[ munja02 @ 29.12.2007. 13:53 ] @
Molim vas da li mozete da mi odgovorite da li neko ima iskustva sa web kamerom GEMBIRD model CAM66U iz razloga sto mi pravi problem sledece vrste:

Svaki put kada je ukljucim, bilo preko njenog programa, ili preko skype-a ona jednostavno iskljluci zvucnu kartu tako da nemam ton nikakav na racunaru dok ne restartujem racunar.

Ocigledno nije kompatibilna sa zvucnom kartom.

PItanje glasi: Zna li neko kako resiti ovaj problem, bez bacanja kamerice u djubre i kupovine proverene marke? Zelim da napomenem da nije bila skupa,nekih 1300 dinara, kupljena u Tehnomarket Evropi, na insititanje prodavca (nazalost racun nije sacuvan)?

Pozdrav i hvala.
[ nebule @ 29.12.2007. 14:35 ] @
Gembird 660U je uvek bila misterija Očigledno je da drajver na disku nije dobar.Tu kameru imamo i ja i moj burazer,meni je radila i radi extra a njega je otkinula od zezanja...resetuje komp,isključuje se,traži svaki put instalaciju hardvera i tako dalje.Problem je rešen sa novim drajverom koji se nalazi na ovom linku: http://www.gmb.nl/Drivers/CAM66U.ZIP)

PS:Javi šta si uradio...zbog ostalih.
[ munja02 @ 30.12.2007. 11:11 ] @
Hvala na obevestenju. Cim istovarim drajver (a protok mi je cak celih 30 kbs) javljam!

Puno hvala i srecna nova godina!
[ munja02 @ 02.01.2008. 08:44 ] @
Postovani Nebule,

Situacija je sledeca:

S obzirom da zivim u selu, 25km od prestonice, u kojem je i nestanak struje (barem tri puta nedeljlno na po minimum 5 minuta) redovna pojava, pa tako i u novogosinjoj noci, govoriti o internetu i multimedijama spada u domen - naucne fantastike!

Elem, uzevsi u obzir maksimalni protok na dial up-u od 45.2 kbs, naravno da nisam uspela da istovarim drajver, pa sam ga narucila iz GRADA, i jos uvek cekam da mi donesu.

Ono sto je interesantno jeste cinjenica da je jedan moj drugar doneo Logitech Cam Version 10.4 i da se desilo - isto. Ili bolje reci, skoro isto. Naime, pri pokusaju da se pokrene MSN mesindzer, protok slike je funkcionisao, tj. osoba sa druge strane me je videla, ali ne i cula, kao ni ja nju. Nakon toga, zvuk je bio potpuno blokiran, tako da smo morali da restartujemo racunar, da bi se sve vratilo u postojece stanje.

Pitanje glasi: Da li je moguce da je u pitanju moj modem? Naime, juce, pri pokusaju da se konektujem, mi je prijavljeno da proverim da li je modem privezan (a jeste) a pri chekiranju propertis-a prijavio da nema modema!!??? Jutros pokusam da se konektujem, reda radi, kad gle - sve OK????!!!


Dakle, da li je moguce da neispravan modem pravi zblj i onesposobljava i kameru i zvucnu kartu?

Hvala na infomracijama unapred, i javljacu sta se desava.

Zelim da napomenem da je PC relativno nov, konfiguracija Procesor AMD 64X2 Dulal Core 4400+, 2.31 GHz, 1GB RAM, Grafika ATI Radeon X550, zvucna karta - nemam pojma valjda integrisana, evo pise da je C-Media CM 6501 Like Sound Devic (zasto pise Devic zar ne treba Device?) a modem je skinut sa mog starog racunara 56K PCI, intel hardware modem.

Please, pomagaj ako znas, ili bilo ko ko procita ovu poruku.

Pozdrav.
[ nebule @ 02.01.2008. 14:24 ] @
Pogledaj PP.
[ munja02 @ 05.01.2008. 07:59 ] @
Hvala Nebule, tvoj link je pomogao. Moj drugar (u gradu) je istovario drajver i na njegovom racunaru Gembird cam 66U radi! Dakle, Nebule je resio problem.

Poruka za sve koji imaju problem sa ovom (jako dobrom) kamericom: istovarite drajver i nema problema.

Dalje poruka za sve: Da li iko ista atestira u ovoj zemlji Srbiji? Nije ni cudo da se desava da kupis peglu, a ona ti eksplodira u ruci. E... i mi hocemo u Evropu? A sta je sa zastitom potrosaca? Trebalo bi poslati trzisnu inspekciju u Tehnomarket. Ne zato sto sam ja izgubila vreme, vec radi sprecavanja sledecih obmanjivanja potrosaca. Nije problem za 1300 din, nego ako kupis nesto novo, onda imas prava da ocekujes da to nesto i radi!

Da ne sirim temu, Nebule hvala, problem je resen. Tvoj link za drajver je pravo resenje!

Srecna nova godina.
[ nebule @ 05.01.2008. 10:20 ] @
Drago mi je ako sam ti pomogao.Šteta je da tako dobra kamera ima problem zbog neodgovornosti proizvođača.

Puno sreće u 2008 i mnogo lepih razgovora uz Gambird CAM660u.

Pozdrav.
[ KorYo @ 08.02.2008. 23:23 ] @
Danas sam uzeo ovu web kameru Gembird CAM66U.

E sad. Kad sam pokusao da instaliram drajver od nje, instalacija pocne i onda mi izbaci prozor:

The software you are instaling has not passed Windows Logo testing to verify is compatibility with windows XP i nudi da stopiram ili da nastavim instalaciju.

Pokusao sam da nastavim instalaciju ali nije htela da radi.
Uzeo sam drajvere od te kamerice od tog druga i isto ne radi.

Skinuo sam sa neta novi drajver za nju, ali isto se desava.

Inace kod mene je XP SP2, a kamerica podrzava Win 98/2000/ME/XP.
Ondneo sam na zetov komp i tamo isto nije hteo da se instalira.

Ima li neko neku ideju za problem?
Hvala.
[ pancco @ 15.02.2008. 21:34 ] @
I ja sam se namucio sa doticnom kamerom i dok sam imaodesktop stalno je 'ispadala' iz upotrebe a od kada predjoh na laptop sasvim radi dobro bez problema osim sto one led diode je nemoguce iskljuciti osim hardverskom secom dioda koliko sam procitao na netu a za 1crvenu radi odlicno.