[ joojant200 @ 02.01.2008. 12:51 ] @
Posto mi nije odgovarao nijedan program za pracenje kucnog budzeta, resio sam da napravim sebi po mojim potrebama.

U attachmentu je verzija u koju sam unosio troskove za prosli mesec.
Pobrisao sam sve ulaze novca i preimenovao sam prodavce u genericka imena da ne ispadne da nekoga reklamiram :)
Ostali su troskovi koji se vide u izvestajima kada u od unesete datum iz 2007.

Sto se tice sigurnosti - posto su u pitanju licni podaci - podatke drzim na usb u kriptovanom kontejneru sa besplatnim programom TrueCrypt i povremeno napravim backup na kucni racunar.

To je bila prva faza unos troskova, sada hocu da napravim drugu fazu, gde bih iz protokola trosenja za decembar mesec napravio plan trosenja za januar mesec.
Otprilike da se otvori forma koja izgleda kao izvestaj protokol trosenja s time da u desnoj strani imam mogucnost unosenja kolicina za januar.
Recimo: Kafa - kapucino kupio sam jednu, u januaru necu ni jednu, i tako da unesem za sve, vidim koliko bi to kostalo i odstampam i to mi je onda lista za kupovinu.
Takodje da u grupama isto mogu da planiram novac. Npr za decembar je grupa 1 bila oko 15.500, a u januaru hocu da bude recimo 12000 i sa time sto sam tacno uneo u listi za kupovinu imam recimo 10.000 sto znaci da imam fore da kupim jos 2000 po sopstvenom nahodjenu.

E sada, nisam siguran kako bih to napravio, tj. organizovao bazu pa ako imate savet rado bih ga cuo :)

Kao i misljenje i kritike o tome sto sam napravio :)


Jovan


[ Getsbi @ 02.01.2008. 21:11 ] @
Probaj da napraviš novu tabelu tblPlan koja će imati sve kolone kao i qryProtokolTrosenja i još jednu dodatu kolonu PlaniraniIznos. Kopiju qryProtokolTrosenja pretvori u AppendQuery, te iz takvog upita napuni tblPlan. To bi trebalo da zadovolji tvoje buduće prohteve ako sam dobro shvatio suštinu pitanja.
[ joojant200 @ 06.01.2008. 11:10 ] @
Probao sam da napravim formu sa planom kako si me savetovao i prvi deo mi ide odlicno.

Ne znam kako da stavim u formu podgrupe, tj. da mi tamo sabere sve iznose po grupama (1,2,3,4...) kao i do sada planirane kolicine po grupama i ukupan plan po grupama?


[ joojant200 @ 06.01.2008. 22:46 ] @
Uspeo sam sa DlookUp :)
[ Getsbi @ 07.01.2008. 08:04 ] @
Odlično. Upravo sam hteo da ti predložim da napraviš neko dugme u Footer-u forme koje će da radi sumiranje po zadatoj grupi. Bilo bi dobro da na kraju okačiš završnu verziju jer cenim da je tema vrlo interesantna kućnim korisnicima.
[ joojant200 @ 07.01.2008. 20:05 ] @
Imam jedan bug :|

U 'tblUlazniRacuniDetalji' Stavka 145 je:
Gorivo - bezolovni BMB95 kolicina: -> 27,31 (litara)

Kada bi u attachovanom primeru, poterao
query: 'UbacujePotrosnjuZaZadatiPeriodUtblPlanTemp'
Koji uzima podatke iz: 'tblUlazniRacuniDetalji'
(za 'planid' mozete upisati bilo sta - recimo: 2)

A posle appendovanja u tblPlanTemp, za kolicinu pise: -> 27

I zbog toga imam racunsku gresku na gorivu i bananama, i ne znam kako da je se resim? :)



[ Getsbi @ 07.01.2008. 20:53 ] @
U vezi količina: Nisu ti isti Field Size i Format kao u polaznoj tabeli (Long Integer, General Number, 2 i Double , Standard, 2). Imaš takvih propusta i u vezi cene. Pregledaj dobro tabele. Nije dobro da ti cena bude u jednoj tabeli Double, Standard, 2, a drugoj Currency. Nedoslednost je koren greške.
[ joojant200 @ 07.01.2008. 21:39 ] @
Hvala :)

Javicu se kada sredim i doteram :)
[ joojant200 @ 21.01.2008. 01:22 ] @
Evo je verzija koja radi plan. Ima jos puno tu da se doradjuje i dodaje, ali ovo radi.
Problem je sto na poslu radim sasvim drugi posao koji nema puno veze sa kompjuterima, pa eventualno stignem vikendom (prosli vikend nisam stigao) da se poigram sa bazom i ucim access.

