[ Gayo @ 31.12.2007. 20:20 ] @
Rekose li Telenorci ono da ce do kraja godine biti uveden sistem da se na prenesi paketima moze videti koliko je tacno preostalo besplatnog saobracaja? Ako se ne varam, ova godina ce ubrzo biti proslost.

Slicno ovo sam napisao i na njihovom forumu i koliko vidim obrisali su me. Pohvalno je da rade i ovo vreme. :-)
[ espresso @ 01.01.2008. 14:36 ] @
Pazi, radi se na tome
Meni dve godine obećavaju izgradnju bazne stanice. Uvek kažu "do kraja ove godine" a onda nema ni sledeće.
[ Gayo @ 01.01.2008. 15:38 ] @
Mozda u telekomunikacijskom svetu "ova godina" znaci nesto sasvim drugo, nama obicnim smrtnicima nepojmljivo.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.01.2008. 16:00 ] @
Polako meni su obecali BS za prvi kvartal 2008. Epa poceo je i taj kvartal, sad cemo videti...
[ predragc @ 14.01.2008. 14:46 ] @
prodavac koji radi za telenor mi je rekao da rade na tome i da ce uskoro da moci da se ima na uvid koliko je ostalo besplatnih poruka,minuta i sl.
[ Slobodan Milivojevic @ 14.01.2008. 17:48 ] @
Ovo je vrlo lepa vest, samo da to uskoro ne bude sledece godine.
[ mischo @ 14.01.2008. 19:16 ] @
Ovo neće moći dok ne završe implementaciju novog billing sistema.

http://www.elitesecurity.org/t...-novi-informacioni-sistem-kada
[ zoxy @ 15.01.2008. 07:42 ] @
Rekli su do NG, 2 NG su proshle, znachi sledecja je za 11.5 meseci....Zashto obecjavaju shto ne mogu da ispune?
[ Mister Big Time @ 29.01.2008. 03:29 ] @
Citat:
mischo: Ovo neće moći dok ne završe implementaciju novog billing sistema.

http://www.elitesecurity.org/t...-novi-informacioni-sistem-kada


Upravo. Ovde je rec o tehnickom ogranicenju sistema, zato mora novi da se implementira. Al' to rade od kad su dosli 2006 :)

Neki drugi izvori medjutim govore da to nece nikada uvesti jer im nije u interesu da korisnici znaju u real time svoju potrosnju i da bi im se u tom slucaju zarada smanjila. Bogoljub je tako radio, posle ga zeznule tehnicke prepreke koje su postale sjajan izgovor...
[ mischo @ 29.01.2008. 19:44 ] @
Pa zamena billing sistema kao što rekoh nije nimalo naivna stvar. Znam za slične projekte u Grčkoj gde je zamena trajala i do 3 godine. Prema mojim informacijama u Telenoru je ovaj posao tek na jesen 2007. Ne bi trebalo očekivati neke rezultate pre jeseni 2008.
[ evolution @ 29.01.2008. 20:39 ] @
Mozete potraziti odgovor u okviru Uradi sam Centra Telenora.

A konkretan odgovor u okviru ove teme bi bio onaj koji se nalazi medju 5 najcescih pitanja:

2. Da li u okviru post paid sistema mogu da proverim koliko mi je ostalo besplatnih minuta i poruka?

Trenutno ne postoji mogucnost provere preostalih besplatnih minuta i SMS poruka. Telenor planira uvodjenje ove usluge od avgusta meseca 2008. godine.

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=4124
[ Slobodan Milivojevic @ 29.01.2008. 21:57 ] @
Definitivno cu morati da kupim jos jedan telefon... U ovom mesecu znam da sam vec potrosio 140-160 minuta, al kolko tacno nemam pojma, jer koristim dve kartice u telefonu...

Ali ko ceka taj i doceka.
[ zoxy @ 31.01.2008. 07:53 ] @
Koji *****, rekli su do kraja 2007.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 01.02.2008. u 01:36 GMT+1]
[ Mister Big Time @ 05.02.2008. 06:29 ] @

Ma ako bude do kraja ove godine, bice sjajno, ali realno ja ne ocekujem pre sledece...
[ zALFex @ 31.07.2008. 23:11 ] @
SelfCare

Da li u okviru post paid sistema mogu da proverim koliko mi je ostalo besplatnih minuta i poruka?


Trenutno ne postoji mogucnost provere preostalih besplatnih minuta i SMS poruka. Telenor planira uvodjenje ove usluge u skorijoj budućnosti.
[ sektor022 @ 01.08.2008. 15:57 ] @
zeznuli ste se! tj. oni se zeznuli i promaklo im da napisu SVETLOSNA godina.... u jbt ko doceka neka pise! :-)
[ agasoft @ 01.08.2008. 22:21 ] @
Možda ipak neko i dočeka!
Danas, pozivam telenor postpaid stanje, i dobijam poruku: " Stanje će biti
dostupno od utorka petog avgusta!", naravno ovu poruku mi je rekao, govorni
automat, glasom Nataše Savić Ranitović, što bi možda, preterano optimistički
gledano moglo da znači, realtime!
Pošto do sad još nikad nije bilo pet dana potrebno za presek stanja...
[ kime1 @ 02.08.2008. 09:42 ] @
meni radi posao i broj prenesenih iz prethodnog meseca + brojaci na telefonu, čisto da otprilike znam "gde sam"...
[ Mister Big Time @ 02.08.2008. 16:53 ] @
Citat:
kime1: meni radi posao i broj prenesenih iz prethodnog meseca + brojaci na telefonu, čisto da otprilike znam "gde sam"...

Tuzno je sto to savetuju i operateri CC. U svakoj normalnoj zemlji to bi bio dobar vic, jer ljudi hoce crno na belo a ne da broje na prste u 2008. godini.

Od kada je uvedeno 60+1 i ta mogucnost je 'ukinuta' jer se zaokruzuje na minut i nemas evidenciju koliko si imao razgovora <1min.

Mada, izgleda nesto spremaju sada. Videcemo od 5. avgusta sta je to i da li ce biti ono sto se ocekuje, ili samo 0 sve dok smo u okviru kvote minuta/poruka bez upotrebe GPRS-a, parkiranja, medjunarodnog sms-a, mms-a i ostalih usluga koje ne ulaze u kvotu.
[ zemun88 @ 02.08.2008. 17:06 ] @
Rekli su mi da od 1. septembra pustaju u rad servis za proveru preostalog saobracaja, da li ce to biti broj, sms ili kod ne znam. Potvrdili su mi u call centru
[ pisac @ 02.08.2008. 19:47 ] @
Citat:
Mister Big Time: Tuzno je sto to savetuju i operateri CC. U svakoj normalnoj zemlji to bi bio dobar vic, jer ljudi hoce crno na belo a ne da broje na prste u 2008. godini.


"Normalna zemlja" je nešto što i ne postoji u praksi, sem možda tamo negde u Skandinaviji (tamo nisam bio).
[ Aleksandar Ilić @ 03.08.2008. 16:29 ] @
Citat:
Mister Big Time: Mada, izgleda nesto spremaju sada. Videcemo od 5. avgusta sta je to i da li ce biti ono sto se ocekuje, ili samo 0 sve dok smo u okviru kvote minuta/poruka bez upotrebe GPRS-a, parkiranja, medjunarodnog sms-a, mms-a i ostalih usluga koje ne ulaze u kvotu.

Izgleda da si u pravu. Mada, za ova nekoliko dana sam napravio oko 60-70kb internet saobraćaja, ne bi trebalo 0,00 da stoji.

[ owim @ 03.08.2008. 18:27 ] @
Zvanična info: operateri call centra od 5. avgusta kreću da radi na sasvim novim aplikacijama. Ne znaju da kažu da li je to povezano i sa realnim prikazom stanja. Uostalom, to su dve tehnički sasvim različite stvari.

Billing je "srce" sistema, ako on ne podržava ili problematično podržava stanje, dok se isti ne promeni - nema ni stanja, bez obzira na promenu drugih, pratećih aplikacija.
[ owim @ 03.08.2008. 18:29 ] @
Citat:
ne bi trebalo 0,00 da stoji.

Sada presek traje 5 dana, a ne 1 dan kao do sada. Kod MTS-a nikad nije kraći od 10 dana!
[ milanpavke @ 03.08.2008. 19:23 ] @
Citat:
pisac: "Normalna zemlja" je nešto što i ne postoji u praksi


Sasvim tacno.

Npr zasto bi ti naplacivali realnu cenu, kad mogu i malo vecu i lepo ljudi da zarade ;-)
[ zALFex @ 03.08.2008. 21:50 ] @
Trenutno nije moguce ni (de)aktivirati tarifne dodatke ili proveriti njihov status putem portala.
Pise da ce to ponovo biti moguce od 4.8.2008.
[ Mr One @ 04.08.2008. 14:16 ] @
Menjaju sistem! To je informacija koju sam ja dobio! Iz tog razloga svima koji nisu platili račun nisu blokirani pozivi već i dalje mogu da telefoniraju. Inače redovan termin za gašenje je 27-28. u svakom mesecu.
[ Slobodan Milivojevic @ 04.08.2008. 14:40 ] @
Malo kasnije idem do Telenora da vidim sta su mi uradili sa telefonom koji mi je na servisu kod njih vec 20 dana, pa cu bas detaljno da se raspitam i za situaciju oko provere saobracaja na prenesi paketima. Sada me mrzi da im poklanjam 10din.
[ owim @ 06.08.2008. 13:08 ] @
"Postovani,
nadamo se da ce servis za proveru preostalog besplatnog saobracaja, biti omogucen nasim korisnicima do kraja 3 kvartala tekuce godine."
[ Slobodan Milivojevic @ 06.08.2008. 13:18 ] @
Ma oni su zbunjeni jedni pricaju danas jedni pricaju za neki dan, jedni pricaju bla bla drugi truć truć, izgleda da ću nastaviti da koristim stare metode (papir, i olovka), izvadiš kao čovek specifikaciju u Telenor prodavnici dođeš kući i sabiraš!

