[ s.makic @ 29.12.2007. 21:42 ] @
Hteo bih najpre da istaknem da sam pocetnik u Delphi programiranju, ali sam zahvaljujuci ovome forumu uspeo da ponesto naucim kako se prave forme, kako se povezuje Access baza sa Delphi, kako izraditi tabele u Database deskopu i kako ih povezati sa formom. Na ovom forumu sam od mnogih procitao da je najbolje koristiti My SQL bazu pa sam stoga instalisao WampServer2.0a. Nadam se da ima strucnaka na ovom forumu koji bi izdvojili malo vremena da me licno upute ili ukazu gde bih mogo da vidim neko upustvo (na nasem jeziku) ili skinem neki prosti primer kako da putem My SQL napravim tabelu i povezem je putem WampServera sa formom u Delphi. Unpred se zahvaljujem svima.
[ s.makic @ 29.12.2007. 23:59 ] @
Na forumu sam nasao upustvo Podesavanje phpMyAdmin-a Objasnjenje za pocetnika, ovde je detaljno objasnjeno deo onog sto sam pitao, al hteo bih da postavim jedno laicko pitanje, kako da znam koja je moja www adresa, kako da otvorim moj config.inc.php fajl tacnije koji program da koristi za otvaranje da bi izvrsio izmenu.

[Ovu poruku je menjao s.makic dana 30.12.2007. u 01:21 GMT+1]
[ s.makic @ 30.12.2007. 21:37 ] @
Prilikom instalacije WapServer2 nisam znao sta treba u odredjenom trenutku da uradim, pa pizgledea nisam ga pravilno instalisao zato se obracam da mi da mi neko pomogne da ga pravilno instalisem i razjasnim sta sam trebao da uradim u narednim fazama instalacije:

[ s.makic @ 30.12.2007. 23:53 ] @
Instalisanjem WampService nije mi se instalisao MySQL server, odnosno ne radi mi, pri instalaciji trazeno je da najpre deinstalisem MySQL5 ili zelim da nastavim instalisane, kako nemam instalisan MySQL5, ja sam nastavio instalisanje do kraja. Medjutim, MySQL server se nije instalisao. Proveravao sam u Windows direktorijumu dali imam my.ini, nemam, takodjer sam proverio dali u Services dali je MySQL na spisku, nije, u C:/wamp/bin/mysql/mysql5.0.45/45 je instalisan al ne radi. Pomazite strucnjaci jer sam totalni pocetnik, kako da pravilno instalisem wampServer kompletno ispravan.
[ misk0 @ 31.12.2007. 11:22 ] @
Ne bih da ti se mjesam u izbor, ali ako ti treba Delphi i mySQL, ne treba ti WAMP server, jer Apache i PHP ti ne sluze u tom slucaju nista. Znaci - skini mySQL i instaliraj ga samostalno.
[ s.makic @ 01.01.2008. 17:26 ] @
Najpre bih svima poželeo SREĆNU NOVU GODINU. Kako još nisam rešo problem, u nadi da će se ipak naći neko koji će mi pomoći, postaviču neka nadamse vrlo laka pitanja (za mene kao laika vrlo teška) koja bi mnoge stvari rešili, a odnose se na "Podešavanje phpMyAdmin-a Objašnjenje za početnika"
- "Adresa koju HOST kompanija daje za prsitup bazi podataka" - treba mi pojašnjenje koja je ta adresa od koga treba daje dobijem da bi je ubacio u kodu.
- "Umesto reci root tu rec zamenite sa vasim korisnickim imenom koje ste dobili za pristup bazi podataka tj mysql serveru" -
korisničko ime.
- "Šifru za pristup mysql server tj mojoj bazi"