Pozz :)
[ joojant200 @ 04.02.2008. 10:16 ] @
Mislio sam da zanovim bazu dalje, pa trazim da li negde ima klasifikacija svega sto moze da se kupi ;)
Razmisljam da ipak vodim i artikle, ali mi onda treba klasifikacija, otprilike:
prehrana - slatkisi - smoki - proizvodjac - komercijalni naziv - gramaza
kucna hemija - praskovi - praskovi za ves - proizvodjac - komercijalni naziv - gramaza
...

Tesko da cu naci tako nesto, ali reko da pitam... mozda ima neki mega market on-line?
[ Getsbi @ 04.02.2008. 10:44 ] @
Traži od nekog Marketa da ti pošalju cenovnik u elektronskom obliku. Skoro svi ga imaju u .xls formatu i rado šalju vlasnicima maloprodajnih objekata. Predstavi se kao zainteresovani. Fajl možeš kasnije konvertovati u Access.
[ joojant200 @ 08.11.2008. 22:47 ] @
Hteo sam da promenim da se posebno vode artikli, ali nikako da se odlucim/pogodim kako treba sta uraditi kada se pojavi novi artikal?

Trenutno u subformi imam combobox gde se unosi artikalID. Preko rowsource se u istom polju prikazuje Naziv artikla (2 columa, colum with prvog nula i bound to 1)

Dodao sam dugme koje poziva formu da se unese novi artikal koji kada se unese prepise ArtikalID nazad u formu i uradi requery.

On click event za Ubaci u formu:
Private Sub UbaciUFormu_Click()
Forms("frmUlazniRacuni").Controls("QUlazniRacuniDetalji").Form.ArtikalID.Requery
Dim NewArtikalID As Long
NewArtikalID = Me!ArtikalID.Value
'Zatvoriti formu
DoCmd.Close acForm, "frmArtikal"
'Iskopirati artikal id u subformu
Forms("frmUlazniRacuni").Controls("QUlazniRacuniDetalji").Form.ArtikalID = NewArtikalID
End Sub

I tu sad imam problem (pogledati sliku):
- ako je varijanta 1 sve radi ok ali ne pise lepo ime artikla vec samo sifra
- ako je varijanta 2 naziv se lepo vidi ali ne ne znam kako da programiram da upise novi artikal nazad kada je tako?
- varijanta 3 kada bi razdvojio polja na id artikla i naziv artikla?





[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 16.11.2009. u 06:29 GMT+1]
[ joojant200 @ 26.11.2008. 22:12 ] @
Citat:
joojant200: sta treba uraditi kada se pojavi novi artikal?


Resio sam tako sto u row source na kraju dodam union listi za novi artikal. I posle afterupdate event kada se selektuje novi artikal da otvori formu za dodavanje artikla.

Ima primer na: http://www.blueclaw-db.com/download/union_query.htm
[ joojant200 @ 07.11.2009. 22:22 ] @
Pitanje :)

Hteo bi da ubacim opcije placanja.
Kao primer, uzeo sam recimo da kupim neku stvar koja kosta 12000 dinara.
Nju mogu platiti na razne nacine, ali za pocetka radi jednostavnosti da se ogranicim na 3 mogucnosti:
1. gotovina - solarno placanje
2. 2000 gotovina, 5000 cek na 30 dana, 5000 cek na 60 dana
3. kartica 12x1100 mesecno.

Mislim da mi trebaju barem 3 tabele?

tblRacun:
- RacunID
- VrednostRacuna
- datum,broj...

tblDospeceObaveze:
- racunID
- dospeceID
- VrednostDospeca
- DatumDospeca

tblPlacanje:
- dospeceID
- placanjeID
- NacinPlacanja (kes,cek,kartica)
- vrednost
- DatumPlacanja

Interesuje me da li sam dobro postavio stvari ili treba drugacije?