Biće kad na vrbi rodi grožđe.
[ boki78 @ 06.08.2008. 13:32 ] @
Stvarno je strasno i gotovo neverovatno da nemamo mogucnost provere preostalih besplatnih minuta i poruka u toku meseca, a sve to u 2008. godini. Njima odgovara takva situacija i ne zele da je menjaju, a uzdaju se da nece izgubiti korisnike jer je prelazak kod drugog operatera ipak malo problematican zbog promene broja telefona ( ne menjam operatera upravo zbog toga ). Tacno je da oni najavljuju da ce biti ta mogucnost, odnosno njihovi sluzbenici kada im se postavi pitanje u vezi provere preostalih minuta i poruka ali se vidi da definitivno ne govore istinu i da nam tako nesto nece omoguciti. Uopste mi nisu prihvatljivi izgovori da je to jako komplikovano sprovesti u delo, jer cak i da jeste oni kao jedan ozbiljan operater,a kao takav se predstavljaju to treba da urade. U svakom slucaju vec duze vremena razmisljam da promenim mrezu, bas zbog ovakvih propusta koje sebi dozvoljava Telenor!
[ zALFex @ 06.08.2008. 14:38 ] @
Ne znam, mene je ovakakv odgovor ohrabrio! Cini mi se da ce to zaista uvesti do kraja septembra!
To je za najvise 54 dana!:)
[ Ell Diablo @ 08.08.2008. 00:28 ] @
Hmmm.. Dal je to do mene ili sta.. Naime, kad vrsim proveru trenutnog zaduzenja, cak i posle dosta poziva i poruka iznos ostaje isti, dakle dok sam u free minutima. Odem malo na net, i regularno se za neko odredjeno vreme cifra malo poveca, telefoniram u inostranstvo, cifra skci do jaja ali na pozive u okviru free saobracaja meni i dalje ne dize cenu.. Dali je to neki nagovestaj uvodjenja real time monitoringa ili mi je jednostavno nesto ubagovano... Kakva je situacija kod vas ?
[ boki78 @ 08.08.2008. 09:07 ] @
Upravo tako, i kod mene je ista situacija. Naime vec dva dana mi stoji ista cifra na zaduzenju bez obzira sto sam pricao (naravno pricao sam u okviru besplatnih minuta). Nadam se da je to korak ka onome sto svi korisnici zele, i o cemu pisemo ovde. Ako i ostali korisnici imaju ovakav pregled ovo je difinitivno pomeranje u napred u odnosu na dosadasnji pregled stanja medjutim i dalje smo uskraceni da proverimo ono sto nam je preostalo, mozemo samo ustanoviti kada izadjemo iz besplatnog saobracaja.
[ Backy @ 08.08.2008. 09:21 ] @
ja uzeo sad da probam, kad ono "servis nedostupan"
[ Ell Diablo @ 08.08.2008. 12:38 ] @
Desava se da je nedostupan, ali meni posle par puta obavezno proradi, tako da to nije problem. Elem, slazem se da je ovo korak napred, bar cemo znati realno zaduzenje za sad, a ne napumpane racune bez "popusta".. I dalje ostaje pitanje preostalog free saobracaja, ali ukoliko ce taj servis liciti na mts-ov, mozda je i bolje da ostane ovako, bar dok se ne steknu uslovi za real time prikaz free minuta. Bilo bi fino da se neko, ako zna nesto vise o ovome i oglasi ovde...
[ sektor022 @ 08.08.2008. 18:24 ] @
cini mi se da i kod mene je ista stvar, trenutno zaduzenje je 18.67 din. iako sam prosle dve-tri noci slao poruke (koje su free) i imao par poziva...
medjutim nije mi jasno tih 18.67 din. Odakle mi?

U proslom mesecu mi je ostalo i poruka i minuta, preneo sam ih u ovaj mesec. Nisam imao koriscenje gprs-a niti mms-a jer taj aparat to i ne podrzava, a i znam da nisam koristio ni zasta osim za te poruke i razgovora nekoliko. Takodje sam siguran da to nisu poruke koje su otisle u inostranstvo.
Dakle, pri preseku stanja nastalo je tih famoznih 18.67 din. koji stoji i danas iako sam imao prenetih minuta i poruka. Ako rn. bude veci od uobicajenog sledi analiza specifikacije.
No, tema je real time prikaz, koji na neki nacin izgleda funkcionise, nije pravi ali je bar korak ka tome... Mozda je jos uvek u nekoj test fazi, jer inace bi Telenor na sva zvona to objavio (a mozda i ne bi...)
[ Slobodan Milivojevic @ 08.08.2008. 20:09 ] @
Meni je 75din a nisam uopste koristio GPRS/MMS/VAS SMS... samo pozive i poruke.
[ sektor022 @ 08.08.2008. 20:35 ] @
cudno, nesto cudno se desava A DA MI, KORISNICI, O TOME NISMO OBAVESTENI! Sorry za caps lock...
[ zALFex @ 08.08.2008. 20:40 ] @
Ako niste koristili gprs, iznos koji je prikazan kao trenutno stanje je verovatno nastao obracunom poziva i sms-ova ka omiljenom broju (ako vam je aktiviran).
[ Mister Big Time @ 09.08.2008. 03:37 ] @
Ma dajte ljudi pa necemo tako da gledamo, to je opet smesno... sada po toj racunici ja sam imao par intl. poziva i gprs saobracaj (pored minuta i poruka koji se ne racunaju ovde - hipoteza) i to je oko 300 din. Kako ja da budem siguran da je to bas tako? To onda nije novi informacioni sistem vec dezinformacioni

Nema, ostaje taj 'treci kvartal' iliti kraj godine. Obecanje ludom radovanje, licno ne ocekujem ni tada.
[ Slobodan Milivojevic @ 09.08.2008. 09:55 ] @
Ja imam utisak da je stanje "stalo" i da nesto rade? A ne da ne povecava stanje dok imamo besplatnih minuta i poruka.
[ sektor022 @ 09.08.2008. 12:14 ] @
nikakvi dodatci, nikakvi omiljeni brojevi nisu ukljuceni nikad, znaci klot post paid U prenesi tarifi,...
Kao sto Slobodan kaze, kao da stoooji...
[ Ell Diablo @ 09.08.2008. 14:25 ] @
Ma nije brate, gprs mi kuca racun bas kako treba a i int pozive ka hrvatskoj mi isto podigne trenutno stanje racuna...
[ Slobodan Milivojevic @ 09.08.2008. 15:13 ] @
Onda je bilo do nekog datuma po starom, a posle po novom jedino da je to slucaj... Jer na telenor broju niti imam int pozive ni SMS a ni internet. To mi je sve na mt:s broju... Mozda su neka preusmeravanja poziva uzrok tome sto kod mene pise 70-ak dinara. A imao sam samo nacionalni voice/sms saobracaj.

Isto je klot prenesi 150 bez ikakvih dodataka.
[ cume @ 09.08.2008. 15:29 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ja imam utisak da je stanje "stalo" i da nesto rade? A ne da ne povecava stanje dok imamo besplatnih minuta i poruka.


Besplatan saobracaj se ne prikazuje pri proveri zaduzenja preko koda *311#.
Kada potrosis free unite videces da provera stanja funkcionise :))

[ sektor022 @ 09.08.2008. 17:28 ] @
dobro, onda se ja pitam odakle mi 18.67 din i Slobodanu nekih 70 din.?

Onda jedna od mogucnosti je da je do izvesnog datuma bilo po starom a potom po ovom novom,...

I opet mislim da ovo nije jos gotovo i nije savrseno uredno stanje, jer ne cuje se glas telenora u vezi sa tim...
[ cume @ 09.08.2008. 18:31 ] @
>


To vam je saobracaj od 31.07.2008.?
[ owim @ 09.08.2008. 22:54 ] @
Citat:
To vam je saobracaj od 31.07.2008.

Slažem se. Telenor uvek vrši presek dan ranije.

Međutim, obojica su i tada bila u režimu "besplatnog saobraćaja". Možda neki GRPS iz prethodnog meseca, ili int. SMS, ili parking... naručivanje medlodija
[ Backy @ 10.08.2008. 01:43 ] @
meni od pocetka stoji 188din, i tek posle gprs-a se povecalo... btw otvaranje omanje strane na vikipediji sa jednom full res slikom preko opere izadje 5din :D
[ Mister Big Time @ 10.08.2008. 03:04 ] @
Vaše trenutno zaduženje za tekući mesec je zbir visine zaduženja za:

* Govorni i GPRS saobraćaj i SMS poruke
* Parking, SMS za medije, kreditiranje prepaid-a


Tarifni paket:
Prenesi 325
Servis roaming-a:
uključen
Poslednji mesečni račun:
2.294,60 din.
Saldo duga:
2.294,60 din.
Trenutno stanje na Vašem računu (bez PDV-a, pretplate i popusta) je ukupno:
370,03 din.


