[ 5h0ck @ 01.01.2008. 14:54 ] @
Tražio sam ovu temu, pa nema, što mi je malo čudno... Ali aj sad...
Dakle, koja je po vama najbolja statistika sajta? Šta vi koristite?
Ja koristim Google Analytics, ali sam primetio da se drastično razlikuje on nekih drugih skripti dobijenih uz hosting...
Tačnije Google Analytics uvek prikazuje manje... Nije da mu ne verujem, ali me zanima vaše mišljenje...
Pozdrav.
[ kupidisk @ 01.01.2008. 15:20 ] @
Najviše verujem Google Analytics, baš zato što prikazuje najmanje vrednosti.
[ acca3 @ 01.01.2008. 15:34 ] @
Ja koristim i statcounter.com a i extremetracking.com. Za blogove i WordPress.com Stats.
[ 5h0ck @ 01.01.2008. 16:14 ] @
Citat:
kupidisk: Najviše verujem Google Analytics, baš zato što prikazuje najmanje vrednosti.


Upravo to! Ispravite me ako grešim, ali Google, kao ozbiljna kompanija mislim da ne sme sebi da priušti lošu statistiku! Zar ne?
[ bojan_bozovic @ 01.01.2008. 17:05 ] @
Nije Analytics originalno Googleova statistika,vec od firme Urchin koju su kupili, jer je imala najbolju web statistiku.
[ Mister_rap @ 01.01.2008. 18:16 ] @
Koristim AWStats, izvrsava se na mom serveru i evidentira svaku posjetu tako da mi je analytics u poredjenju sa njim nista...
[ 5h0ck @ 01.01.2008. 19:31 ] @
Kako možeš da budeš siguran da evidentira svaku posetu?
Nije da sumnjam, nego se jednostavno upućujem!

Ja imam Webalizer i Modlogan. Kakvi su oni, s obzirom da su na izgled očajni. Oni mi kažu da imam oko 500 poseta dnevno, a Google manje od 200. Složićete se da je to drastična razlika... ne znam kome da verujem!?

[Ovu poruku je menjao 5h0ck dana 01.01.2008. u 20:44 GMT+1]
[ Mister_rap @ 02.01.2008. 01:06 ] @
Pa prilicno sam siguran zato sto to smatram da je sve ok isprogramirano
Recimo covjek moze da napravi obicnu php skriptu koja ce u bazu upisivati svaki hit i svaki unique i tu nece moci da dodje do greske.
Ovo gore navedeno stane u 5 linija koda...

Pa postoji vise razloga za to sto ti google prijavljuje manje posjeta...
Jedan od njih je mozda sto ti sajt nije u potpunosti dinamicki tj. na svakoj strani nemas google js kod.

[ 5h0ck @ 02.01.2008. 02:15 ] @
Imam je na svakoj strani, jer se ceo sajt generiše kroz samo jednu stranu index.php
U pravu si što si tiče skripte koda od 5 linija. To ću i da uradim, pa da onda uporedim!
[ SqlByte @ 09.01.2008. 06:08 ] @
Google analytics prikazuje manje poseta zato što je realan ali pored toga potrebno je neko vreme da indexira sve posete, dok Awstats i drugi se izvršavaju na vašem serveru.
[ betika @ 19.01.2008. 15:13 ] @

Koliko sam ja primetila, Google Analytics i Urchin (matrosity) samo drugacije broje posete.
Pri tome, GA daje principijelno prijavljuje vise poseta nego Urchinove web stats.

Ono sto GA cini zanimljivim jeste mogucnost utvrdjivanja source-a i svih ostalih contents za svaku stranu pojedinacno, bas kao i brojanje novih / starih posetilaca.
[ freediver @ 23.01.2008. 13:33 ] @
Google analytics je najtacniji ali mu nedostaje realtime prikaz sto mozes naci na hittail.com