Nisam siguran za NacinPlacanja gde da ga stavim?
Recimo da je cek - on se daje prilikom dobijanja racuna, pa bi mi bilo logicno ga stavim u tblDospeceObaveze ali se bojim da cu mozda posle zbog toga zapetljati?
Tek me kartice zbunjuju, 12x1100=1200din vise - gde ubaciti razliku u ceni, i sta ako je na kartici valutna klauzula pa je svaka rata razlicita?
[ Getsbi @ 08.11.2009. 06:48 ] @
Mislim da tblDospeceObaveze i tblPlacanje možeš slobodno da stopiš u jednu jer se sve odnosi na istu vrstu obaveza. Tabelu tblNacinPlacanja, sa za sada tri moguća zapisa: gotovina, ček i kartica, povežeš 1:više na strani te stopljene tabele u koju prethodno staviš kolonu NacinPlacanja. tblRacun je vezan 1:više na strani te stopljene tabele.
Za pojedini račun ćeš imati onoliko zapisa koliko je predviđeno parcijalnih plaćanja. PK će u stopljenoj tabeli biti neki Autonumber, tek da ima primarni ključ.
Na ovaj način svi podaci koji su iz iste kategorije informacija (pripadaju jednom entitetu), nalaze se na istom mestu. To što će neko polje u tabeli biti popujeno nakon 12 meseci ne treba da te brine.

Kartice su izveštaji i to ne treba da te zbunjuje. Moći ćeš da napraviš dobar query koji će poslužiti za izveštaj o kartci.

Razlika u ceni nije pojam iz ove priče. Za taj pojam ti treba nabavna cena i prodajna cena, što je njihova razlika.
[ joojant200 @ 08.11.2009. 15:35 ] @
Odlicno, hvala :)
[ joojant200 @ 16.11.2009. 00:47 ] @
tblCekovi - 'CekID' je autonumber i 'brojCeka' - broj ceka koji se dobije
tblDospeceIPlacanje - sta je stiglo na placanje

qryCekovi - poziva ga frmDospeceIPlacanje da u polju BrojCeka izlista samo cekove koji nisu izdati.

frmDospeceIPlacanje pa Polje Broj Ceka - Properities:
Bound Column: 1
Limit to list: No (da bi mi prikazao i ostale cekove)
RowSource:SELECT qryCekovi.CekID, qryCekovi.BrojCeka FROM tblCekovi INNER JOIN qryCekovi ON tblCekovi.CekID = qryCekovi.CekID WHERE (((qryCekovi.RacunID) Is Null));
Format: ColumWith: 1cm;5 cm

Tu je problem, posto u formi prikazuje CekID umesto BrojCeka.
Ako stavim ColumWith: 0cm;5 cm da bi u formi prikazao BrojCeka, dobijem poruku da ne moze kada je 'Limit to list' No, a Limit to list No mi treba da bi mi prikazao i cekove koje sam ranije izdao?

Prilozen primer - acces2007 format, ako moze pomoc sta radim pogresno? :)
[ mita.j @ 17.11.2009. 19:36 ] @
Da li je ovo to što tražiš?
[ joojant200 @ 18.11.2009. 08:12 ] @
Jel mozes ponovo da uploadujes primer, pise velicina 0 i ne mogu da skinem?
[ mita.j @ 22.11.2009. 10:03 ] @
evo probaj sada
[ joojant200 @ 12.03.2010. 21:43 ] @
Novo pitanje,

Pokusavam da sve prebacim u Coicop klasifikaciju koja izgleda npr:
01 HRANA I BEZALKOHOLNA PIĆA
01.01 PREHRANA
01.01.1 Hleb i žitarice
01.01.2 Meso
...
01.02 Bezalkoholna pića
...

Da li mi treba 3 tabele za 3 nivoa da bi sve artikle organizovao i posle mogao da vadim izvestaje na nivou klasifikacije po zelji?
Ili mogu nekako da sve organizujem u 1 tabeli gde bi stavio npr kolonu nivo klasifikacije i upisem 1,2,3?
Ili neko jos bolje resenje na osnovu broja karaktera u sifri klasifikaciji (kako)?
[ Zoran.Eremija @ 13.03.2010. 00:33 ] @
Pogledajte primer u prilogu mozda ce vam pomoci. U njemu je uradjena identifikacija i klasifikacija predmeta poslovanja.
[ joojant200 @ 13.03.2010. 13:06 ] @
Super je primer!
Moram se prvo malo obuciti za 'treeview' posto se prvi put igram sa njim pa prouciti Vas primer pa se javim posle, sta mi ne bude jasno? :)
[ Zoran.Eremija @ 13.03.2010. 13:18 ] @
Uocio sam da nisam sve povezao u bazi zato saljem sp1...
[ Getsbi @ 13.03.2010. 18:31 ] @
Evo jednog primera sa poboljšanom treeview kontrolom u ADO standardu. Moram priznati da sam prvu varijantu dobio svojevremeno od ovde prisutnog Zorana Eremije. Ova moja je dorađena po pitanju komoditeta, jer se ne dešava da se nakon zatvaranja pozvane forme, stablo stalno zatvara i kreće nanovo sa vrha. Usput sam zapakovao i OCX kontrolu.