Dakle sve po starom.... nema razloga bacati pasulj da li se naplacuje nesto po novom, valjda bi na portalu napisali.

[ cume @ 10.08.2008. 03:16 ] @
Zaboravili ljudi da promene tekst :))
[ sektor022 @ 10.08.2008. 10:25 ] @
ne znam po jos koji put nikakav gprs, niti mms, niti poziv ka inostranstvu ni spec. brojeve, niti parking, niti kreditiranje, ma nista, telefon je upotrebljen par noci samo za poruke i par poziva u nacionalnom saobracaju...
zasto je to tako ne znam, ali videcemo....
[ cume @ 10.08.2008. 12:51 ] @
Citat:
sektor022: ...ma nista, telefon je upotrebljen par noci samo za poruke i par poziva u nacionalnom saobracaju...


Ako ovo sto si napisao vazi i za 31.07, onda imamo cistu situaciju.
Na saobracaj napravljen 31.07 je primenjen "stari" princip, pa se besplatni sms/voice za taj dan vidi preko *311#
[ nvukelic @ 10.08.2008. 18:01 ] @
Meni stoji vec nekoliko dana (mislim od 4/5.08.) 136.66 din, sa jednom SMS porukom u inostranstvo i nesto malo GPRS-a (u vrh glave 20din) izvan onih besplatnih minuta i poruka. E sad, ne secam se koliko sam razgovarao 31.07, tako da je moguce da je i to ukljuceno.
[ Mister Big Time @ 12.08.2008. 03:18 ] @
Mala novost:

Trenutno stanje na Vašem računu (uključujući besplatan saobraćaj), bez pretplate, popusta i PDV-a je ukupno: XXX

Kao da to nismo znali do sada... sve se kalemi pa tek na kraju se oduzima i sabira i formira racun.
[ evolution @ 13.08.2008. 15:38 ] @
"Uradi sam' centar
5 najčešće postavljenih pitanja

Pitanje br 1.

Koju informaciju dobijam upitom koda *311#?
Upitom za trenutno zaduženje preko bilo kog kanala (SMS, USSD, IVR, Wap, Web) se dobija realno stanje koje odgovara stvarnom korišćenju.

Tačnije, kod tarifnih paketa koji imaju određeni iznos besplatnog saobraćaja u okviru pretplate ili minimalne mesečne potrošnje (PRO, Više priče, Prenesi, Fleksi), i na taj saobraćaj se primenjuje rejtiranje tako da se trenutno stanje neće uvećavati dok korisnik ne potroši predviđenu kvotu besplatnog saobraćaja. Stanje će se uvećevati za saobraćaj koji ne ulazi u besplatan.

Izuzetak su situacije kada korisnik u toku meseca uradi promenu tarifnog paketa, prenos vlasništva ili raskid ugovora kada se može desiti da iznos dobijen upitom za trenutno zaduženje ne odgovara krajnjem iznosu koji će biti prikazan u računu zbog linearnog principa obračuna pretplate/minimalne potrošnje.

[ Dusan Marjanovic @ 13.08.2008. 16:59 ] @
Do sad sam bio biznis korisnik, sad prebacio broj na fizicko lice i hteo da uzmem vise price 2000 kad me telenorov radnik ubedio nekako da uzmem prenesi 700 ili tako nesto :) da me nije ubedio ne bih znao da ozbiljna firma moze sebi da priusti ovakve smejurije... mislim, meni realno to realtime stanje ne treba bog zna koliko, ali mi je skroz bilo neverovatno da su ponudili uopste takav paket, a da nemaju podrsku u okviru IS-a/billing sistema cega god da to isprate do kraja. Znaci funkcionalnost na nivou piljare a ne GSM provajdera tog ranga, pri tom kapiram skroz komplikacije kod promene IS-a i sve, ali niko ih nije primoravao da izmisljaju takav paket a da ne mogu da ga podrze...anyway nek uvedu kad god, nema veze, ali sramota BRE :)
[ Mister Big Time @ 13.08.2008. 18:14 ] @
Citat:
djuice:

Tačnije, kod tarifnih paketa koji imaju određeni iznos besplatnog saobraćaja u okviru pretplate ili minimalne mesečne potrošnje (PRO, Više priče, Prenesi, Fleksi), i na taj saobraćaj se primenjuje rejtiranje tako da se trenutno stanje neće uvećavati dok korisnik ne potroši predviđenu kvotu besplatnog saobraćaja. Stanje će se uvećevati za saobraćaj koji ne ulazi u besplatan.


Zanimljivo... ali ovaj haos sa informacijama je stvarno haotican... rekli ste bice SMS obavestenje kada se uvedu promene za proveru stanja.... i nista od toga, a ona informacija sa 311 je vise konfuzna nego razumljiva. Treba tako napisati kao sto je citirano.



Citat:
Dusan Marjanovic: Do sad sam bio biznis korisnik, sad prebacio broj na fizicko lice i hteo da uzmem vise price 2000 kad me telenorov radnik ubedio nekako da uzmem prenesi 700 ili tako nesto da me nije ubedio ne bih znao da ozbiljna firma moze sebi da priusti ovakve smejurije... mislim, meni realno to realtime stanje ne treba bog zna koliko, ali mi je skroz bilo neverovatno da su ponudili uopste takav paket, a da nemaju podrsku u okviru IS-a/billing sistema cega god da to isprate do kraja. Znaci funkcionalnost na nivou piljare a ne GSM provajdera tog ranga, pri tom kapiram skroz komplikacije kod promene IS-a i sve, ali niko ih nije primoravao da izmisljaju takav paket a da ne mogu da ga podrze...anyway nek uvedu kad god, nema veze, ali sramota BRE


Slazem se. A kako da ne uvedu paket pa pojela bi ih konkurencija.... koja je iako cisti oligopol ipak neumoljiva
[ Aleksandar Ilić @ 19.08.2008. 21:11 ] @
Citat:
djuice:Koju informaciju dobijam upitom koda *311#?
Upitom za trenutno zaduženje preko bilo kog kanala (SMS, USSD, IVR, Wap, Web) se dobija realno stanje koje odgovara stvarnom korišćenju.

Tačnije, kod tarifnih paketa koji imaju određeni iznos besplatnog saobraćaja u okviru pretplate ili minimalne mesečne potrošnje (PRO, Više priče, Prenesi, Fleksi), i na taj saobraćaj se primenjuje rejtiranje tako da se trenutno stanje neće uvećavati dok korisnik ne potroši predviđenu kvotu besplatnog saobraćaja. Stanje će se uvećevati za saobraćaj koji ne ulazi u besplatan.

Izuzetak su situacije kada korisnik u toku meseca uradi promenu tarifnog paketa, prenos vlasništva ili raskid ugovora kada se može desiti da iznos dobijen upitom za trenutno zaduženje ne odgovara krajnjem iznosu koji će biti prikazan u računu zbog linearnog principa obračuna pretplate/minimalne potrošnje.


A šta je s roaming-om? Evo, ja sam u Beču, i kada pošaljem SMS, stanje mi se na *311# ne povećava! Zašto? Poruke za ovu zonu (2.) koštaju 19,90 din + PDV.
[ Gayo @ 19.08.2008. 21:35 ] @
Roaming je verovatno prica za sebe.

Ja sam nedavno bio u Norveskoj i na njihovom Telenoru mi uopste nisu radili kodovi *100# i *311# (nista dugo nisam probavao) a dolazni sms i pozivi najnormalnije. Sve bi to bilo ok dok mi na drugom kraju Norveske kodovi nisu proradili. Naravno koristeci Telenor mrezu isto. Na prvobitnoj lokaciji sam se kretao na liniji od nekih 100 km i nigde nije radilo. Interesantna pojava.

E sad da budem ontopic, verovatno, gotovo sigurno, stanje se ne povecava jer roaming partner jos nije poslao koliko taj razgovor tebe kosta. Zasto to na postpaidu traje vecno nemam pojma. Prepaid obicno odmah obracunaju.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.08.2008. 22:14 ] @
Izvestaji o saobracaju ostvarenom u roamingu znaju da kasne i po nedelju dana.
[ pisac @ 19.08.2008. 22:21 ] @
Citat:
Gayo: Ja sam nedavno bio u Norveskoj i na njihovom Telenoru mi uopste nisu radili kodovi *100# i *311# (nista dugo nisam probavao) a dolazni sms i pozivi najnormalnije. Sve bi to bilo ok dok mi na drugom kraju Norveske kodovi nisu proradili.


