[ toxi_programer @ 23.12.2007. 22:22 ] @
Postoji program u lokalu.
On pozove web servis i pošalje neki delegat koji je postavljen tako da poziva neku lokalnu funkciju.
Web servis taj delegat doda nekom svom eventu.
Web servis Invoke-uje taj event, tako da će funkcija na lokalnom računaru biti pozvana.

Jel moguće ovo?

Znam da bi moglo da se WS funkciji prosledi IP adresa kompa, pa da se na dalje komunicira preko tcp-a ali interesuje me dal bi moglo onako kako sam gore naveo?
[ Shadowed @ 23.12.2007. 23:00 ] @
Moze preko remoting-a (ako sam dobro shvatio sta hoces), ali preko web servisa, koliko znam ne moze.
[ vladdy @ 24.12.2007. 14:31 ] @
Ja mislim da to kako si ti zamislio je veoma los dizajn, mozda da objasnis sta pokusavas da uradis pa da neko pokusa da ti pomogne.
[ toxi_programer @ 24.12.2007. 18:56 ] @
Ne pokušavam ništa posebno, samo me zanima

Ali na primer ovako...

Programi za chat, poput MSN-a. Neko kad se uloguje na MSN ja dobijem informaciju o tome. Pitanje je kako je ovo urađeno, pa sam razmišljao kako bih ja to mogao da uradim. Znači, postoje dve opcije:
-Da lokalni program svakih nekoliko sekundi proverava ima li novosti na serveru. Što je glupavo rešenje.
-Da se po sign in-u konektuje na server( da se koriste one klase TcpListener i to), jelte, i onda kad server ima nešto "da kaže" klijentu on to i pošalje.

Treći način bi bio preko ovoga što pitam, da web servis, preko eventa, pozove neku funkciju na računaru. Dakle, ne da se poziva funkcija web servisa, nego sa web servisa da se pozove lokalna funkcija...?
[ Shadowed @ 24.12.2007. 20:27 ] @
Ovo drugo je u pitanju. A i to trece sto si naveo je primer drugog :)
[ toxi_programer @ 25.12.2007. 15:46 ] @
Jeste, ali bi bilo dosta elegantnije ( i jednostavnije ) kad bi moglo to sa eventima...


Hvala svima!