Uputstvo za one koji neznaju:

Registrovanje .ocx ili .dll
1. ispod C:\Windows\system32 iskopirati .dll ili .ocx fajl
2. ( Start, Run regsvr32 /s NazivKontrole.ocx )
[ Zoran.Eremija @ 14.03.2010. 22:52 ] @
Evo ovog puta sam malo kompletirao aplikaciju bez menija.

Za one koji ne poznaju materiju, ovaj primer predstavlja paralelni sistem oznacavanja predmeta poslovanja.
[ joojant200 @ 19.08.2010. 02:11 ] @
Na godisnjem odmoru sam, pa sam uspeo malo da proucim primer :)

Probao sam da u 'Predmet poslovanja' dodam mogucnost grupisanja po osobini 'klasifikacionog broja'.
Kada postoji vise 'osobina grupisanja' moze se izabrati samo jedna za 'predmet poslovanja' (mislim da nije neophodno, a i ne znam kako bi napravio da moze vise).

Izmenjene tabele i forma:'PredmetPoslovanja'
[ Zidar @ 19.08.2010. 14:14 ] @
Ako ti posao zavrsava 'tree view' kontrola, onda u imas potrebu za hijerarhijski uredjenim podacima. To je ono, svaki red ima roditelja koji je neki postojeci red u istoj tabeli. Taj deo je lak. Problemi nastaju kad treba pisati kverije nad takvom tabelom.

Hijerarhije obicno imaju razlicite nivoe i dubine, pa se brzo utrci u problem - koliku dubinu da pretpostavim? Samo postavljanje tog pitanja je greska, dubina hijerarhije se ne moze ograniciti, pa je takav pristup pogresan, sto se vrlo brzo pokaze kad primenis taj prinicp. Nesto zapne i nece dalje iza prvog coska.

Relacione baze, a Access pogotovo, nisu bas dobro opremljene za rad sa hijerarhijama, iako se moze i to napraviti. Moze, ali je tesko i prevazilazi mogucnosti objasnjenja na forumu. Veoma malo knjiga se bavi tom problematikom, veoma malo profesora poznaje tuproblematiku, i verovatno niko to i ne predaje, pa se tesko i uci. Stoga, bolje je da ne ides u te vode, ako ikako mozes.

Postoje knjige koje je pisao Itzik Ben-Gan, serija knjiga o SQL serveru, pocevsi od verzije 2000 pa do 2008. U svakoj od njih ima debeo odeljak o hijerarhijama i grafovima. Nevolja je sto su knjige tako pisane da mor a da se pocne citanje od verzije 2000, jer autor u svakoj sledecoj verziji preskoci neke vazne stvari iz prethodne verziej, po prinicpu 'ovo smo vec kazali ranije'. Tako da mora da se procitaju sve tri knjige, da bi covek razumeo sta se desava. I taman kad mislis da si razumeo, i probas sam da uradis nesto, ono se zaglavi, i zavrsis kopirajuci kod iz knjige i pokusvajuci da svoj slucaj nekako uguras u originalni kod. I to je sve u MS SQL Serveru. Da se to prevede na Access, mnogo je komplikovano, ne moze se generalizovati lako, i radi se resenje od slucaja do slucaja.

Sve u svemu, bukvalno visa matematika, koju treba izbeci ako se ikako moze. ne zato sto to ne valjaj nego zato sto je mnogo komplikovano.

:-(
[ joojant200 @ 30.08.2010. 22:45 ] @
File: 100818Klasifikator.mdb; frm: Klasifikator

Recimo, kada bi hteo da 010101 prebacim misem u 1202xx ne moze, a moze npr u 0201
Drag &drop radi, ali ne radi scrool, tj. ne mogu da scrolujem misom skroz do dole?

Gledao sam danas razne primere treeviewa, i ne mogu da otkrijem u cemu je caka da negde radi d&d/scrool, a ovde ne?
[ Getsbi @ 31.08.2010. 06:37 ] @
Kod mene u pomenutom fajlu, na pomenutoj formi, d&d/scrool radi. Probao sam da u Properties kontrole, scroll postavim na "No" i onda je skrolovanje onemogućeno. Vratio sam na "Yes" i ponovo radi.