U Francuskoj, kodovi ne rade na SFR mreži, pa čak ne možeš ni da proveriš da li su ti pozivi preusmereni. Svi kodovi rade na ORANGE mreži.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.08.2008. 13:13 ] @
Za 10ak dana najvise ce se uvesti kod gde cete moci da vidite kolko ste besplatnog saobracaja porosili, a evo operater vec sad moze da vam kaze za 10din (pdv ukljucen) kolko ste potrosili. Meni je rekao da sam potrosio do ovog trenutka 93 minuta i 115 sms poruka, samo ussd kod treba da startuje.
[ Aleksandar Ilić @ 20.08.2008. 19:55 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Izvestaji o saobracaju ostvarenom u roamingu znaju da kasne i po nedelju dana.
Aha, nisam znao. Evo, ovde kasni oko 1 dan. U svakom slučaju, baš me briga. Kupio sam neki austrijski pre-paid broj na promociji, ima 1gb free za Data calls. Tako da sam nju ubacio i koristim skype za pozive, a preko web-a šaljem poruke. :)
[ Mister Big Time @ 22.08.2008. 17:22 ] @
Od ovog trenutka, moguce je proveriti minute i poruke za tekuci mesec na 311!

[ del-boy @ 22.08.2008. 17:24 ] @
Malopre sam probao *311# i umesto klasicnog odgovora mi je stigao SMS sa informacijom koliko mi je minuta i poruka ostalo iz tekućeg meseca, kao i koliko je zaduženje do sad. Nisu uračunati prenešeni minuti i poruke, već samo iz ovog meseca. To je verovatno ovo što je Slobodan rekao.

Još kad bi i prenešene minute uračunali, bilo bi super, ali i ovo je veliko poboljšanje...
[ del-boy @ 22.08.2008. 17:27 ] @
Mister Big Time je bio za koji sekund brži :)
[ Slobodan Milivojevic @ 22.08.2008. 18:24 ] @
Evo kako to izgleda:


U 19:16 sam obavio razgovor u 19:21 je vec bilo azurirano. Bravo za Telenor!

Nije realtime ali kasni svega par minuta, sto je skroz ok.
[ cume @ 22.08.2008. 19:42 ] @
Svaka cast!
Bravo za Telenor!
[ nvukelic @ 22.08.2008. 21:08 ] @
NAPOKON!!! Dobro su se setili, vec sam se ozbiljno razmisljao da odem na VIP, ali su me ovim, bar za sada zadrzali.
[ Mister Big Time @ 22.08.2008. 21:32 ] @
Citat:
del-boy: Mister Big Time je bio za koji sekund brži


Znaci meni ide mustuluk


Ne mogu da verujem da su konacno uveli ovo. Sad se treba navici i preci na ovo... ziveli smo dugo u totalnom mraku a sada je neko dosao i upalio svetlo. Mali korak za covecanstvo, ali veliki za prosecnog Srbina.


Radi prilicno azurno... nadam se da ce tako i ostati.

Dakle cela prasina se digla oko ovoga vezano za obracun tekuci vs. preneti saobracaj. Ocigledno nece moci da se obracunava preneti (ni kad se potrosi tekuci..) ali dobro, daj sta das ovo je ogroman napredak za Telenor!

[ Gayo @ 22.08.2008. 22:07 ] @
Lepo lepo. Ajde da ih i ja pohvalim za ovo. Meni bi nekako bilo lepse da se sve skupa zbraja i da pise koliko je jos preostalo al dobro. Ovako nakon potrosene mesecne kvote opet je tapkanje u mraku.

Jos samo da preracunate u sekunde pa da mi ne pise 32,87 min da mogu precizno da vas kontrolisem.
[ mokelet @ 22.08.2008. 22:35 ] @
Fala **cu da su se nakanili...

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 23.08.2008. u 02:57 GMT+1]
[ maksvel @ 23.08.2008. 07:26 ] @
E, sad i na fleksiju piše koliko je preostalo u okviru paketa, a koliko je prebačena minimalna pretplata...
[ Mister Big Time @ 23.08.2008. 08:49 ] @
Da li vama kasni poruka? Evo cekam je vec 15 min.
[ Backy @ 23.08.2008. 08:58 ] @
i ja isto... možda su provalili ljudi, pa će biti gužva prvih par dana :D
[ Slobodan Milivojevic @ 23.08.2008. 09:07 ] @
Kasni i meni.
[ espresso @ 23.08.2008. 09:45 ] @
Šta kažete, kasni vam?

Evo nema ni kod mene da stigne.
[ pisac @ 23.08.2008. 10:14 ] @
Meni ta provera uopšte ne treba, jer mobilni telefon trošim samo kada moram i koliko moram, tako da mi je potpuno svejedno koliko besplatnih minuta mi je ostalo a koliko sam potrošio. Niti ću razgovarati više ako mi je ostalo mnogo besplatnih minuta, niti ću razgovarati manje ako sam potrošio besplatne minute.
[ zzviktor @ 23.08.2008. 10:36 ] @
Jos samo da omoguce na svim paketima tarifne dodatke, i telekom bi mogao da
se uhvati za usi i da igra, meni naj vise smeta sto ne moze t.d za gprs koji
je kod telenora dallllekkko bolji nego kod krsikoma.
[ nvukelic @ 23.08.2008. 10:56 ] @
Citat:
pisac: Meni ta provera uopšte ne treba, jer mobilni telefon trošim samo kada moram i koliko moram, tako da mi je potpuno svejedno koliko besplatnih minuta mi je ostalo a koliko sam potrošio. Niti ću razgovarati više ako mi je ostalo mnogo besplatnih minuta, niti ću razgovarati manje ako sam potrošio besplatne minute.


Ti si izgleda jedan od retkih.
[ Mister Big Time @ 23.08.2008. 10:56 ] @
I dalje ne radi. Nema poruke... iz 3 pokusaja.

Od jutros se nesto skucalo izgleda. Mozda zbog 'navale'... ali cudno da nikome bas ne stize.
[ coadjoni @ 23.08.2008. 11:51 ] @
Meni radi bez problema. Mozda samo trenutno nije htelo.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.08.2008. 12:20 ] @
Sad radi, bio je kratkotrajni prekid izgleda. Sve je u najboljem redu.
[ SuPerfundoO @ 23.08.2008. 14:30 ] @
Ostalo mi je iz proslog meseca,kako kaze poruka,975 minuta i 975 poruka...
kad mogu da ih iskoristim?
[ del-boy @ 23.08.2008. 15:03 ] @
Pretpostavljam da si na paketu Prenesi 325. Po ovome što si napisao to iz poslednja 3 meseca, a ne iz prošlog. Verovatno ti je i propalo nešto minuta i poruka čim si na maximumu. Možeš iskoristiti sve to ovaj mesec ili preneti u sledeći, ali obrati pažnju da će ti poništiti minute i poruke koji su stariji od 3 meseca.

Moga si i do sad proveravati koliko si preneo na *100#, to i nije neka novost.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.08.2008. 16:13 ] @
Citat:
SuPerfundoO: Ostalo mi je iz proslog meseca,kako kaze poruka,975 minuta i 975 poruka...
kad mogu da ih iskoristim?


Obzirom da imas maksimalan broj poruka i minuta prenetih, kako ti ne bi propao ni jedan minut i poruka treba da potrosis ovog meseca minimum 325 poruka i 325 minuta.

Ti imas ovako:
preneto iz maja: 325min i 325sms
preneto iz juna: 325min i 325sms
preneto iz jula: 325min i 325sms
+ na to 325min i 325sms iz ovog meseca.

Trose se prvo majskih 325min i sms pa junski, pa julski, pa onda avgustovski.

Sto prakticno znaci da ti prvo trosis majske minute i poruke, i oni ce propasti ako ih ne potrosis (potrosis manje od 325min i 325sms), a ako njih potrosis u seprembru ces na raspolaganju imati sve nepotrosene minute iz juna, jula i avgusta, dok ce majski da propadnu ako ih ne potrosis do kraja avgusta.

Nadam se da si razumeo.
[ pisac @ 23.08.2008. 18:13 ] @
Citat:
nvukelic: Ti si izgleda jedan od retkih.


Po nekim pokazateljima sam u 2%, ali da ne davim...

Nego, koliko mi pokazuje ovaj brojač, ovog meseca će mi propasti oko 20 besplatnih minuta jer imam i iz prethodnih meseci a i iz ovoga koliko hoćeš. I šta sada da radim? Da zovem nekog bez potrebe i pričam na silu, samo da mi minuti ne bi propali?
[ del-boy @ 23.08.2008. 18:44 ] @
Ako ti već toliko minuta propada možda bi mogao da razmisliš da uzmeš manji paket, ako nisi pod ugovornom obavezom. Ok je to što koristiš telefon samo kad ti treba, ali kad je već tako možeš da uzmeš paket koji će ti omogućiti da sa istom količinom razgovora kao i sada manje plaćaš. Što da im poklanjaš bilo šta...
[ pisac @ 24.08.2008. 07:04 ] @
Već koristim najmanji paket sa 60 minuta mesečno
[ Laki024 @ 24.08.2008. 17:39 ] @
Ovo je velika stvar!!!
Na mt:s postpeidu sam , ali mislim da ce ovo naterati i konkureenciju da nesto znacajno uradi.... po ovom pitanju....kod njih se azurira jednom u 2-3 dana.

