[ valajbeg @ 27.12.2007. 12:40 ] @
Imam jedan cudan problem

iz forme uprogramu se podatci snimaju u bazu ali konvertovani u hexadecimalne vrijednosti ASCII koda za svaki karakter...

helem posto se cijeli taj niz cuva u jednom polju meni treba sledece
hmm navescu primjer:
-----------------------------------------------------------------------

polje u programu izgleda ovako:
------------------------------
prvi red
drugi red
treci red
------------------------------

eh.. sve ovo gore ograniceno minusima se konvertuje u u hexadecimalno i snimi u JEDNO polje u bazi

tako da to izgleda orprilike ovako:

0x70727669207265640D0A6472756769207265640D0A7472656369207265640D0A

0x neki pocetni simbol a ovo ostalo sve dvije po dvije cifre predstavljaju karakter + karakteri za novi red...

eh sad meni trebaju dvije stvari kako da izparsiram ovaj heksadecimalni string (pritom znam sta je novi red)

i kako da konvertujem svoj (cetvrti red) u hexadecimalnu vrijednost!?

p.s. pa da onda da to mogu porediti i vidjeti dali se spominje neka od vrijednosti u tom polju...
[ DarkMan @ 27.12.2007. 15:01 ] @
Ako zelis sve to raditi iz cistog SQL-a moraces da napravis funkciju u T-SQL-u kojom ces konvertovati tvoj heksadecimalni zapis.
Nesto slicno ovome
http://sqlblog.com/blogs/peter...t-hex-string-to-varbinary.aspx
a tebi treba da rezultat bude tekstualnog tipa (na primer varchar).
[ valajbeg @ 27.12.2007. 15:23 ] @
ne, zapravo sam mislio da

svoj podatak koji trebam da dodam u to polje koje pregledam, pretvorim u hexadecimalan tip , znak po znak. Pa da onda parsiram vrijednost polja koje citam i da vidim dali se takva vrijednost nalazi vec unesena...

malo zapetljano za objasniti...

ako treba pojasnjenje reci pls..
[ valajbeg @ 27.12.2007. 15:24 ] @
lai da.. vjerovatno bih ovu funkciju mogao iskoristiti da uradim suprotno ovome sto sam planirao...
mozda je "logicnije" ali u principu je isto za programiranje...
[ valajbeg @ 27.12.2007. 15:25 ] @
samo problem je takodje sto je ovo sve na

SQL serveru 2000 :(
[ DarkMan @ 02.01.2008. 14:48 ] @
Citat:
valajbeg: ne, zapravo sam mislio da svoj podatak koji trebam da dodam u to polje koje pregledam, pretvorim u hexadecimalan tip , znak po znak. Pa da onda parsiram vrijednost polja koje citam i da vidim dali se takva vrijednost nalazi vec unesena...


Ako nisi mislio ovo da odradis koristeci T-SQL onda si postavio pitanje na pogresno mesto.
Nisi naveo koji je programsi jezik u pitanju ali koji god da je sigurno mozes naci vec gotove fukcije za konverziju stringa u hexadecimalni zapis i obratno. Mozda bi ti bilo bolje da postavis pitanje u odgovarajuci forum.

U sustini, ako sam te dobro razumeo ti bi trebao da radis sledece:
- prihvatis unos korisnika u string
- procitas podatke iz baze u heksadecimalnom zapisu i konvertujes u tekst
- ako tekst, koji je uneo korisnik, nije pronadjen unutar teksta procitanog u bazi, korisnicki tekst
dodajes na kraj procitanog, sve to konvertujes u heksadecimalni zapis i vratis u bazu
[ valajbeg @ 02.01.2008. 20:10 ] @
ne ne.. pitanje je na odgovarajucem mjestu .. radi se o T-SQL-u..
[ Fedya @ 02.01.2008. 22:03 ] @
SQL nije dobro mesto za parsiranje znak po znak, bolje to odradi u aplikaciji koja salje tekst, pa samo poredi rezultate.
[ valajbeg @ 02.01.2008. 22:16 ] @
da to sam shvatio...
ali bi aplikacija samo usloznila stvari...


nasao sam neko rijesenje privremeno ali nije 100% sigurno jer radni na osnovu nekih poredjenja....

fazon je sto je to unutar SQL paketa na serveru 2000 i ja sam uzao VBScriptom ove neke dijelove da uradim...
a nisam nikad prije vidio ni visual basica ni VBScripta pa sam prilicno ne vjest sa ovim nekim novim objektima/klasama...

a onda .. posto mi ovo treba za "korak" u DTS paketu koji je "vitalan" i glavni nije bas zgodno sad da ubacujem jos i VBScript neko procesiranje tu jer bas u tom koraku se mapiraju podatci.. al' ok..
[ DarkMan @ 03.01.2008. 14:07 ] @
Ako ipak hoces u T-SQL-u onda ti je dobro polazno mesto da proucis onaj link sto sam ti dao da vidis kako se parsira string i kako da konvertujes text u hexadecimalno i obratno.
Napisi jednu stored proceduru koja ce ti obaviti posao koji hoces tj. dodati novi podatak u bazu po tvojim kriterijumima.
[ valajbeg @ 03.01.2008. 14:14 ] @
da da i jesam, hvala ti...