E sad pošto nisi zakačio .ocx kontrolu, tvoj fajl radi sa onom koja je kod mene u C:\windows\system32
Zakačiću ti moju kontrolu, pa isprobaj.
[ joojant200 @ 31.08.2010. 07:13 ] @
Meni nece, evo xvid primer, sta radim pogresno? ;)
[ Getsbi @ 31.08.2010. 11:58 ] @
Interesantno je da mu se pojavi klizač sa strane ali kao da mu nešto isključi scroll. Moguće da nije do kontrole.
[ joojant200 @ 31.08.2010. 14:59 ] @
Uspelo je kada sam primenio sledece uputstvo za scrool:
http://alisadev.blogspot.com/2...ing-with-treeview-control.html

Okacicu primer, samo da se setim sledeceg pitanja :)
[ Getsbi @ 31.08.2010. 18:13 ] @
Evo zakačiću ja jedan primer u kojem sam nešto petljao sa ADO tehnologijom (mada mi je DAO bliži) jer ne rade sve metode u ADO i DAO isto. Odabir je na dupli klik. Dobro je što se u ovom primeru za razliku od već prikazanog, stablo ne zatvara, već ostaje otvoreno za dalji odabir. Scroll radi po defaultu.
[ joojant200 @ 01.09.2010. 10:18 ] @
Primer gde radi scrool drag&drop (kod strelica gore i dole).

[ joojant200 @ 07.09.2010. 22:43 ] @
Pokusavam da uradim jednu analizu na poslu i usput se vezbam da primenim metode iz 'klasifikatora' (i usput imam jake deadlineove... :D)

Napravio sam qryPriprema (rptPriprema), nikako nemam ideju kako da ubacim i naziv za 'NadredjenKlasifikator'?
[ Zoran.Eremija @ 07.09.2010. 23:02 ] @
Ideja je u prilogu...
[ joojant200 @ 07.09.2010. 23:14 ] @
Odlicna ideja, hvala :)
[ joojant200 @ 26.12.2010. 09:38 ] @
Koristeci ideju klasifikatora napravio sam sebi internu bazu za pravljenje tendera, ali je problem sto je jednostrana - nemam ideju kako da inkorporiram vise tendera u nju??

Uprosceni Primer:
Predmet_poslovanja01 (recimo Cefim inj 1x1g Hemofarm) i Predmet_poslovanja55 (recimo Maxicef inj 1x1g Galenika)
po klasifikaciji (tender) spadaju u u klasifikacioni broj (STAVKA): Cefepim inj 1x1gr kome je nadredjeni klasifikator (PARTIJA):Ampulirani cefalosporini kome je nadredjeni klasifikator (TENDER): Lekovi...

I super, mogu da slazem klasifikaciju (STAVKE) po partijama i imam sabranu potrosnju za predmete poslovanja i Mogu lako napraviti tender u accesu samo ubacujucu Klasifikacioni broj u tabelu recuni Tender_Specifikacija na osnovu cega cu dobiti report sa partijama (nadredjeni_Klasifikator) i ostalim.

E sad, za 6 meseci hocu da napravim drugi tender i recimo treba da stavim da Cefepim inj 1x1gr ne bude vise STAVKA vec PARTIJA - kada to uradim u klasifikaciji poremeticu stari tender.
MORA negde da stoji tacan naziv starog tendera, partija i stavki kako bi dalje vezao ugovore za te partije, a opet mi TREBA neki nacin da lako mogu da napravim novi tender .

Prakticno imam 3 baze:
1.potrebe->plan
2. priprema tendera (klasifikacija)
3. ugovori (tender, partija, postupak dokumenta, ugovori, izvestaji)
i upste nemam ideju kako da ih povezem u 1 :)

ps: Mislim da radi od access2007 (pozeljno sp) zbog dela sa exportovanjem izvestaja u xls i word.



[Ovu poruku je menjao joojant200 dana 26.12.2010. u 10:50 GMT+1]
[ Zoran.Eremija @ 27.12.2010. 17:50 ] @
Na osnovu uvida u Vaš primer baze uočio sam da niste odvojili predmete poslovanja od klasifikatora.

Označavanje a samim tim i šifriranje premeta poslovanja je jedan od osnovnih preduslova razvoja informacionih sistema. Primer Klasifikator, koji sam prložio u prethodnom postu upravo je urađen po principima koje možete naći na ovom linku http://www.cet.rs/cetcitaliste/CitalisteTekstovi/1087.pdf.

Dakle klasifikacija služi da onaj ko posmatra sistem lakše dođe do neke informacije.

