je ceo minut!



MISLI LEPSE! KRADEMO I DALJE!
[ Mr One @ 12.01.2008. 02:07 ] @
Hmm to zaokruživanje na minut može se gledati dvojako (i kao neispravno i kao delimično ispravno):

Verzija 1:
-Npr. zamislite da putujete autobusom koji ide na relaciji Beograd - Podgorica s tim da vi idete samo do Čačka, a da vas auto prevoznik primorava da platite kartu za celu trasu od BG do PG.

Verzija 2:
Autobusku kartu u GSP-u (Gradski prevoz - Beograd) košta 29 dinara bez obzira da li ćemo se voziti npr. autbusom 88 od Zemunskog keja (početna stanica) do Beogradskog sajma (1/3 trase linije možda i manje) ili do Železnika (poslednja stanica). Čisto radi orijentacije trasa linije je oko 18 Kilometara puta.
[ Catch 22 @ 12.01.2008. 02:20 ] @
@Mr One: Zaboravio si samo da apsolviraš i koliko često, u toku jednog dana putuješ do Čačka / Beogradskog Sajma a da pri tom uvek plaćaš punu cenu vožnje...
Neki dan čujem komentar jedne mlađe ženske osobe: "Ovo nešto nije normalno, ispada da sam počela da trošim 200 dinara kredita dnevno!?"
Krenem da joj objasnim, ali me je "izgubila" na drugoj prosto-proširenoj rečenici...
[ owim @ 12.01.2008. 02:27 ] @
Evo još zanimljivosti iz moje specifikacije poziva (Jedna cena, prepaid, "čarolija" uklj.):

1.
05.12.2007. 04:19:42 0 38162909xxxxxx USPOSTAVA VEZE 1.77
--> zašto mi je naplaćena uspostava veze pri pozivanju svoje Gov. pošte?

2.
24.12.2007. 16:00:15 0 0038162xxxx USPOSTAVA VEZE 3.54
--> od kada je na tarifi Jedna cena uspostava veze 3,54?

3.
25.12.2007. 20:27:05 1 062xxxxx RAZGOVOR 2.95
--> kako razgovor od 1sec može biti jeftiniji od razgovora od 0sec (stavka gore)?

4.
31.12.2007. 12:09:26 0 062xxxx USPOSTAVA VEZE 3.54
--> ponovo uspostava veze van cenovnika --> objasnio je neko gore, pa sam razumeo.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.01.2008. 10:16 ] @
Citat:
owim: Evo još zanimljivosti iz moje specifikacije poziva (Jedna cena, prepaid, "čarolija" uklj.):

1.
05.12.2007. 04:19:42 0 38162909xxxxxx USPOSTAVA VEZE 1.77
--> zašto mi je naplaćena uspostava veze pri pozivanju svoje Gov. pošte?

2.
24.12.2007. 16:00:15 0 0038162xxxx USPOSTAVA VEZE 3.54
--> od kada je na tarifi Jedna cena uspostava veze 3,54?

3.
25.12.2007. 20:27:05 1 062xxxxx RAZGOVOR 2.95
--> kako razgovor od 1sec može biti jeftiniji od razgovora od 0sec (stavka gore)?

4.
31.12.2007. 12:09:26 0 062xxxx USPOSTAVA VEZE 3.54
--> ponovo uspostava veze van cenovnika --> objasnio je neko gore, pa sam razumeo.


Ovde je u pitanju duplo naplacivanje uspostave veze kod razgovora koji su kraci od 1 sekunde. Ja sam se zalio mail-om sa portala, i juce me zvali na postpaid broj, i izvinjavali se 2-3 minuta sto su mi naplatili tako, i dopunili mi kredit... Zali se i ti... Dobices pare nazad.
[ owim @ 12.01.2008. 23:16 ] @
Citat:
Ovde je u pitanju duplo naplacivanje uspostave veze kod razgovora koji su kraci od 1 sekunde. Ja sam se zalio mail-om sa portala, i juce me zvali na postpaid broj, i izvinjavali se 2-3 minuta sto su mi naplatili tako, i dopunili mi kredit... Zali se i ti... Dobices pare nazad.


I know the drill. Poslao sam email, sve sa fotokopijom LK. i istim tekstom koji sam stavio na forum. Nervira me što moram da idem kroz listing i gledam sve brljotine koje brave. Ako ništa drugo, bar će se javiti i popraviti. Smešto je što je to par dinara, više mi trebalo vremena da napišem mail. Al' dobro.