[ glumac7 @ 24.12.2007. 22:41 ] @
Pozdrav, kao sto vidite ja sam glumac, još sam mlad (imam 18) i imam iskustvo, glumio sam u par predstava u srbiji, kažu da sam talentovan, nego nije to ni bitno sada, da ne dužim - zanima me kakvi su uslovi za dobijanje vize za Ameriku u mom slučaju, ako neko slučajno zna i kakva bi vrsta vize bila potrebna?


[Ovu poruku je menjao glumac7 dana 26.12.2007. u 18:54 GMT+1]
[ vindic8or @ 25.12.2007. 00:59 ] @
verovatno studentska za neku skolu drame, posto s tim godinama sigurno nisi zavrsio nesto.

koristi google i raspitaj se za neke preporuke.
[ glumac7 @ 25.12.2007. 20:40 ] @
hmm, istražio sam malo i čini mi se da je jedina mogućnost u mom slučaju H-2B, privremena radna viza.
Pogledaću još malo, pa ću da napišem ovde, možda će koristiti nekom.
[ vindic8or @ 26.12.2007. 03:05 ] @
Hm, u tom slucaju ces morati da radis neki full time posao da bi ostao u zemlji, a to se svodi ili na vrtenje hamburgera ili ciscenje bazena i sl poslove koji ti oduzmu ceo dan. Holivud nije bas mesto gde ce te sacekati rasirenih ruku, cak i da si vrhunski talent sa TV iskustvom u US. Ovako kao sezonski radnik sa nesto malo pozorisnog iskustva iz istocne evrope kome engleski nije maternji jezik imas vrlo malo sansi da nadjes kasting za ulogu koju mozes da uradis, a kamoli da dobijes angazman.

Za tu vrstu posla moras da imas i agenta, jer sam neces naci posao. A za nalazenje pravog agenta treba vremena, sto je nesto sto nemas sa tom vizom. Ono cega sigurno nisi svestan je konkurencija, koja je prekomerno brojna, talentovana, obrazovana i iskusna. Dobijanje bilo kakvog posla u filmskoj industriji je proces koji zna da se prilicno otegne jer cak i da se negde nadjes u pravo vreme na pravom mestu, pored tebe ce biti bar 500 istih takvih kao sto si ti, ako ne i boljih.

Mislim da je za tebe sa 18 godina najpametnije da upises neku skolu glume ako imas sredstva, i da tokom studiranja pored glumackog obrazovanja i iskustva dobijes i uvid u to kako funkcionisu stvari u toj industriji.
[ glumac7 @ 26.12.2007. 17:32 ] @
Ne brini, nisam mislio (odmah :) na holivud, nisam napaljeni klinac koji bi preko noći želeo da postane rich and famous. Takođe, mogu da 99% iskopiram njihov US engleski akcenat. A i svestan sam konkurencije i dobro znam sve stvari oko agenata, oko toga sam se odlično informisao, svestan sam ogromnih rizika i mogućnosti da prej**em celokupnu dedinu životnu ušteđevinu bez ikakvog dobitka :)
Dobijanje potrebne vize u mom slučaju izgleda jako teško, čini mi se da preostaje ono što je nama Srbima u genima - neka prevara ;) ...
Anyway, hvala što si hteo da mi skreneš pažnju da rizike.

EDIT: hmm, evo baš sam sad nešto gledao i čini mi se da je Kanada možda odlično mesto za moj početak. Filmska industrija je koliko toliko razvijena(kako sam ja uspeo da vidim u ovih 5 minuta od kad sam postovao ovo), u svakom slučaju bolje nego kod nas, a ono što je najbitnije je da imam rodbinu u Torontu. Tako da, Canada, here I come....
vaša mišljenja (tj tvoja, vindic8or :)?
EDIT2: Logično, prijavio bih se za ovu vizu http://www.canadavisa.com/canadian-family-sponsorship-visa.html
taj moj rođak je rođeni brat moje babe, tako da mi se pada kao neki deda. E sad, da li bi prvo moja baba morala da traži državljanstvo pa tek onda ja ili mogu direktno ja, šta mislite?

[Ovu poruku je menjao glumac7 dana 26.12.2007. u 18:49 GMT+1]