Predmet poslovanja je u hijerarhiji informacija nedeljiv objekat posmatranja i njega određuje onaj ko posmatra tj. analizira svoj sistem i on je jednoznačan što znači kada mu se dodeli ID broj, on jenoznačno opisuje objekat. Dok klasa opisuje grupu kojoj pripada objekat i to jednoznačnu grupu, ako imate potrebu da neki predmet poslovanja pripada u više klasa onda se to modeliranjem definiše drugačije, primer koji sam dao ne predviđa takvu mogućnost.

Sledeći dominantni objekat koji se javlja u realnom sistemu je "Dokument" (Radni nalog, Otpremnica, Plan, Račun, Tender...).

Iz Vašeg primera vidi se da postoji objekat po imenu "tblTender" i objekat "tblTenderSpecifikacija", ako bi generalizovali ove nazive to liči na Dokument i DokumentStavka.

Ako se pogledaju tabele fizički sadržaj je ajmo reći dobar ali logički nije. Logički bi tabela "tblTenderSpecifikacija" trebala da ima vezu sa tabelom "PredmetPoslovanja", a ne sa tabelom "Klasifikator".

Zbog toga Vam nastaje problem. Nadalje problem može nastati i u Vašem slučaju zbog možda neadekvatene klasifikacije.

Npr. UVOZNI LEK se stalno ponavlja u nazivu klasifikacije, postavlja se pitanje da li sam taj naziv može biti klasa, pa unutar te klase podklase ili uopšte ne treba klasifikovati na taj način...

Pogledajte gore naznačen članak, verujem da će Vam pomoći.

[Ovu poruku je menjao Zoran.Eremija dana 27.12.2010. u 19:05 GMT+1]
[ joojant200 @ 28.12.2010. 02:00 ] @
Probacu preformulisati pitanje i bazu na osnovu Vasih sugestija, pa se javljam za koji dan sa ispravljenim pitanjem (cim se resim deadline-a za planove za 2011 godinu).
Hvala na pomoci :)
[ joojant200 @ 11.01.2011. 12:35 ] @
Pogledao na internetu ima dosta primera za query row numbering i to:
funkcije:
http://www.lebans.com/rownumber.htm
http://msaccesstips.com/2010/01/auto-numbering-in-query-column/
I primeri za ubacivanje subqery upita...ali meni dzabe :)

Attachovan file:
primer/tender/ubacoke/izaberem neku partiju u klasifikatoru (npr DOMAĆI LEK- AMPULIRANI CEFALOSPORINI)

qryUbacokeUTender/ column rownumber - prikazuje u svakom redu broj 9, nikako mi ne uspeva da ga nateram da ide od 1 do 9, pa molim za pomoc :)




[Ovu poruku je menjao joojant200 dana 11.01.2011. u 13:47 GMT+1]
[ SLOJ.1973 @ 12.01.2011. 09:48 ] @
A čemu bi ti služio taj row number u upitu,kad ga uvek možeš odraditi na formi ili na izveštaju?
[ joojant200 @ 12.01.2011. 10:48 ] @
Treba da stoji u tabeli nepromenijiv redni broj stavke (i da moze rucno da se promeni), a ne da se genericki formira u formi ili izvestaju.
[ Zidar @ 12.01.2011. 17:51 ] @
Ovako ce das se pojavi u kveriju:
Code:

RowNumber: DCount("*","[qryUbacokeUTender]","KlasifikacioniBroj <=" & Chr(34) & [KlasifikacioniBroj] & Chr(34))
[ joojant200 @ 12.01.2011. 19:13 ] @
Svaka cast, hvala :)
[ BenGruja @ 18.06.2013. 22:45 ] @
Interesuje me ova teme. Pa me interesuje da li je joojant200 jos uvek na forumu i da li je doradjivao ovaj program??? Hvala.
[ BenGruja @ 04.07.2013. 16:22 ] @
Poceo sam pomocu ovog primera da ponovim sto sam davno znao (nije to bilo nesto mnogo) i da naucim nesto novo. Pa me interesuje da li je moguce kod ovog konkretnog kod ovog RacunDetaljiID da se kod svakog novog racuna krece od jedinice? Naprimer u Rodi sam platio racun broj jedan sa detaljnim brojem artikala 7 a posle toga sam u maxi platio racun broj dva sa detaljno 5 artikala. Da li je moguce da ide racun 1 detalj 1, 2, 3... racun 2 sa detalj 1, 2... Unapred hvala na odgovoru!