Ako gledamo samo uslugu , kvalitet mreze, i cenu , telenor postpeid je sada znacajno iznad konkurencije , ako zanemarimo PAPRENE CENE TELEFONA.
[ zzviktor @ 24.08.2008. 18:11 ] @
Pa ocekujmo vrucu jesen sto set ice promocija i
[ nervous83 @ 24.08.2008. 19:53 ] @
Odlicno! Hvala bogu!
3 bambija za Telenor, jos u martu su mi rekli da ce u avgustu da puste real time prikaza besplatnog saobracaja, i evo, ispostovali su obecanje! Svaka cast!
[ fucumaraxl @ 24.08.2008. 21:05 ] @
Bojim se da ce veci deo korisnika svakodnevno, da ne kazem non - stop, da
proverava koliko je preostalo minuta i poruka jer, ukoliko se prekoraci
besplatan saobracaj, pocinje smak sveta.
Bas super, Sada imamo jos jednu zanimaciju, a i zivot je od sada mnogo
lepsi!!!!>
> __________ NOD32 3298 (20080725) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
[ fucumaraxl @ 24.08.2008. 21:05 ] @
Drago mi je da ima i drugacijih misljenja.>
> __________ NOD32 3298 (20080725) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
[ renne @ 25.08.2008. 10:43 ] @
Baš se se prijatno iznenadio kad mi je u petak stigao SMS sa informacijama. Konačno i to dočekasmo
[ DrJekyll @ 25.08.2008. 13:25 ] @
Koliko se cesto azurira stanje, telefonirao sam 20tak min. pre provere ali je stanje i dalje isto. Da li se naplacuje ta usluga?
[ Slobodan Milivojevic @ 25.08.2008. 13:38 ] @
Osvezavanje ide na 10ak minuta kolko sam ukapirao, moguce da trenutno kasni.

Usluga je besplatna.
[ agasoft @ 25.08.2008. 14:10 ] @
Izem ja njima to realtime stanje...
Pošaljem poruku, čekam, pet minuta... deset minuta... petnaest...
Kakav je to, novi billing sistem, koji je sada od prilike isti kao i na
MT:s-u? Telenor, ti to možeš bolje! Ti to moraš bolje!
Ovo je, ovo je, korak iza nas!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 25.08.2008. 14:41 ] @
Pa nije realtime, ali se naj cesce osvezava (i od Vipa i od mt:s-a).
[ Mister Big Time @ 25.08.2008. 15:27 ] @
Treba izmeniti naslov teme, nije ovo samo za Prenesi pakete. Ortak mi je na Fun paketu (valjda 10 min ka Telenor mrezi i 100 poruka u okviru pretplate) i isto mu stize provera minuta i poruka kao i meni na prenesi. Verovatno je isto i za Pro pakete (ko je jos na njima).
[ cume @ 25.08.2008. 15:39 ] @
@Slobodan

Pa to ti kazem, uveli ljudi near real time proveru a ovaj agasoft siri
dezinformacije da se ceka 15 min i da je isto ki na em-te-es
E aga, aga takvima je tesko ugoditi...
[ staticInt @ 25.08.2008. 16:44 ] @
Najtuznije je sto se mi radujemo stvarima koje su sasvim normalne i koje su trebale biti implementirane odmah.
[ agasoft @ 25.08.2008. 17:25 ] @
Ja sam čekao i više od 15 min, paket junior...
Pa ti sad vidi... i Nisam dočekao...
[ Gayo @ 25.08.2008. 19:10 ] @
Zna li neko da li ce sada presek biti sa 31. na 1. ili kao do sada sa 30. na 31.?
[ HerbalKing @ 26.08.2008. 15:03 ] @
pa za telenor treab da vec radi :)) meni radi : )za prenesi paket :)
[ nervous83 @ 26.08.2008. 20:59 ] @
@all
Ja ne kapiram sta vam to toliko smeta sto kasni 10ak minuta... Nije real time, pa sta?!
Samo vam bre nesto fali, ja mislim da vam uvedu uslugu koja ce da vam cita misli i mesec dana unapred vam kaze koliko ste potrosili, koliko preneli i koliki ce racun da vam bude, vi ne biste bili zadovoljno... Mislim stvarno...

Opet sve pohvale za Telenor!
[ agasoft @ 26.08.2008. 21:09 ] @
Ako je billing sistem menjan, onda važi za sve. za tvoju informaciju, u
junioru imam šezdeset besplatnih poruka koje mi je sistem uredno po prvi put
prikazao, ali nije prikazao njihovo opadanje u roku od dvadeset minuta. Sve
preko toga je apsurdno i nije ni blizu realtime.Zamisli ono ja dođem u
prodavnicu, stavljam na kasu trista artikala, ono stoji cena nula dinara...
i onda mi kasirka kaže, gospodine, ta kasa je realtime, mi smo se trudili
godinama da je postavimo.
Nije mi dosta jer smo večito zadnji u svemu. Kada bude kao na prepaidu, onda
će biti realtime. Ja ne vidim da je to neki tehnološki bauk. Dobro, MTS je
još uvek najgori. Telenor je i u svom ranijem periodu imao bar pet
ažuriranja stanja dnevno. Sad ne znam na koliko se menja, verovatno je
bolje, ali je daleko od idealnog. Kažem, ne znam, jer ne koristim taj broj
aktivno, ii ga ne koristim skoro uopšte. Čak razmišljam i o raskidu ugovora
u skorijem periodu, sve se nadajući pravom realtime stanju, ali pošto od
toga ništa, zbogom postpaid srpskih operatera!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 26.08.2008. 21:17 ] @
Meni je i ovo dobro, kasni do 10minuta, znam kolko imam, evo u ovom trenutku jos 29 minuta i 14 poruka i to je dovoljno... Ionako imam najvise 10 razgovora dnevno, pa i nije strasno. Na mt:s-u mi se zaduzenje ne menja danima, pa sta da radim, kod njih ne znam kolki mi je racun do 11-12 u mesecu, kod telenora to znam naj kasnije do 3. mt:s mi jos u stanju nije prikazao uplatu koju sam izvrsio u petak 22. jos uvek stoji da nisam platio racun.

Ne kazem da je idealno i naravno da ne treba gledati gore stanje kod drugih, ali i ovo je dovoljno dobro sto se mene tice.
[ nindza@ @ 27.08.2008. 03:02 ] @
Citat:
agasoft: Ako je billing sistem menjan, onda važi za sve. za tvoju informaciju, u
junioru imam šezdeset besplatnih poruka koje mi je sistem uredno po prvi put
prikazao, ali nije prikazao njihovo opadanje u roku od dvadeset minuta. Sve
preko toga je apsurdno i nije ni blizu realtime.Zamisli ono ja dođem u
prodavnicu, stavljam na kasu trista artikala, ono stoji cena nula dinara...
i onda mi kasirka kaže, gospodine, ta kasa je realtime, mi smo se trudili
godinama da je postavimo.
Nije mi dosta jer smo večito zadnji u svemu. Kada bude kao na prepaidu, onda
će biti realtime. Ja ne vidim da je to neki tehnološki bauk. Dobro, MTS je
još uvek najgori. Telenor je i u svom ranijem periodu imao bar pet
ažuriranja stanja dnevno. Sad ne znam na koliko se menja, verovatno je
bolje, ali je daleko od idealnog. Kažem, ne znam, jer ne koristim taj broj
aktivno, ii ga ne koristim skoro uopšte. Čak razmišljam i o raskidu ugovora
u skorijem periodu, sve se nadajući pravom realtime stanju, ali pošto od
toga ništa, zbogom postpaid srpskih operatera!!!


Postovanje

Nisam drugaciji od vas niti se nesto razlikujem, ali kod mene lepo radi pravi realtime bez zezanja, paket Pro 400 cak nisam ni znao da su menjali system nego slucajno sam pre 3 dana proveravao stanje, kad ono "Detaljan odgovor vam je poslat u poruci. Vas TELENOR".

Malo mi je bilo cudo, ali svaka pohvala Telenor-u

Pozzz
[ bqd @ 27.08.2008. 12:40 ] @
hmpf... obzirom da je hardver za novi billing (top of the line masina jednog od najvecih svetskih vendora) povezan i pokrenut
tek pocetkom ove godine (znam jer sam radio na tome u ex firmi) ne verujem da je novo billing resenje pusteno vec u produkciju...

a telenoru svaka cast za servise i kvalitet usluga, mnogo mi je bitnije da imam stabilnu vezu prilikom razgovora i da nemam network busy situaciju
pri svakom drugom pokusaju poziva nego da imam neke informacije koliko sta kako oko besplatnih minuta i poruka...
[ rafiki @ 27.08.2008. 17:25 ] @
Citat:
bqd: hmpf... obzirom da je hardver za novi billing (top of the line masina jednog od najvecih svetskih vendora) povezan i pokrenut
tek pocetkom ove godine (znam jer sam radio na tome u ex firmi) ne verujem da je novo billing resenje pusteno vec u produkciju...

Prelazak na novi billing sistem je izvrsen pocetkom avgusta, toliko o tome.

Sto se tice zalbi da prikaz stanja nije u "real time", to je i ocekivano. U pitanju je post-paid sistem. Za one koji ne razumeju, post-paid sistem znaci da korisnik koristi telefon u toku meseca a onda mu pocetkom sledeceg meseca stigne racun za usluge koje je koristio. U ovakvoj postavci, nije neophodno da stanje na sistemu bude "real-time", jer ce se obracun napraviti na kraju meseca. Naravno, i operateri i korisnici zele da imaju sto tacniju sliku u svakom momentu, ali, ponavljam, jedino merodavno "stanje" je ono koje stigne na racunu.
Ako neko nije zadovoljan sto mu se stanje nije promenilo jednu sekundu nakon zavrsetka poziva, neka predje na pre-paid, jer ce tamo imati "real-time" stanje. Post-paid je namenjem korisnicima koji telefon koriste za komunikaciju a ne za ucestale provere stanja...

