[ cveve @ 28.12.2007. 21:54 ] @
Postovane kolege,
Interesuje me kako da konfigurisem GPRS na mom Qtek 1010 (MDA I). Opcije se dosta razlikuju od opcija na Symbian telefonima , pa bih zamolio kolege koje su se sretale sa tim problemom da me posavetuju.

Velja
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.12.2007. 10:02 ] @
Pa i nije neko mudro slovo, pogotovo što si već nameštao na Symbianu, pa su ti sad poznati parametri.

Nije važno koji model HTC-a imaš, jer svi imaju ista ili vrlo slična podešavanja.

Pretraži forum, nekoliko puta se pričalo o tome, samo umesto broja modela (1010) koristi pojmove ili Win Mobile ili HTC.

Evo kako konfiguracija izgleda na jednom drugom Win uređaju.

http://www.elitesecurity.org/t...isanje-GPRS-za-hp-na-MTS-mrezi
[ cveve @ 29.12.2007. 15:35 ] @
Hvala na odgovoru, resio sam problem, naime na kartici nije bio ukljucen GPRS. Posto se dugo bavim gsm poslom, savremenik sam mnogih promena u poslovanju mobilnih operatera. Na pocetku se zvao korisnicki servis da se aktivira gprs i mms, pa su onda , kad su se povecali resursi, automatski aktivirali sve servise po aktiviranju novokupljene kartice. Mislio sam da je jos uvek to tako, kupim broj koji , gle cuda, pocinje na 03! Znaci 064/03...Kad sam posle 20sati zez...nja pozvao korisnicki servis ljubazna operaterka mi je saopstila da ce mi odmah ukljuciti GPRS i MMS. Tako da se kod nas neke stvari ne podrazumevaju...

Hvala,
Velja