[ Matadorka @ 28.12.2007. 23:54 ] @
Moguće je da sam pogrešila folder za postavljanje teme. Nek moderatori premeste ako jesam.
Želela bih da imam sopstveni sajt sa forumom koji bi bio tematski usmeren i koji bi profi izgledao. Naime, želela bih da pitam kakva je tehnička, finansijska i pravna uslovnost za postavljanje takvog sajta.
Molila bih da mi objasnite korak po korak. :d
Trenutno me najviše interesuje cenovnik, kako dizajniranja sajta, tako i koliko se plaća net egzistencija istog.
[ Shadowed @ 29.12.2007. 00:50 ] @
Odgovori na sva ta pitanja zavise od toga sta hoces da bude na tom sajtu.
[ Matadorka @ 29.12.2007. 14:13 ] @
To bi bio filmski sajt. Da sad ne bih pisala i pisala bolje da pokažem kroz primer. Nešto slično ovome+ još forum: http://www.filmski.net/
[ Shadowed @ 29.12.2007. 14:46 ] @
Potrebni su ti: domen (ime sajta), hosting (prostor na nekom serveru gde ce se sajt nalaziti) i neko da to napravi.
Cena prva dva su zanemarljivi u odnosu na cenu treceg.
Koliko ce kostati da se napravi zavisi od detalja i toga koliko naplacuje konkretna osoba/firma koja to radi. Verovatno mozes da nadjes i nekog "komsijinog klinca" koji ce ti to uraditi za dve kile cokolade, ali uglavnom je stvar koliko para - toliko muzike.
[ ventura @ 29.12.2007. 15:41 ] @
Ili može da ode na www.templatemonster.com i za par desetina dolara kupi gotov dizajn koji će da popuni sadržajem...

[ webex @ 29.12.2007. 21:59 ] @
Citat:
ventura: Ili može da ode na www.templatemonster.com i za par desetina dolara kupi gotov dizajn koji će da popuni sadržajem...


Vidiš da ona ne zna kako to funkcioniše pa pita... a ti je usmeravaš da sama popunjava html i prepravlja template???
[ kelja @ 30.12.2007. 12:38 ] @
He, he, pa ne mora sama da popunjava(modifikuje, dodaje, oduzima), nek nadje nekoga da to uradi. ;)
[ Mister_rap @ 30.12.2007. 14:57 ] @
Mislim da sajt ovoga tipa mora biti dinamicki tako da joj templejt nece biti od velike pomoci...

Ako planiras da ti sajt bude vise posjecen od filmski.net pored profi dizajna i organizacije, trebace ti i ljudi koji ce pisati vijesti, biografije, dodavati galerije i sl. Imam par sajtova ovoga tipa (US) i znam kako stvari funkcionisu.

Ako imas ljude koji ce raditi gore navedeno kontaktiraj me.