[ makib @ 21.12.2007. 11:32 ] @
Dali postoji mogućnost da se (po potrebi - za ne daj Bože) snima direktno na memorijsu karticu umesto na DVD? Ili da se nakon snimanja, sa diska materijal prebaci na karticu, pa da se RW disk obriše, pa opet snima na njega? Naravno sve to da se obavi direktno na kameri (negde na terenu)
Imam kameru Sony DVD-109E i nisam video tu opciju na njemu, a nema mi logike da tako nešto ne može da se uradi.
[ mmilcic @ 21.12.2007. 15:01 ] @
Naravno da nema... Kolko para, tolko muzike... :)
[ makib @ 23.12.2007. 20:21 ] @
Zar u pitanju nije samo opcija "Presnimi" (sa diska na karticu). Predpostavljam da je to hardverski potpuno izvodljivo - obicno presnimavanje, samo je eventualno u pitanju marketinski potez. Mozda bi samo neka izmena na firmweru dozvolila tu opciju?! Dali sam u pravu?
[ makib @ 25.01.2008. 09:46 ] @
U jednom časopisu našao sam text baš o sličnim slučajevima, dakle proizvođač samo softverski neomogućuje svojim uređajima da imaju neke funkcije, koje imaju skuplji aparati. Konkretno radi se o Canonovim foto aparatima i postoje modifikovani firmveri koji otključavaju "Skrivene" funkcije. Proverio sam - ti firmveri zaista postoje. Dali možda neko ima slične informacije za DVD kamere?