Pozdrav

[ cume @ 27.08.2008. 17:39 ] @
^ Amin to that.
[ Mister Big Time @ 27.08.2008. 19:03 ] @
Citat:
rafiki: Prelazak na novi billing sistem je izvrsen pocetkom avgusta, toliko o tome.

Sto se tice zalbi da prikaz stanja nije u "real time", to je i ocekivano. U pitanju je post-paid sistem. Za one koji ne razumeju, post-paid sistem znaci da korisnik koristi telefon u toku meseca a onda mu pocetkom sledeceg meseca stigne racun za usluge koje je koristio. U ovakvoj postavci, nije neophodno da stanje na sistemu bude "real-time", jer ce se obracun napraviti na kraju meseca. Naravno, i operateri i korisnici zele da imaju sto tacniju sliku u svakom momentu, ali, ponavljam, jedino merodavno "stanje" je ono koje stigne na racunu.
Ako neko nije zadovoljan sto mu se stanje nije promenilo jednu sekundu nakon zavrsetka poziva, neka predje na pre-paid, jer ce tamo imati "real-time" stanje. Post-paid je namenjem korisnicima koji telefon koriste za komunikaciju a ne za ucestale provere stanja...

Pozdrav


To je OK stav ali ide u drugu krajnost. Da li postpaid znaci da mozes da budes u mraku i da nemas osnovnu uslugu? Drugo je postpaid sistem kada nije bilo minuta i poruka koji dolaze u okviru paketa. Premda i tada je OK da postoji neki presek, ne mora real time naravno. A sto se tice paketa gde su minuti i poruke to je zaista cista logika i nema nikakve veze sa 'to je pospaid' (citaj: za one sa dubljim dzepom kojima nije bitno koliko su potrosili na sredini meseca).

Inace ja ispucao minute u tekucem mesecu pa sada stoji 0, a oni preneti ce da se obracunaju tek na kraju meseca. Sistem radi bolje nego sto sam ocekivao.
[ agasoft @ 28.08.2008. 18:10 ] @
Za one koji ne znaju, u većini zemalja i u svetu realtime je nešto normalno.
Iskreno, ako je to novi billing sistem, završen takav kakav je, i ako se
više neće menjati, očekivao sam malo više. da se stanje promeni bar za pet
minuta. ili deset...
A meni se nije menjalo ni posle dvadeset...
[ Aleksandar Ilić @ 30.08.2008. 14:26 ] @
Meni se ne sviđa što stiže u SMS poruci i što je kilometarski tekst, govorim za Prenesi pakete. Mnogo je lakše kad je informacija na jednom kliku. I mislim da je dovoljno da stoji koliko je ostalo minuta i poruka u tekućem mesecu i dodatni troškovi. Koliko smo preneli imamo na onom drugom USSD kodu. Npr. nešto na ovom fazonu:
Citat:
Postovani, u tekucem
mesecu preostalo je:
Minuta: 48.77
Poruka: 42
Trenutno zaduzenje bez
pretplate, PDV i prenetog
saobracaja je: 268.22 din.
Vas Telenor.
A da ne bi ponovo došlo do konfuzije, Telenor bi mogao svim post-paid korisnicima da pošalje SMS obaveštenje o novom billing sistemu. Možda jednu stranicu na web sajtu s detaljnim objašnjenjem za svaki paket i slično. I na kraju krajeva, tu je call centar.
[ agasoft @ 30.08.2008. 16:24 ] @
Na kraju krajeva, i na početku početka, od kad minuti imaju sto sekundi?
Jesam li ja to propustio treći razred osnovne škole?
Mislim da nisam. Zapravo, nisam. imam knjižicu, sad je se sećam. hahahaha.
Pa to samo u telenoru minut može da ima sto sekundi. A koliko onda sekunda
ima stotinki? 140?
Novi sistem, nova jedinica. Ako nije sekunda, nije stotinka, šta je onda?
Stokunda? :)!!!
Već zamišljam kako bi automat mogao da kaže:
Preostali saobraćaj u tekućem mesecu je:
Trideset sedam minuta, devedeset pet stokundi...
Ili. Preostali broj minuta je:
Trideset sedam dinara, devedeset pet para...
Tužno u dvadeset prvom veku...
[ miodrag75 @ 30.08.2008. 17:53 ] @
brze mi nije skinuo minute nego u ovom mesecu kad su uveli ovaj kod za proveru
[ Mister Big Time @ 30.08.2008. 19:15 ] @
Citat:
miodrag75: brze mi nije skinuo minute nego u ovom mesecu kad su uveli ovaj kod za proveru


Autosugestija :) Ili do sada nismo ni mogli da proveravamo pa smo sada u cudu... :P

Inace i ja sam po prvi put ispucao i minute i poruke za tekuci mesec, ali sam se i razvaljivao od price i poruka... realno. Fixni sam prestao maltene da koristim.

[ SuPerfundoO @ 30.08.2008. 20:21 ] @
Ista stvar samnom brate...lep osecaj je to...
do sad sam morao da strepim da ne produzim slucajno razgovor i cekam debeo racun za kraj meseca...
nije realtime,ali meni uploaduje za 10 min...i ne zalim se...oke je ovako...
samo nesto mi nije jasno...
ono trenutno zaduzenje od npr 233 din bez pdv i prenetog saobracaja...
sta biva s tim...
ja imam prenesi 325 i valjda mi je obavezno 1280 din...ili 1467...u zadnja 4 meseca je 1467...
da li se tih 233 din dodaje na 1280 ili sta?

Spr
[ Aleksandar Ilić @ 30.08.2008. 21:05 ] @
Citat:
agasoft: Na kraju krajeva, i na početku početka, od kad minuti imaju sto sekundi?
Ne piše 48:77, već 48.77 - što znači da je ostalo još 48 minuta i 0.77 * 60 = 46 sekundi. Ostali deo teksta neću komentarisati.

Zašto je to tako, ne znam. Možda još uvek nisu stigli da podese billing sistem. Videćemo posle avgustovskog obračuna.
[ prleb @ 30.08.2008. 22:21 ] @
// ono trenutno zaduzenje od npr 233 din bez pdv i prenetog saobracaja...
// sta biva s tim...

to je zaduzenje koje ne potpada pod pretplacenih 325min/325sms, npr. gprs, pozivi ka inostranstvu, mms, .. itd.
Kad prekoracis svojih 325min/sms, trenutno stanje ti se uvecava ali ce ti se na kraju meseca odbiti preneti minuti iz prethodnog meseca, ako si ih imao.
[ sektor022 @ 30.08.2008. 23:11 ] @
kod mene je to nesto sitno 18.67din. i ne kapiram odakle mi to jer imam svega preneto i poruka i minuta, a sasvim je sigurno da nisam koristio ni MMS ni GPRS ni poruke ka inostranstvu ni neke posebne poruke (nagradne igre, parking i sl.) a odakle mi nemam pojma!
[ agasoft @ 31.08.2008. 11:28 ] @
Meni je pisalo četiri pare..
[ SuPerfundoO @ 31.08.2008. 13:52 ] @
Cek,pa jel ce to da mi posle dodje na 1280 din,jel ce da mi saberu 1280 + 233 i onda dodje racun 1513 din?

Pa ja dok razgovaram u mrezi meni se povecava ta cifra,i dok imam besplatne minute i dok zovem 063 i 062 brojeve...
wtf is going on?

Spr
[ Slobodan Milivojevic @ 31.08.2008. 14:20 ] @
Danas je vec novi mesec po njihovom obracunu, mozda se zato povecava stanje.
[ sektor022 @ 31.08.2008. 23:06 ] @
ako kodovima za proveru stanja dodate *1# dobicete odgovore na engleskom, a meni je tako memorisano u imeniku, al' interesantno je to sto (evo upravo proveravam) sa bicnim kodom dobijam da informacija nije dostupna pre 3. u mesecu a sa kodom za engleski jezik sam dobio tacno obracunato stanje. Konkretno sada koristim kod *100*1#
Racunajuci dolazim do zakljucka da je obracun tacan i da nije zakasneo obracun od prethodnog meseca.
znaci za strance brze rade obracun ;-)
[ SuPerfundoO @ 01.09.2008. 02:51 ] @
Probao sa ovo sa *1#...zanimljivo... na 311 nece da radi,kao nedostupno do treceg u mesecu,a na 100 hoce...
mE...Hu kerz... :)


SPr
[ Izudar[MTS] @ 01.09.2008. 09:10 ] @
Dok cekamo treci u mesecu da citiram sebe sa telenor foruma (mrzi me da copy paste ceo post):

http://forum.telenor.rs/viewtopic.php?f=28&t=4379#p48484

;)
[ SuPerfundoO @ 01.09.2008. 11:00 ] @
Tražena tema ne postoji.


