[ milanvuk @ 20.12.2007. 16:31 ] @
Treba mi da uradim obican tekst kao kajron, znaci jedan isti tekst (kratak) da se vrti, tj da na jednom kraju jedno po jedno slovo nestaju a da se na drugom simultano sa nestajanjem pojavljuju. Pretpostavljam da to moze vrlo lako da se uradi u flashu ili swift 3d-u ali nikako da se snadjem pa bih bio vrlo zahvalan ako neko moze da mi pomogne.

Pozdrav
[ gordon_beneth @ 20.12.2007. 23:07 ] @
Nije baš kajron, više je kao telegraf,ali možda može da posluži
Code:

var tf:TextField = this.createTextField("tf", this.getNextHighestDepth(), 100, 100, 400, 20);
var format:TextFormat = new TextFormat();
format.font = "Courier";
tf.setNewTextFormat(format);
var str:String = "Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Quisque pulvinar consequat mi. Sed consectetuer erat eu sapien. Donec porta mollis neque. Vivamus semper est eget dolor. Pellentesque rutrum vehicula quam. Proin facilisis justo eget turpis. Ut scelerisque euismod nulla.";
strLen = 50;
var interval:Number = setInterval(telegraf, 50);
function telegraf() {
    tf.text = str.substr(0, strLen);
    str += str.charAt(0);
    str = str.substr(1);
}
[ milanvuk @ 21.12.2007. 15:24 ] @
To je upravo ono sto sam trazio! Jel znas mozda kako bih mogao da ubacim objekt umesto texta. Hteo bih da ubacim 3d slova sa bojama koje mi takav format omogucava (kod texta sam ogranicen na odredjene boje a hocu npr da ima neko presijavanje). U svakom slucaju hvala!
[ gordon_beneth @ 22.12.2007. 22:27 ] @
Ja sam razumeo da je u pitanju tekst koji se menja dinamički, tipa vesti koje se učitavaju iz XML-a recimo.
Ako hoćeš to da uradiš sa tekstom koji se nalazi u movie clipu, onda koristi motion tween i masku.
Da ne objašnjavam, šaljem primer pa pogledaj
[ hajduk7 @ 24.12.2007. 19:45 ] @
mozes li da stavis swf fajl posto ja ovaj fla nemogu da otvorim pa cu onda swf da preko decompillera da obradim
[ milanvuk @ 24.12.2007. 19:59 ] @
Nisam stigao da se zahvalim pa sa malim zakasnjenjem hvala! A inace lepo si razumeo samo je meni posle palo na pamet da pitam da li moze i sa objectom da se napravi slicna stvar.
A kao sto kaze hajduk ne mogu da ga sredjujem dok je fla.
[ gordon_beneth @ 24.12.2007. 22:06 ] @
U pitanju je Flash 8, nije valjda da još koristite MX2004??
Svejedno, šaljem swf i mx2004 verziju u raru
[ milanvuk @ 24.12.2007. 22:23 ] @
Ma koristim flash 8 nego sam pocetnik pa se ne snalazim bas najbolje pa sam pomislio da to sto nigde nisam mogao da vidim kod ima veze sa tim sto hajduk trazi swf fajl. Ne uzimaj za zlo. Ja kad bih znao sve to ne bih vas ovde maltretirao. Hvala na razumevanju!
[ sromanov @ 01.06.2008. 14:08 ] @
Ljudi pomagajte radim sajt za jednu Radio stanicu(lokalnu)... i treba mi kajron tekst a nemogu nikako da ga napravim u Flas 8 nesto me zeza komp

Voleo bih da mi neko od vas pomogne samo da mi postavi ovde kodove za kajron tekst

Naravno da se na kajronu mogu menjati tekstovi




Unapred Zahvalan

[ sromanov @ 01.06.2008. 14:30 ] @
Ajde molim vas!!!!!


Pomozite!!!!
[ StarCraft @ 01.06.2008. 15:28 ] @
Zar ti "ovde vec nije sastavljen kod za kajron text"?

A to sto te "zeza komp" nam ne pomaze puno. U kom smislu te "zeza komp"?
U smislu da ne mozes da upaslish flash pa treba neko drugi da ti sve isprogramira?

Ako ti nije jasno kako se u donjem kodu menja text, treba samo promeniti promenljivu "str".