[ GazdaSale @ 03.01.2008. 11:32 ] @
Ne mogu da nadjem gresku. Evo koda:

Code:
Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long
Private Const SW_SHOW = 5

Private Sub cmdAktiviraj_Click()
If lblVreme.Caption = Vreme And lblDatum.Caption = Datum Then
ShellExecute hwnd, "open", Sajt, vbNullString, vbNullString, SW_SHOW
End If
End Sub

Private Sub Form_Load()
Timer1.Enabled = True
Timer1.Interval = 900
Vreme = txtVreme.Text
Datum = txtDatum.Text
Sajt = txtSajt.Text
End Sub
Private Sub Timer1_Timer()
lblVreme.Caption = Time
lblDatum.Caption = Date
End Sub


Unapred Hvala,
Aleksandar
[ Shadowed @ 03.01.2008. 11:59 ] @
Pa, hajd' razmisli malo, kada treba da se izvrsi provera da li je odgovarajuce vreme a kada si ti stavio da se vrsi ta provera.
[ GazdaSale @ 03.01.2008. 14:26 ] @
Hm...malo mi je nelogicno da provera bude u dugmetu jer ce on onda proveriti i ako nisi kliknuo u tom trenutnku nista od otvaranja sajta :) ali kako drugacije?!
[ Shadowed @ 03.01.2008. 15:56 ] @
Tako kako si napravio, proverio bi samo tada kada si kliknuo. Ono sto trebas da uradis je da proveru vrsis pri svakoj promeni teksta u label-i, a to je u dogadjaju Timer1_Timer.
[ GazdaSale @ 03.01.2008. 16:29 ] @
Prvi deo vase poruke mi je jasan jel sam i ja to rekao :) ali drugi nije...Kolko sam razumeo treba da stavim proveru u kod Timer-a...shta onda sa dugmetom?!
[ Marko_L @ 03.01.2008. 17:47 ] @
Pa ništa. Ja ionako ne znam za koj će, da prostiš, to dugme uopšte. Stavi ovako
Code:
Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long
Private Const SW_SHOW = 5

Private Sub Form_Load()
Timer1.Enabled = True
Timer1.Interval = 900
Sajt = txtSajt.Text
End Sub

Private Sub Timer1_Timer()
lblVreme.Caption = Time
lblDatum.Caption = Date
If lblVreme.Caption = txtVreme.Text And lblDatum.Caption = txtDatum.Text Then
ShellExecute hwnd, "open", Sajt, vbNullString, vbNullString, SW_SHOW
End If
End Sub
[ GazdaSale @ 03.01.2008. 18:15 ] @
Ne radi kod...
[ Marko_L @ 03.01.2008. 19:42 ] @
Polako proradiće...
[ GazdaSale @ 04.01.2008. 07:33 ] @
lol, kad juce poslepodne :) Nije mi jasno sto ne radi, kod je prefektan...
[ Marko_L @ 04.01.2008. 16:58 ] @
Pa proradiće onda kada budeš jasnije izneo kako se ispoljava to "kod ne radi", tj. kada budeš malo rečitiji prilikom izlaganja problema, pa nam objasniš da li ti izbacuje neku grešku ili jednostavno ne radi ono što ti hoćeš, da li ti u textbox-ovima stoji ono što treba da stoji, tj. datum i vreme u odgovarajućem formatu, da li si isprobao delove koda pojedinačno, tj. da li ti kod za otvaranje sajta uopšte radi, znači kad ga probaš bez tajmera i slično... pa onda možemo sistemom eliminacije da utvrdimo koji deo koda pravi problem. Ovako kad kažeš kod ne radi, samo Kleopatra može da ti pomogne...
[ GazdaSale @ 04.01.2008. 18:09 ] @
Ok, izvini. Kod za sajt radi sigurno.Vreme i datum su u odgovarajucem formatu. Jednostavno nista ne uradi kada dodje do odredjenog datuma i vremena
[ Marko_L @ 04.01.2008. 19:08 ] @
Onda verovatno imaš problem sa tajmerom, tj. najverovatnije promaši da apdejtuje poneku sekundu. Probaj da staviš sve iz tajmera u neku petlju i dodaj DoEvents na početku petlje, pa vidi šta se dešava.
[ GazdaSale @ 05.01.2008. 16:29 ] @
hm, ja sam tek poceo, ne znam shta je petlja....
[ Marko_L @ 05.01.2008. 21:07 ] @
Code:
Do
DoEvents
lblVreme.Caption = Time
lblDatum.Caption = Date
If lblVreme.Caption = txtVreme.Text And lblDatum.Caption = txtDatum.Text Then
ShellExecute hwnd, "open", Sajt, vbNullString, vbNullString, SW_SHOW
Exit Do
End If
Loop
[ GazdaSale @ 06.01.2008. 09:35 ] @
Ok, a to ide u?!
[ Marko_L @ 06.01.2008. 15:25 ] @
Pa stavi gde hoćeš, u Load event forme recimo ili u proceduru pa je pozovi od negde.
[ GazdaSale @ 06.01.2008. 16:47 ] @
Ok, hvala na svemu!