Spr
[ Backy @ 01.09.2008. 11:14 ] @
ja sam je video pre 2 sata :| uglavnom, čovek je napravio plugin za win mobile koji prikazuje stanje na today ekranu tako što presreće poruke...
[ Aleksandar Ilić @ 01.09.2008. 11:19 ] @
Ja odem lepo na Portal Moj Telenor -> Vaš račun -> Trenutno zaduženje i vidim koliki će mi biti račun. Ranije moglo i Trenutno stanje na računu, ali od ovog meseca ne može.
[ Izudar[MTS] @ 01.09.2008. 11:43 ] @
Obrisali su mi post tako da ga nema vise :)

Kakvi su.... Napravi covek nesto manje vise korisno za ljude i oni tako, hehehe.

PS. Zapravo nisu mi obrisali post vec celu temu (koju je kreirao drugi covek) o proveri minuta i poruka koja postoji vec par dana a ja sam se samo nadovezao na nju :)

[Ovu poruku je menjao Izudar[MTS] dana 01.09.2008. u 12:53 GMT+1]
[ agasoft @ 01.09.2008. 11:53 ] @
A šta si ti to napravio?
[ Izudar[MTS] @ 01.09.2008. 12:03 ] @
Ma nista specijalno, iskoristio sam plugin za Today ekran windows mobile pocket pc telefona da mi ispisuje preostale minute i sms poruke na osnovu koda *311# tako sto presretnem poruku pre nego sto stigne do Inboxa telefona ukoliko je poruka od Telenora i sadrzi stanje u sebi, iz nje iscupam podatke i prikazem ih na desktopy tj Today ekranu unutar plugina, a poruku obrisem tako da ne zagadjuje inbox. Sve u svemu evo screenshot ovde kada tamo nisu dali da ga prikazem, pa neka brisu i ovde ako hoce/mogu :P



Ovo je napravljeno cisto iz zezancije i nije ulozeno puno truda (jer nije ni bilo potrebno :P), e sada mislim da ih kopka to sto sam rekao da moze da se nabudzi pa da svaki put posle obavljenog razgovora azurira sam stanje (tj sam u pozadini pozove *311#) i da tako spamuje proveru (kao da to mi sami ne radimo rucno). Ili ih kopka nesto sasvim trece, nisu mi nista poslali na PM kao razlog brisanja ne samo mog posta vec cele teme o kojoj su ljudi pisali vec par dana.

Trenutno se rucno bira *311#, a ostatak je automatizovan :P
[ s i r o m a @ 01.09.2008. 12:09 ] @
Citat:
rafiki
Ako neko nije zadovoljan sto mu se stanje nije promenilo jednu sekundu nakon zavrsetka poziva, neka predje na pre-paid, jer ce tamo imati "real-time" stanje. Post-paid je namenjem korisnicima koji telefon koriste za komunikaciju a ne za ucestale provere stanja...

e zbog ovakvih nas i deru ...
Citat:
cume
^ Amin to that.

evo ga jos jedan
veruje u boga u dvaes' prvom veku ...

[ renne @ 03.09.2008. 07:38 ] @
koliko vidim *311# više nije u funkciji, kaže "IZABRANA OPCIJA NIJE PREDVIĐENA"
[ Gayo @ 03.09.2008. 08:24 ] @
Koliko ja vidim sve radi normalno u ovom trenutku. Potroseno onoliko koliko pise.
[ nindza@ @ 03.09.2008. 08:43 ] @
Citat:
Gayo: Koliko ja vidim sve radi normalno u ovom trenutku. Potroseno onoliko koliko pise.


Takodje

Bas me zanima kako ce izgledati racun za ovaj mesec.
[ Gayo @ 03.09.2008. 09:21 ] @
Citat:
nindza@: Bas me zanima kako ce izgledati racun za ovaj mesec.


Postovani!

Vas ovomesecni racun bice uvecan za 500 dinara dobrovoljnog priloga za novi ultra super cool billing sistem.
[ NICS @ 06.09.2008. 11:48 ] @
Licno sam izgubio poverenje za Telenor odavno. Cudi me sto ste ostali njihove pristalice, sta god kazu ne bude u vecinskom procentu tako. Da im neko preti pa da razumem, ovako sta god pitas daju ti neko nerealno objasnjenje umestio da ne kazu nista. Nije narod bez veze rekao cutanje je zlato.

Citam ove postove i smejem se :)
[ Slobodan Milivojevic @ 06.09.2008. 12:09 ] @
Svi se slazemo da Telenor ima negativnih stvari, ali u ovom trenutku ubedljivo najmanje njih. Da ne koristim usluge dva od 3 mobilna operatera i to u postpaidu, ne bi tako pricao.

Telenor ima prenosenje minuta i poruka, Telenor ima proveru utrosenog saobracaja koja je prilicno azurna (moramo se sloziti), ali Telenor nema tarifne dodatke (internet na prvom mestu). Takodje Telenor mreza, bar bazirano na mom koriscenju Telenor i mt:s mreze u postpaidu, radi daleko bolje od mt:s-a.

mt:s na drugoj strani nema prenosenje, mt:s ima proveru koja je neupotrebljiva (moramo se i tu sloziti), ali mt:s ima tarifne dodatke. Mreza je osredjeg kvaliteta i desavaju se ispadi koji nikako ne bi smeli da se desavaju.

Vip je prilicno los, jer se tacne cene mogu saznati samo na prodajnim mestima, inace ponuda slicna mt:s-u, samo sto je provera stanja bolja, ali nikako bolja od one kod Telenora.
[ agasoft @ 06.09.2008. 17:47 ] @
Nics, samo se ti smej. Moje prvo najiskrenije izvinjenje telenoru za
prošlomesečno kritikovanje billing sistema, koji tada zbog nečega nije hteo
da mi menja stanje. Neki dan sam ubacivao telenor postpaid, stanje se
ažuriraloi posle dva minuta, i tako svaki pot. svaka dva minuta, a nekad i
manje!
[ J.C. @ 07.09.2008. 19:46 ] @
ukucas

*311#

i stize vam poruka sa trenutnim stanjem na racunu i brojem preostalih minuta i poruka

novina kod ovoga je sto su i uveli real time stanje na racunu, tj. pise vam koliko ste zaista potrosili kada se odbiju besplatni minuti i porke.

zbog toga meni trenutno nije jasno odakle mi na racunu 12.8 dinara, van pretplate i svega ostalog, kada nisam placao ni parking ni bilo sta drugo :)
postavlja se pitanje da li ipak kradu ili ne?

i jos jedna stvar, posto sam na paketu prenesi, nije mi jasna jedna cinjenica koju su rekli na sajtu.
Kaze prvo se trose preostli minuti iz predhodnih meseci pa tek onda ovi u sadasnjem mesecu.
meni se samo smanjuje cifra preostalih minuta iz sadanjeg meseca, ali cifra minuta ostalih iz predhodnog meseca mi stoji nepromenjena
tako da se meni licno pojavljuju razne nelogicnosti u svemu ovome :)
[ Aleksandar Ilić @ 07.09.2008. 22:16 ] @
Ovo za 12.8 dinara ne znamo, najbolje pozovi Call Centar.
A što se tiče prenošenja i šta se prvo troši, sve je to lepo objašnjeno u ovoj kilometarskoj temi. I to ne jednom, već više puta.
[ kreculj @ 09.09.2008. 12:57 ] @
Meni dok sam bio u Crnoj Gori sa pozivom *411# (postpaid korisnik paket USTANOVE1)

dok sam bio tamo stanje mi je bilo 278dinara a za nekih dva do tri sata (oko ponoci) kada sam izasao iz mreze ProMonte u Telenor prikazuje 1250dina
bas je mala razlika, . . .

svidja mi se

i dosta puta prilikom poziva *311# ili *411# prijavi mi na ekranu IZVINITE OVA USLUGA JE SAMO ZA POSTPAID KORISNIKE.

a ja ubedjen da sam postpaid korisnik vec 7 godina
[ Mister Big Time @ 09.09.2008. 15:56 ] @
Citat:
J.C.: ukucas


zbog toga meni trenutno nije jasno odakle mi na racunu 12.8 dinara, van pretplate i svega ostalog, kada nisam placao ni parking ni bilo sta drugo :)
postavlja se pitanje da li ipak kradu ili ne?

I meni stoji 25.... od prvog u mesecu. To je zbog preseka stanja, to ce btii saobracaj 31. u mesecu jer navodno Telenor pravi presek 30. u mesecu pa ispade da se od 31. racuna sl. mesec a ne od prvog....

