[ Marko Stankovic @ 24.09.2003. 00:50 ] @
Ajde ljudi spasavajte :) ovako stanje stvari instaliran win2k i na disku ima dve particije i jedna i druga NTFS. E sada na drugoj particiji su snimljeni neki podaci koji su inace veoma vazni mojoj sestri. E moja sestra se pravila veoma vazna pa je te podatke enkriptovala. A u medjuvremenu meni je trebalo da se ta particija prebaci na FAT32 fajl sistem (ne pitajte zasto) i ja to odradio i vratio particiju na NTFS. Medjutim sada win2k ne prepoznaje doticne fajlove kao enkriptovane i fajlovi su neupotrebljivi. Kljuc kojim su enkriptovani imam, ali ne znam nacin da ih dekriptujem. Probao sam sa nekim programima, medjutim i oni nece da dekriptuju fajlove, jer misle da nisu enkriptovani.
Neka ideja da vratim podatke?
[ Reljam @ 24.09.2003. 20:51 ] @
Kojim si programom konvertovao NTFS u FAT32?
[ Marko Stankovic @ 24.09.2003. 22:11 ] @
Koristio sam partition magic 7. Nego ono sto me interesuje je kako da ja windowsu stavim do znanja da su u pitanju enkriptovani podaci. Jer ih win2k trenutno vidi kao obicne binarne fajlove.
[ Johny4FUN @ 25.09.2003. 03:03 ] @
Kako si ti u opste uspeo da sacuvas podatke ako si NTFS particiju konvertovao u FAT32? Zar podaci nisu otisli zajedno sa konvertovanjem?
[ Reljam @ 25.09.2003. 20:01 ] @
Citat:
Marko Stankovic:
Koristio sam partition magic 7. Nego ono sto me interesuje je kako da ja windowsu stavim do znanja da su u pitanju enkriptovani podaci. Jer ih win2k trenutno vidi kao obicne binarne fajlove.

Nazalost, Partition Magic to ne podrzava. Nadam se da imas backup tih podatak negde. Evo ti rezultati searcha:

http://groups.google.com/group...ntfs+fat32&sa=N&tab=wg

pa procitaj sam. Medjutim, cini mi se da svi kazu da te Partition Magic nece pustiti da konvertujes ukoliko imas enkriptovane fajlove. Kako si ga naterao?
[ Marko Stankovic @ 29.09.2003. 11:51 ] @
Ne znam i mene sada to zbunjuje, zato sto me partition magic nije ni upozorio, a ja nisam ni znao da postoje enkriptovani podaci na disku, to mi je tek kasnije rekla sestra.

Koliko sam video ove odgovore kod njih je problem sto su izgubili i kljuceve kojima su enkriptovani fajlovi, dok su kod mene sacuvani, u svakom slucaju hvala, kopacu jos po netu pa na sta naletim.

Naravno ukoliko neko ima neko resenje neka ostavi ovde.

Poz