[ fangorn @ 19.12.2007. 18:25 ] @
Ubacim video file u Premiere CS3, uradim sta treba i hocu da exportujem u Encore da bi uradio autoring DVD-a ali ta opcija je uvek siva i ne moze da joj se pristupi. U cemu gresim? Znam da je Encore sastavni deo Premiera CS3 tako da bi trebalo da je instaliram zajedno sa Premierom.
[ Cileinteractiv @ 26.12.2007. 12:31 ] @
Druze, nije jasno da li si instalirao Encore ili ne?
[ bytefx192 @ 26.12.2007. 21:04 ] @
JA sam imao slicnih problema, i bio mi je instaliran ENCORE....?
I da pitam nesto, iako nije za ovu temu... Imam instaliran, pored 7 i premiere 2.0, i iz njega bih hteo da rendam u MPEG2-DVD. Ali ja nemam opciju preko ENCORE-a za MPEG2
U cemu je prob...?
pozZ
[ fangorn @ 26.12.2007. 21:33 ] @
Citat:
Cileinteractiv: Druze, nije jasno da li si instalirao Encore ili ne?

Encore CS3 ne postoji kao poseban proizvod, vec je sastavni deo Premiera CS3. Jednostavno je opcija "File/Export/Export to Encore" uvek siva, ne moze da joj se pristupi.
[ Cileinteractiv @ 27.12.2007. 15:49 ] @
Secas li se toka instalacije SC3 paketa. Nadam se da si instalirao ceo paket ili bar čekirao da se i Encore kao dodatak instalira.
[ fangorn @ 27.12.2007. 16:24 ] @
Tokom instalacije uopste nema opcije da se ukljuci ili iskljuci instalacija Encore-a. Jedina opcija koja moze da se odcekira/cekira je Adobe shared components (oko 29MB). Pretpostavljam da je Encore integrisan u Premiere CS3 i da se instalira u svakom slucaju, tj. ne moze da se iskljuci iz instalacije.
[ ibroinuna @ 02.01.2008. 11:15 ] @
Ako neko nađe rešenje neka piše i ja se sa tim mučim i nikako da uspem i dali treba posebno tražiti i instalirati Encore za CS3
[ laki777 @ 07.01.2008. 03:13 ] @
Isti problem...

http://209.85.129.104/search?q...&cd=2&client=firefox-a

Probacu da instaliram Adobe Encore DVD Cs3 Retail...
[ ibroinuna @ 07.01.2008. 11:45 ] @
Javi ako uspeš
[ dvd studio @ 10.01.2008. 23:10 ] @
Odakle instalirate Premiere CS3 i Encore CS3 ?
Mislim iz kog paketa : CS3 Production Premium ili CS3 Master Collection ?
[ dvd studio @ 10.01.2008. 23:18 ] @
Citat:
fangorn: Encore CS3 ne postoji kao poseban proizvod, vec je sastavni deo Premiera CS3. Jednostavno je opcija "File/Export/Export to Encore" uvek siva, ne moze da joj se pristupi.


Kako ne postoji? Koliko ja znam u Master kolekciji moze da se instalira kao zasebna aplikacija.
[ fangorn @ 11.01.2008. 10:24 ] @
Premiere CS3 sam instalirao kao zasebnu aplikaciju, nezavisno od bilo kog paketa. Na Adobe sajtu sam procitao da se Encore CS3 ne isporucuje posebno vec samo kao deo Premiera CS3.
[ fangorn @ 18.01.2008. 16:28 ] @
Citat:
laki777: Isti problem...

http://209.85.129.104/search?q...&cd=2&client=firefox-a

Probacu da instaliram Adobe Encore DVD Cs3 Retail...