Citat:

i jos jedna stvar, posto sam na paketu prenesi, nije mi jasna jedna cinjenica koju su rekli na sajtu.
Kaze prvo se trose preostli minuti iz predhodnih meseci pa tek onda ovi u sadasnjem mesecu.
meni se samo smanjuje cifra preostalih minuta iz sadanjeg meseca, ali cifra minuta ostalih iz predhodnog meseca mi stoji nepromenjena
tako da se meni licno pojavljuju razne nelogicnosti u svemu ovome :)


?! Da li je ovo neka sala posle ovolike teme.... prvo ti se 'obracunavaju' tekuci minuti i poruke, i za to moze da se prati stanje skoro pa u real time. Za prenete ne moze, oni se tek na kraju obracunavaju, ali ako malo promenimo ugao gledanja - to znaci da su tekuci u stvari preneti (ako imate vise minuta i poruka nego sto imate na jednom mesecnom paketu), i onda npr. ja kada potrosim 325 min iz tekuceg meseca brojac staje, ali ja znam da sam to potrosio od onih 450 prenetih, i da cu u sl. mesecu imati 325 novih i 450-325=125, suma 450 minuta za naredni mesec.
Zakljucak: Korisnici u Srbiji koji ovo kapiraju su veoma inteligentni, i po tome prednjacimo u odnosu na zapadnjake koji ne razumeju ni kada im stigne koncizna informacija koliko su potrosili a koliko imaju preostalog saobracaja.. :)

[ mmmilan @ 09.09.2008. 21:00 ] @
A koja se informacija vidi preko koda *411#?
Od skoro sam presao na postpaid kod telelnora i uvek mi izbaci da servis nije dostupan
Tarifa prenesi 325.
[ Slobodan Milivojevic @ 09.09.2008. 22:01 ] @
Tacan iznos racuna, kolko dugujes i na koji bankovni racun i uz koji poziv na broj treba da uplatis racun. Ako nije prosao prvi mesec onda naravno da tu informaciju nemas.
[ zole_ @ 13.09.2008. 10:21 ] @
Citat:
zbog toga meni trenutno nije jasno odakle mi na racunu 12.8 dinara, van pretplate i svega ostalog, kada nisam placao ni parking ni bilo sta drugo :)
postavlja se pitanje da li ipak kradu ili ne?


ako i kradu (sto ne verujem) sigurno ti nece postaviti realtime brojac da bi ti to mogao da proveris. Kao ono, ti nista nisi koristio a oni ti pumpaju racun. Mislim, ako kradu nece to bash tako amaterski raditi :)


Meni smeta sto brojac nije potpun. Ne postoji mogucnost da znam kada sam ispucao i prenete minute i tekuci mesec, tj., kad mi se naplacuju poruke i minuti
[ Mister Big Time @ 14.09.2008. 21:57 ] @
Ljudi, mozete li da shvatite da se to 'stanje' obracunava krajem meseca pa nije od 1. u 00:00h novi mesec za Telenor, vec dan ranije.
Medjutim ono sto ostaje diskutabilno jeste ako ste bili u kvoti, niste koristili nista sto se lepi na racun ni GPRS ni parking ni ostale usluge, kako se i taj poslednji dan poveca stanje makar za par dinara? To bi trebalo da ulazi u kovtu minuta i poruka.... ali... izgleda da je malo takvih koji koriste samo poruke i pozive u nacionalnom saobracaju.
[ cume @ 05.10.2008. 17:05 ] @
Uveli su, kako naslov teme kaze "real time prikaz preostalog
besplatnog saobracaja" i na IVR 9863, malopre pozvah da proverim
trenutno stanje, kad ono besplatni minuti-ovo-ono :-)
[ NICS @ 28.10.2008. 09:37 ] @
Stvarno verujete u njihove izjave :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :):) :) :) :) :) :) :) :)
[ Bojan_M @ 29.10.2008. 01:59 ] @
Nije bas da ne kradu. Ako ja imam prenesi 150 paket i posto ja bas nisam neki veliki potrosac kako minuta, tako i SMS poruka, onda se jelte veliki broj poruka i minuta prenosi. I sta otkrijem posle par meseci da broj prenesenih poruka i minuta ne prelazi cifru 450.

To je vec nesto sto me je razocaralo. Nesto se ne secam da je u onom ugovoru bila stavla da ce maksimalan broj prenetih poruka i minuta biti 450. Doduse ko zna mozda i gresim.
[ Jbyn4e @ 29.10.2008. 08:57 ] @
@Bojan_M - da si pogledao opis paketa, sve bi ti bilo jasno.
Sa: http://www.telenor.rs/?section=private&page=3879
Citat:

sve što ne potrošite u jednom mesecu, automatski se prenosi i stoji Vam na raspolaganju tokom naredna tri meseca!

Imas dole i primer sta se desava sa minutima koje ne potrosis za 3 meseca...

Ne mogu da verujem da si uzeo paket sa 150 minuta i da nista ne trosis, i da si ocekivao da ces nakupiti sta ??? hiljade minuta?
[ Bojan_M @ 29.10.2008. 09:28 ] @
Da u pravu si, nisam dobro pogledao.

Zasto ne mozes da verujes da mi je mnogo paket 150, pa postoje i drugi vidovi komunikacije. Ja mobilni koristim, relativno cesto i veoma kratko, posto nisam pristalica dugih caskanja preko telefona, tako da mi je ovaj paket, apsolutno fenomenalan, posto ne kosta puno, a nudi bas ono sto mi treba.

Povlacim rec kojom sam Telenor prozvao da krade. Moj previd.
[ Jbyn4e @ 29.10.2008. 09:45 ] @
Nigde, ali nigde nisam pomenuo da ti je to mnogo - vec sam se zapitao sto koristis paket 150 umesto 60 ako ni toliko ne potrosis? Sta ce ti paket 150, ako ti ostane 150, 100,pa cak i 90 minuta/poruka? To sam zakljucio iz tvoje poruke - opet, ako trosis preko 60 minuta/poziva - onda ti je taj paket (valjda) odgovarajuci, ali ti onda ne bi ostalo za prenosenje nista, jer bi za 3 meseca ispucao vise od 60x3=180 minuta, tj, od prvog 150 paketa ne bi ostalo nista... mozda bi kasnije nakupio dovoljno, 'bem li ga.
[ Mister Big Time @ 04.01.2009. 21:41 ] @
Sta je ovo, pomerili rok za proveru stanja....


[ Slobodan Milivojevic @ 05.01.2009. 00:44 ] @
Meni radi provera nije radila do 4. izgleda da zbog praznika ovog puta malo kasni. Inace na portalu moj telenor je radilo i 1. s' tim sto preneti saobracaj i posledji racuni nisu bas bili tacni.
[ Mister Big Time @ 06.01.2009. 00:21 ] @
Pardon, ovo je za racun (*411#), a za stanje su povecali sa 3 na 4. u mesecu...
[ kime1 @ 06.01.2009. 02:01 ] @
offtopic: kako uhvatiš screenshot na telefonu (to beše nokia 6120 ?) :)
[ Mister Big Time @ 07.01.2009. 00:25 ] @
Instaliras program za to ... Symbian ;) Ja npr. koristim Screenshot v3.02 S60 3rd ali ima dosta alternativa...
[ SBSL @ 01.05.2009. 14:15 ] @
Da li neko moze da mi kog tacno datuma u mesecu se dobijaju besplatne poruke i minuti?
Da li se to dobija prvog u mesecu posle 00h ili...
vidim da uvid u stanje nije moguc do 3 u mesecu pa sam se malo isparanoisao da i tu mogu da te zavuku za koji minut i koju poruku (mozda gresim)...
[ espresso @ 01.05.2009. 16:05 ] @
Po listingu ispada da se odmah po preseku dobija saobraćaj koji je zaračunat u pretplatu. Dakle, poslednjeg dana u mesecu, poslepodne ili uveče dobija se ovaj saobraćaj.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.05.2009. 17:20 ] @
Ukoliko si prenesi, i ostane ti nesto saobracaja, u svakom slucaju imas mogucnost da ga potrosis i u narednom mesecu, tako da nista "ne propada". Ukoliko nemas, dobijas par sati ranije novi saobracaj za novi mesec i to je to.
[ SBSL @ 03.05.2009. 20:04 ] @
Dobio sam svoj deo (sto bi' Diklic rekao u MARATONCIMA) posle 00h prvog maja, ali imam i nekih 70ak dinara van toga da platim, sta je to, otkud tih 70 din kad nisam zvao inostranstvo niti sam slao sms ka inostranstvu...? takodje nisam slao nikakve poruke tipa licitacija, chat itd...
+ mi pise da mi se besplatne poruke i minuti ne prenose u sledeci mesec (?!?)... tarifni profil sam promenio od prvog maja, zahteva sam preko sajta njihovog poslao dan pre prvog maja... da li to znaci da mi se minuti i poruke iz petog (maj mesec) meseca ne prenose u jun?
[ Slobodan Milivojevic @ 03.05.2009. 20:26 ] @
Ukoliko promenite tarifni paket, gubi se sav preneseni saobracaj. To pise i na sajtu telenora vec godinama...
[ SBSL @ 04.05.2009. 04:52 ] @
pa koji saobracaj mi se gubi kad je pocetak meseca, iz prethodnog nisam preneo nista...
ostaje mi maj?! (trenutno imam oko 650 minuta i poruka) Da li to znaci da ukoliko ne potrosim sve ovog meseca necu preneti u jun?
i ako je tako da li to vazi samo za ovaj mesec ili uopste na dalje...
i za onih 70 din pitanje i dalje vazi...
Hvala
[ SBSL @ 07.05.2009. 21:45 ] @
Danas sam se 'otvorio' za 10 din i pozvao call centar...
Naime sad mi je jasnije sto se tice prenetih minuta, nista ja ne gubim ovaj mesec ukoliko mi ostane nesto,
prenece mi se u jun mesec, izgubio bi minute i poruke da sam nesto preneo ali posto nisam nikom nista...
E sad sto se tice famoznih 70 din rece mi ljubazna gospodja/ica da je moguce da je usled promene tarifnoh
profila ostala 'rupa' od 24h i da sam tu imao par poziva i par poruka, ne znam da li je ovo moguce i da li
je to tacno ali sta sad... nije neka para da reklamiram...