[ Cileinteractiv @ 29.12.2007. 11:42 ] @
Hteo bih da napravim tekst tako da se neki metals gradient krece po njima i da deluje kao da se tekst presijava. Pokusao sam da uz pomoc outlines-a napravim masku ali dobijem masku za svako slovo posebno a treba mi jedna maska od kompletnog teksta i ne znam šta dalje. Ideja je da napravim gradient u fotošopu da ga animiram jednostavnim kretanjem a kroz masku bi se video samo deo gradijenta kroz tekst i izgledalo bi kao da se slova presijavaju... Može li ovako ili postoji neki drugi način. Nadam se da ste razumeli.


Edit-Na prikačenom fajlu gradient na slovima treba da se kreće sa leva na desno ili obrnuto.

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 29.12.2007. u 21:17 GMT+1]
[ dvd studio @ 04.01.2008. 23:21 ] @
Pozz
Mozda ti pomogne plug-in Trapcode Shine ?

http://www.trapcode.com/products_shine.html

Na ovom linku imas i tutorijal u vezi toga.

http://www.elitesecurity.org/t...s-Tutorijali-Korisne-Stvarcice


[ Igy81 @ 08.01.2008. 20:10 ] @
Ako vec nisi rijesio problem, probaj ovako... napravi text pa onda gradient na posebnom layeru neka bude veci od texta. Importuj u AE i onda postavi gradient iznad texta, dupliciraj text (ctrl+D) i postavi iznad gradienta. Onda u gradient layera postavi TrkMat da je Alpha Matte taj duplicirani layer. Ovim dobijas "iskruzen" gradient u obliku citavog texta. Sada samo animiraj gradient layer u zeljenom pravcu i to je to. Nadam se da je ovo bilo od pomoci.
[ Cileinteractiv @ 10.01.2008. 14:36 ] @
Hvala Vam na preporukama. Igy, ovo mi se cini jednostavnim, isprobacu uskoro i napisati zapazanja.
[ Cileinteractiv @ 17.01.2008. 16:00 ] @
Uspelo! Jos sam dodao jednobojni Stroke na slova ispod gradijenta pa sve izgleda i bolje nego sto sam ocekivao... Hvala jos jednom.
[ Igy81 @ 17.01.2008. 17:31 ] @
Super, ako mozes postiraj gotovu stvar. Da vidimo kako izgleda.

I ja sam malo experimentirao sa ovim fazonom, pa kada stavis jos jedan bevelovan text layer na vrh comp-a i njegov blending mod na overlay onda mu to da jos malo "dubine", uglavnom je dovoljno dobro za cool titlove.

Pozdrav!
[ Cileinteractiv @ 19.01.2008. 13:31 ] @
Sjajno! Koristicu i to na nekim narednim klipovima a link za pregled je http://www.hi5.com/friend/vide...=7286542&ownerId=107893359

[ Mister_rap @ 19.01.2008. 13:54 ] @
Nije lose... kraj mi je profi skroz
[ Igy81 @ 20.01.2008. 11:06 ] @
Solidna stvar, ali kraj je super! Ovo pokazuje kako je minimum sirovine potreban za reklamu, koja dobro iskoristena fotka i AE. Iako je sve ovo moguce opet ljudi teze previse insertaze da snime kao video zapis iako cesto to nije potrebno.
[ Cileinteractiv @ 21.01.2008. 23:14 ] @
Taj foršpan je kombinacija špice emisije, sekvence grafike iz emisije i frejmova kao slika koje se zumiraju do 10%. Znači, sve je ukomponovano od gotovih celina...
[ Cileinteractiv @ 07.02.2008. 17:48 ] @
Samo da javim da sam uspeo sve to jos lepo da doteram i da izgleda Cool. Uz malo eksperimentisanja i gore navedenih preporuka dobio sam i stroke na slovima i bevel. Bas cool.