Probao i uspeo. Sad imam opciju Export to Encore.
[ laki777 @ 11.02.2008. 15:48 ] @
Takodje :)
[ peroo @ 04.03.2008. 00:01 ] @
pozdrav...
moze li mi neko pomoci od vas, vec duze vrijeme de mucim da spojim dva koncerta koji su u avi formatu, konvertujem ih u mpeg pa ubacim u premier pro 1.5 spojim , posto sam nov u ovome ne kapiram kako da ih prebacim u dvd, video i audio mi prekida ili u opste nema audio i sto jos nekih stvari ,
unapred vam hvala!!!
[ ibroinuna @ 04.03.2008. 16:44 ] @
Netreba da ih konvertuješ nego avi uvezeš u premijer baciš oba na tajmlajn i kada ih sastaviš na liniji oni su odma spojeni kada ih budeš eksportovao na DVD-ju.Ubaciš cd u rezač exsport to DVD i to je to,program će sam da konvertuje u mpeg i da nareže.
[ peroo @ 05.03.2008. 15:59 ] @
druze hvala ti na objasnjenju,
ja koliko se razumijem(malo:), tako bi trebalo da ide , ali nesto nestima, kao prvo premier nece da mi uvuce kaj koncert u avi formatu, a neke druge hoce, ne znam dali je do programa ili fajla koji je avi - xvid, video:frame 25000fps a video:wave codec mpeg1 audio layer2 , tu mi je nesto nejasno,
dalje kada spojim na timeline neke fajlove koje mi uvuce na opciji export to dvd mi kaze nesto kao ne postoji media burner, u glavnom muku mucim...
pomazi ako mozez , hvala...
[ Igy81 @ 09.03.2008. 21:08 ] @
Sto se tice glavne teme Adobe Premiere Pro CS3 export to Encore, tu moze biti jedni problem to da ti Timeline nije bio aktivan kada si kliknuo na file meni, naime ako ti nikakva sirovina nije odabrana onda Premiere nema nista sto bi mogao povezati sa opcijom export to Encore i samim tim je ostavlja deaktiviranom.

@ peroo Sto se tice fajlova koje Premiere ne moze importovati budi siguran da je problem u xvid kompresiji, premiere nikada nije dobro podnosio ni xvid ni divx.
[ ibroinuna @ 10.03.2008. 19:02 ] @
citat

druze hvala ti na objasnjenju,
ja koliko se razumijem(malo:), tako bi trebalo da ide , ali nesto nestima, kao prvo premier nece da mi uvuce kaj koncert u avi formatu, a neke druge hoce, ne znam dali je do programa ili fajla koji je avi - xvid, video:frame 25000fps a video:wave codec mpeg1 audio layer2 , tu mi je nesto nejasno,
dalje kada spojim na timeline neke fajlove koje mi uvuce na opciji export to dvd mi kaze nesto kao ne postoji media burner, u glavnom muku mucim...
pomazi ako mozez , hvala...





Pa moraš ubaciti dvd u rezač, izvini što kasnim sa odgovorom!
[ milanml @ 20.05.2008. 17:34 ] @
Pozdrav!

Da ne postavljam novu temu, iskoristižu ovu da pitam: Kako da u Adobe Encore CS3 postavim zaštitu od kopiranja DVD-a.

Na jednom forumu stoji poruka da se to radi kroz meni "Edit/Preferences/Mastering...", ali stavke "Mastering" u Encore-u koji sam instalirao - nema. Da li ja u nečemu griješim, ili se to radi kroz neki drugi meni?

Da se razumijemo, jasno mi je da se svaka zaštita može zaobići ili ukloniti, ali mi ovo ipak treba, bar da kopiranje onemogućim onima koji ne znaju za dvd decrypter i slične programe. :)
[ bytefx192 @ 02.06.2008. 14:03 ] @
Ja sam to odradio u DVD Architect, mada mislim da se ta "zastita" vrlo lako probija.....

Pozz
[ bytefx192 @ 03.06.2008. 20:01 ] @
Evo probao sam.... i.... nero odma to probija...... :(

pozZ
[ Cileinteractiv @ 04.06.2008. 18:13 ] @
Ako se na varam, neko je vec davno ovde pisao na koji nacin se vrsi zastita pri autoringu. U sustini pri DVD autoringu na primer u Architect DVD-u, postoji opcija za zastitu DVD-a od kopiranja ali, to je samo prvi korak. Architect na taj nacin ostavlja mesto za "utiskivanje" zastite pri rezanju velikih serija diskova u fabrikama i tek nakon fabrike zastita postoji. Konkretan primer je izdanje jednog kuvara na DVD-u, nije bilo moguce iskopirati ga u Nero-u, Total Comanderu, Magic ISO makeru i jos par programa za kreiranje ISO sadrzaja sa kojima sam ja probao. Ne kazem da je bilo nemoguce iskopirati ali eto ja sa navedenim programiama nisam uspeo. Ne znam nista o zastit koja je navodno koriscena a rezanje se radi u Bugarskoj...
[ bytefx192 @ 04.06.2008. 20:26 ] @
Da.... i ja sam to svatio.. odnosno cuo. Rezanje, odnosno zastita, cuo sam da postoji u Srbiji, i da kosta oko nekih 20 evra..... Mislim da to nije isplativo ako radimo neke maturske veceri.. :) Za svaki disk trebao bi da dam 20 evra, a on kosta, bar ovde kod nas, za sad 250 dinara ! ! ! Sa FULL montazom, i autoringom.... DZ !

Pozdrav !